Image
14.1.2014 0 Comments

Odhalenie postupu podvodníkov na internete

internet_secure.jpg Do redakcie sme dostali viacero mailov od ľudí, ktorí sa stali obeťami podvodu na inzertnom portáli. V snahe získať svoje peniaze späť sa im podarilo odhaliť, ako podvodníci fungujú.

Podvodník osloví ľudí na zoznamke (Pokec), že je v zahraničí a potreboval by pomôcť, potrebuje niečo predať na Bazos.sk a potrebuje kód do mobilu.

Nájde sa dobrá duša, ktorá mu pomôže, tento bezplatný kód si vyžiada a podvodník ho použije, aby s ním vydal inzerát. Na tento inzerát naláka pár obetí, všetkým predá to isté, ešte chvíľku počká a inzerát zvesí, až keď má dosť. Inzerát je zaregistrovaný na cudzí mobil neznámej osoby a peniaze za tovar si nechá poslať na číslo účtu získané rovnako ako mobilný telefón, pomocou náhod a zoznamiek (Pokec) cez neznámych ľudí.

Považujeme za nutné, aby ľudia vedeli, že overovacie kódy, ktoré si niekto vyžiada, majú úlohu overenia pravosti kontaktu a nemožno ich odovzdať komukoľvek. Momentálne riešime cez políciu podvod nemalej sumy, pričom sa polícia zasekla práve na tom, že o kód na registráciu inzerátu požiadala neznáma osoba náhodnú osobu a jej mobil bol zneužitý.

Takže dajte si pozor.

Zdroj: zaujimavosti.net


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá