Image
18.3.2015 0 Comments

Odovzdajte Android a dostanete od Applu iPhone

android_apple.jpg Americká spoločnosť Apple podľa všetkého počas nasledujúcich niekoľkých týždňov v USA spustí nový program, v rámci ktorého začne od používateľov, ktorí majú záujem o nový iPhone, vykupovať použité androidové telefóny.

Ak si kupujete nový telefón a ten starý ešte bez problémov funguje, asi vás napadne predať ho v nejakom bazári. Spoločnosť Apple má v tomto ohľade v Spojených štátoch zavedený špeciálny program, v rámci ktorého používateľovi pri nákupe nového iPhonu priamo započíta hodnotu jeho starého iPhonu a používateľ tak len doplatí rozdiel.

A teraz Apple podľa portálu 9to5Mac plánuje spustiť podobný program, v rámci ktorého ponúkne peniaze za starý telefón aj používateľom smartfónov s Androidom, ktorí sa rozhodnú prejsť na iPhone.

Priveľa podrobností o novom „trade-in" programe zatiaľ nie je známych. Server 9to5Mac iba uvádza, že zamestnanci obchodov Apple Store v súčasnosti prechádzajú tréningom a novinka bude spustená „v priebehu niekoľkých týždňov".

Zamestnanci Applu pomôžu používateľom androidových smartfónov preniesť ich kontakty zo starých telefónov na nové, ďalšie dáta si používatelia budú musieť preniesť na novú platformu sami. Návod na prenos dát z Androidu na iOS má Apple už nejaký čas na svojich stránkach.

V rámci súčasného programu Applu, ktorý umožňuje vymeniť starý iPhone za nový, americká spoločnosť dáva zákazníkom poukaz v hodnote 35 dolárov (33 eur) za použitý neblokovaný iPhone 4S s kapacitou 32 GB na nákup nového telefónu.

Ak sa však pozrieme na aukcie na eBay, tieto telefóny sa predávajú za troj- až štvornásobok tejto sumy (mínus poplatok zaplatený eBay). Apple navyše neprijme starší telefón ako iPhone 4. Možno tak očakávať, že americký gigant nebude vykupovať ani príliš staré androidové telefóny a ani za tie novšie používateľovi príliš vysokú sumu nepočíta.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá