Image
1.7.2016 0 Comments

Odmietnuť upgrade na Windows 10 bude jednoduchšie

Microsoft chce urobiť dialógy vyzývajúce na prechod z Windows 7 a 8.x na Windows 10 jasnejšími a jednoduchšími. Používatelia tak budú môcť ľahšie odsúhlasiť či odmietnuť ponuku na bezplatnú aktualizáciu. Takisto kliknutie na červený symbol krížika v rohu okna už bude znamenať zamietnutie aktualizácie, a nie jej spustenie, ako to bolo doteraz.

„Kliknutím na červený symbol X sa okno zatvorí. Nezačne sa automaticky aktualizácia na Windows 10 (na rozdiel od toho, ako sa to dialo v posledných niekoľkých týždňoch, keď sa kliknutím na tlačidlo X spustil proces aktualizácie). Dialógové okno sa však nezatvorí natrvalo; vráti sa po určitom nešpecifikovanom čase a bude používateľa opäť nabádať na prechod na Windows 10. Stále to nie je ideálne riešenie, ale je lepšie,“ vysvetlil Terry Myerson, výkonný prezident Microsoftu pre Windows a zariadenia. Tieto zmeny vraj spoločnosť urobila „v reakcii na názory zákazníkov“.

Microsoft  bude takisto poskytovať bezplatnú technickú pomoc pre tých, ktorí majú problémy s aktualizáciou na Windows 10, ako aj tých, ktorí sa chcú vrátiť k predchádzajúcej verzii Windows.

Ponuka na bezplatný upgrade sa skončí 29. júla a od tohto dátumu sa dialógové okno  "Get Windows 10" prestane objavovať.

Správa o zmene systému aktualizácie prišla len pár dní po tom, čo nespokojný zákazník vysúdil od Microsoftu 10 000 dolárov za nežiaduci upgrade na Windows 10.

Zdroj: zdnet.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá