Image
19.10.2012 0 Comments

Office 365 príde v nových edíciách a za nové ceny

Microsoft-Office-365.jpg Spoločnosť Microsoft plánuje od novembra rozšíriť ponuku edícií cloudového kancelárskeho balíka Office 365. Ten je k dispozícii od polovice minulého roka a doteraz bol zameraný primárne ako konkurencia pre Google Apps, teda ako čisto cloudové riešenie. Jeho základnými zložkami boli hostované verzie Exchange, SharePointu a Lync.

No spolu s novým Office 2013, ktorého vývoj Microsoft už dokončil a ktorý by sa mal na trhu objaviť od novembra, bude nové označenie Office 365 použité pre každý produkt z radu Office, či už cloudový, alebo on-premise, ktorý sa bude predávať v rámci ročného predplatného.

Rozšírenie ponuky edícií Office 365

Ešte začiatkom roka Microsoft plánoval, že uvedie spolu štyri edície (SKU) Office 365, ktoré budú zamerané na odlišné skupiny používateľov: Office 365 Home Premium, Office 365 Small Business Premium, Office 365 ProPlus a Office 365 Enterprise.
No podľa dostupných informácií sa dá očakávať, že v skutočnosti bude uvedených viac edícií a mali by sa objaviť práve už v budúcom mesiaci. Prinajmenšom by sa mali rozlišovať SKU Office 365 Small Business a Office 365 Small Business Premium a ďalej sa objaví aj samostatná edícia Office 365 Midsize Business.

Tieto dve nové edície zatiaľ neboli súčasťou programu verejného testovania, ale ich uvedenie je pomerne logické. Edícia Small Business totiž bude zahŕňať len cloudové služby (cloudový e-mail, zdieľaný kalendár, HD videokonferencie, zdieľanie súborov v rámci tímu, verejný web a telefonickú podporu), zatiaľ čo edícia Small Business Premium bude obohatená ešte o balíček Office 365 ProPlus, čo je klasický lokálne inštalovaný softvér. V rámci tohto balíka potom budú dostupné aplikácie Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Publisher, Access, Lync a InfoPath. Tie navyše bude môcť jeden používateľ používať až na piatich rôznych zariadeniach.

Čo sa týka SKU Office 365 Midsize Business, ako už názov napovedá, pôjde o produkt určený stredným firmám približne s 11 až 250 zamestnancami. Ten bude zahŕňať tradičnú súpravu cloudových produktov Office 365 (Exchange Online, SharePoint Online a Lync Online) a ďalej on-premise softvér Office 365 ProPlus, ktorý bude možné používať na strojoch PC i Mac.

Ceny nových služieb nastavené

K dispozícii sú už aj informácie o cenách predplatného jednotlivých služieb. Balíček pre domácich používateľov Office 365 Home Premium, ktorý umožní používateľom inštalovať Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher a Access až na 5 PC alebo počítačov Mac a vybraných smartfónov a tabletov, vyjde na 8,33 dolára mesačne alebo na 100 dolárov ročne.

Office 365 Small Business Premium má stáť 12,50 dolára mesačne alebo 150 dolárov ročne na jedného používateľa. Spomínaná nová edícia Midsize Business by mala vyjsť na 15 dolárov mesačne alebo 180 dolárov ročne na používateľa a najvyššia edícia Office 365 Enterprise (označovaná aj ako plán E3) potom na 20 dolárov mesačne alebo 240 dolárov na rok. Pre univerzity by mala byť k dispozícii výrazne zvýhodnená verzia s predplatným vo výške 3,30 dolára na študenta mesačne, ale napríklad Google ponúka svoje kancelárske aplikácie pre univerzitné prostredie úplne zadarmo.

Budú používatelia preferovať tradičné spôsoby inštalácie?

Okrem nových predplatných na rok bude Microsoft ďalej ponúkať aj tradičné balíčky, ktoré sa budú predávať ako škatuľový softvér na DVD a budú využívať model klasickej jednorazovej platby. No ako sa zdá, Microsoft sa snaží používateľa postupne smerovať do cloudu a aj celková politika tomu nasvedčuje.

Klasický (t. j. škatuľový) kancelársky balík označovaný ako Office Office Home & Business 2013 bude stáť 219 dolárov, balík Office Standard 2013 vyjde na 369 dolárov a Office Professional Plus 2013 potom na 499 dolárov. Najlacnejšia edícia bude Office Home/Student 2013 & RT, ktorá vyjde na 139 dolárov.

Microsoft sa pravdepodobne bude snažiť používateľov presvedčiť o výhodách cloudového riešenia nižšími, ale priebežne platenými sumami oproti jednorazovej vyššej sume a práve nová generácia Office má ukázať, aké sú preferencie používateľov a firiem a pre aké riešenie sa budú najčastejšie rozhodovať.

Zdroj: ictmanazer.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá