Image
7.5.2014 0 Comments

Oculus sa bráni pred obvineniami ZeniMaxu

oculus_okuliare.jpg Oculus Rift oficiálne reagoval na obvinenia ZeniMaxu (materská firma Bethesdy, id softu) o ukradnutí ich technológií pre svoje virtuálne okuliare.

Zatiaľ zhŕňame fakty aspoň v skratke:

• V produktoch Oculus nie je ani riadok kódu ZeniMax.
• John Carmack nezobral žiadne duševné vlastníctvo zo ZeniMaxu.
• ZeniMax zle pochopil cieľ a jazyk zmluvy ZeniMaxu, ktorú podpísal Palmer Luckey.
• Hlavný dôvod, prečo John Carmack úplne opustil ZeniMax v auguste 2013, bol ten, že firma mu zakázala robiť na VR a prestala v spoločnosti podporovať a vyvíjať VR.
• ZeniMax zrušil podporu VR pre Doom 3 BFG po tom, ako Oculus odmietol dať Zenimaxu akcie vo firme.
• ZeniMax si doteraz nikdy nenárokoval IP alebo technológie Oculusu a ani nikdy neponúkol alebo nepomohol Oculusu s ich technológiami. Ozvali sa len po tom, ako bolo ohlásené odkúpenie Facebookom, a to cez právnikov.
• Napriek tomu, že plný zdrojový kód Oculus SDK je voľne dostupný na internete. Zenimax doteraz nikdy neidentifikoval žiadnu ukradnutú technológiu.

ZeniMax si teda dobré meno nerobí, už predtým dal napríklad na súd tvorcov Minecraftu len preto, že sa ich hra volala Scrolls, teraz zjavne idú po vidine peňazí a zrejme sú aj nasrdení preto, že im Oculus ukradol Carmacka, ale proti Facebooku to nebudú mať také ľahké ako proti Notchovi.

Zdroj: Sector


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 2

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá