Image
18.3.2015 0 Comments

Odovzdajte Android a dostanete od Applu iPhone

android_apple.jpg Americká spoločnosť Apple podľa všetkého počas nasledujúcich niekoľkých týždňov v USA spustí nový program, v rámci ktorého začne od používateľov, ktorí majú záujem o nový iPhone, vykupovať použité androidové telefóny.

Ak si kupujete nový telefón a ten starý ešte bez problémov funguje, asi vás napadne predať ho v nejakom bazári. Spoločnosť Apple má v tomto ohľade v Spojených štátoch zavedený špeciálny program, v rámci ktorého používateľovi pri nákupe nového iPhonu priamo započíta hodnotu jeho starého iPhonu a používateľ tak len doplatí rozdiel.

A teraz Apple podľa portálu 9to5Mac plánuje spustiť podobný program, v rámci ktorého ponúkne peniaze za starý telefón aj používateľom smartfónov s Androidom, ktorí sa rozhodnú prejsť na iPhone.

Priveľa podrobností o novom „trade-in" programe zatiaľ nie je známych. Server 9to5Mac iba uvádza, že zamestnanci obchodov Apple Store v súčasnosti prechádzajú tréningom a novinka bude spustená „v priebehu niekoľkých týždňov".

Zamestnanci Applu pomôžu používateľom androidových smartfónov preniesť ich kontakty zo starých telefónov na nové, ďalšie dáta si používatelia budú musieť preniesť na novú platformu sami. Návod na prenos dát z Androidu na iOS má Apple už nejaký čas na svojich stránkach.

V rámci súčasného programu Applu, ktorý umožňuje vymeniť starý iPhone za nový, americká spoločnosť dáva zákazníkom poukaz v hodnote 35 dolárov (33 eur) za použitý neblokovaný iPhone 4S s kapacitou 32 GB na nákup nového telefónu.

Ak sa však pozrieme na aukcie na eBay, tieto telefóny sa predávajú za troj- až štvornásobok tejto sumy (mínus poplatok zaplatený eBay). Apple navyše neprijme starší telefón ako iPhone 4. Možno tak očakávať, že americký gigant nebude vykupovať ani príliš staré androidové telefóny a ani za tie novšie používateľovi príliš vysokú sumu nepočíta.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá