Image
1.7.2016 0 Comments

Odmietnuť upgrade na Windows 10 bude jednoduchšie

Microsoft chce urobiť dialógy vyzývajúce na prechod z Windows 7 a 8.x na Windows 10 jasnejšími a jednoduchšími. Používatelia tak budú môcť ľahšie odsúhlasiť či odmietnuť ponuku na bezplatnú aktualizáciu. Takisto kliknutie na červený symbol krížika v rohu okna už bude znamenať zamietnutie aktualizácie, a nie jej spustenie, ako to bolo doteraz.

„Kliknutím na červený symbol X sa okno zatvorí. Nezačne sa automaticky aktualizácia na Windows 10 (na rozdiel od toho, ako sa to dialo v posledných niekoľkých týždňoch, keď sa kliknutím na tlačidlo X spustil proces aktualizácie). Dialógové okno sa však nezatvorí natrvalo; vráti sa po určitom nešpecifikovanom čase a bude používateľa opäť nabádať na prechod na Windows 10. Stále to nie je ideálne riešenie, ale je lepšie,“ vysvetlil Terry Myerson, výkonný prezident Microsoftu pre Windows a zariadenia. Tieto zmeny vraj spoločnosť urobila „v reakcii na názory zákazníkov“.

Microsoft  bude takisto poskytovať bezplatnú technickú pomoc pre tých, ktorí majú problémy s aktualizáciou na Windows 10, ako aj tých, ktorí sa chcú vrátiť k predchádzajúcej verzii Windows.

Ponuka na bezplatný upgrade sa skončí 29. júla a od tohto dátumu sa dialógové okno  "Get Windows 10" prestane objavovať.

Správa o zmene systému aktualizácie prišla len pár dní po tom, čo nespokojný zákazník vysúdil od Microsoftu 10 000 dolárov za nežiaduci upgrade na Windows 10.

Zdroj: zdnet.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá