Image
7.5.2014 0 Comments

Oculus sa bráni pred obvineniami ZeniMaxu

oculus_okuliare.jpg Oculus Rift oficiálne reagoval na obvinenia ZeniMaxu (materská firma Bethesdy, id softu) o ukradnutí ich technológií pre svoje virtuálne okuliare.

Zatiaľ zhŕňame fakty aspoň v skratke:

• V produktoch Oculus nie je ani riadok kódu ZeniMax.
• John Carmack nezobral žiadne duševné vlastníctvo zo ZeniMaxu.
• ZeniMax zle pochopil cieľ a jazyk zmluvy ZeniMaxu, ktorú podpísal Palmer Luckey.
• Hlavný dôvod, prečo John Carmack úplne opustil ZeniMax v auguste 2013, bol ten, že firma mu zakázala robiť na VR a prestala v spoločnosti podporovať a vyvíjať VR.
• ZeniMax zrušil podporu VR pre Doom 3 BFG po tom, ako Oculus odmietol dať Zenimaxu akcie vo firme.
• ZeniMax si doteraz nikdy nenárokoval IP alebo technológie Oculusu a ani nikdy neponúkol alebo nepomohol Oculusu s ich technológiami. Ozvali sa len po tom, ako bolo ohlásené odkúpenie Facebookom, a to cez právnikov.
• Napriek tomu, že plný zdrojový kód Oculus SDK je voľne dostupný na internete. Zenimax doteraz nikdy neidentifikoval žiadnu ukradnutú technológiu.

ZeniMax si teda dobré meno nerobí, už predtým dal napríklad na súd tvorcov Minecraftu len preto, že sa ich hra volala Scrolls, teraz zjavne idú po vidine peňazí a zrejme sú aj nasrdení preto, že im Oculus ukradol Carmacka, ale proti Facebooku to nebudú mať také ľahké ako proti Notchovi.

Zdroj: Sector


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá