Image
1.7.2016 0 Comments

Odmietnuť upgrade na Windows 10 bude jednoduchšie

Microsoft chce urobiť dialógy vyzývajúce na prechod z Windows 7 a 8.x na Windows 10 jasnejšími a jednoduchšími. Používatelia tak budú môcť ľahšie odsúhlasiť či odmietnuť ponuku na bezplatnú aktualizáciu. Takisto kliknutie na červený symbol krížika v rohu okna už bude znamenať zamietnutie aktualizácie, a nie jej spustenie, ako to bolo doteraz.

„Kliknutím na červený symbol X sa okno zatvorí. Nezačne sa automaticky aktualizácia na Windows 10 (na rozdiel od toho, ako sa to dialo v posledných niekoľkých týždňoch, keď sa kliknutím na tlačidlo X spustil proces aktualizácie). Dialógové okno sa však nezatvorí natrvalo; vráti sa po určitom nešpecifikovanom čase a bude používateľa opäť nabádať na prechod na Windows 10. Stále to nie je ideálne riešenie, ale je lepšie,“ vysvetlil Terry Myerson, výkonný prezident Microsoftu pre Windows a zariadenia. Tieto zmeny vraj spoločnosť urobila „v reakcii na názory zákazníkov“.

Microsoft  bude takisto poskytovať bezplatnú technickú pomoc pre tých, ktorí majú problémy s aktualizáciou na Windows 10, ako aj tých, ktorí sa chcú vrátiť k predchádzajúcej verzii Windows.

Ponuka na bezplatný upgrade sa skončí 29. júla a od tohto dátumu sa dialógové okno  "Get Windows 10" prestane objavovať.

Správa o zmene systému aktualizácie prišla len pár dní po tom, čo nespokojný zákazník vysúdil od Microsoftu 10 000 dolárov za nežiaduci upgrade na Windows 10.

Zdroj: zdnet.com

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá