Image
18.3.2015 0 Comments

Odovzdajte Android a dostanete od Applu iPhone

android_apple.jpg Americká spoločnosť Apple podľa všetkého počas nasledujúcich niekoľkých týždňov v USA spustí nový program, v rámci ktorého začne od používateľov, ktorí majú záujem o nový iPhone, vykupovať použité androidové telefóny.

Ak si kupujete nový telefón a ten starý ešte bez problémov funguje, asi vás napadne predať ho v nejakom bazári. Spoločnosť Apple má v tomto ohľade v Spojených štátoch zavedený špeciálny program, v rámci ktorého používateľovi pri nákupe nového iPhonu priamo započíta hodnotu jeho starého iPhonu a používateľ tak len doplatí rozdiel.

A teraz Apple podľa portálu 9to5Mac plánuje spustiť podobný program, v rámci ktorého ponúkne peniaze za starý telefón aj používateľom smartfónov s Androidom, ktorí sa rozhodnú prejsť na iPhone.

Priveľa podrobností o novom „trade-in" programe zatiaľ nie je známych. Server 9to5Mac iba uvádza, že zamestnanci obchodov Apple Store v súčasnosti prechádzajú tréningom a novinka bude spustená „v priebehu niekoľkých týždňov".

Zamestnanci Applu pomôžu používateľom androidových smartfónov preniesť ich kontakty zo starých telefónov na nové, ďalšie dáta si používatelia budú musieť preniesť na novú platformu sami. Návod na prenos dát z Androidu na iOS má Apple už nejaký čas na svojich stránkach.

V rámci súčasného programu Applu, ktorý umožňuje vymeniť starý iPhone za nový, americká spoločnosť dáva zákazníkom poukaz v hodnote 35 dolárov (33 eur) za použitý neblokovaný iPhone 4S s kapacitou 32 GB na nákup nového telefónu.

Ak sa však pozrieme na aukcie na eBay, tieto telefóny sa predávajú za troj- až štvornásobok tejto sumy (mínus poplatok zaplatený eBay). Apple navyše neprijme starší telefón ako iPhone 4. Možno tak očakávať, že americký gigant nebude vykupovať ani príliš staré androidové telefóny a ani za tie novšie používateľovi príliš vysokú sumu nepočíta.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty 1

Ockel Sirius A – plnohodnotný počítač s Windows 10, 6" dotykovým displejom a podporou 4K videa

19.10.2016 00:22

Minipočítače so systémom Windows 10 predstavilo v poslednom čase viacero spoločností. Patrí k nim aj firma Ockel, vyvíjajúca mini PC s Windows 10, ktoré sa zmestí do dlane. Zaujímavé zariadenie s názv ...

Produkty

Nový Chromebook Pro od Samsungu zvládne 4K video a bude vybavený digitálnym perom

19.10.2016 00:19

Podľa uniknutých informácií má Samsung pridať ďalšie zariadenie do rozrastajúceho sa zoznamu chromebookov typu 2-v-1 a s 360-stupňovými pántmi.  Bude to 12,3-palcový Chromebook Pro s dotykovým displej ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá