Image
7.5.2014 0 Comments

Oculus sa bráni pred obvineniami ZeniMaxu

oculus_okuliare.jpg Oculus Rift oficiálne reagoval na obvinenia ZeniMaxu (materská firma Bethesdy, id softu) o ukradnutí ich technológií pre svoje virtuálne okuliare.

Zatiaľ zhŕňame fakty aspoň v skratke:

• V produktoch Oculus nie je ani riadok kódu ZeniMax.
• John Carmack nezobral žiadne duševné vlastníctvo zo ZeniMaxu.
• ZeniMax zle pochopil cieľ a jazyk zmluvy ZeniMaxu, ktorú podpísal Palmer Luckey.
• Hlavný dôvod, prečo John Carmack úplne opustil ZeniMax v auguste 2013, bol ten, že firma mu zakázala robiť na VR a prestala v spoločnosti podporovať a vyvíjať VR.
• ZeniMax zrušil podporu VR pre Doom 3 BFG po tom, ako Oculus odmietol dať Zenimaxu akcie vo firme.
• ZeniMax si doteraz nikdy nenárokoval IP alebo technológie Oculusu a ani nikdy neponúkol alebo nepomohol Oculusu s ich technológiami. Ozvali sa len po tom, ako bolo ohlásené odkúpenie Facebookom, a to cez právnikov.
• Napriek tomu, že plný zdrojový kód Oculus SDK je voľne dostupný na internete. Zenimax doteraz nikdy neidentifikoval žiadnu ukradnutú technológiu.

ZeniMax si teda dobré meno nerobí, už predtým dal napríklad na súd tvorcov Minecraftu len preto, že sa ich hra volala Scrolls, teraz zjavne idú po vidine peňazí a zrejme sú aj nasrdení preto, že im Oculus ukradol Carmacka, ale proti Facebooku to nebudú mať také ľahké ako proti Notchovi.

Zdroj: Sector


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá