Image
15.6.2015 0 Comments

Oculus Rift predstavil virtuálne okuliare

oculus.jpg Oculus na evente pred E3 predstavil finálnu verziu svojej VR. Hneď na začiatku bola predstavená finálna podoba zariadenia Oculus Rift. Je celé čierne, ľahké a sľubujú v ňom prakticky skutočnú virtuálnu realitu, ktorá prichádza práve s ním. Pre Oculus navrhli vlastný dizajn s dvoma displejmi OLED a vlastnou optikou.

Rozlíšenie nie je ešte maximálne, ale hovoria, že je to len začiatok a obraz je vraj dostatočne ostrý. Okrem toho majú okuliare senzory, ktorých pohyb a vzdialenosť sleduje externý senzor pripojený k PC. Ten môže sledovať tak okuliare, ako aj ďalšie ovládacie prvky. Nechýbajú ani slúchadlá s priestorovým zvukom.

oculus2.jpg

Oculus bude používať gamepad z Xboxu One, obe firmy uzatvorili partnerstvo a vďaka tomu bude Oculus priamo zapracovaný do Windows 10 a DX12. Hráči budú môcť navyše streamovať hry z Xboxu One do Oculus Riftu cez PC, kde sa v 3D pohľade zobrazí malé kino s veľkou obrazovkou, na ktorej budú hry Xbox One. Určite môžeme očakávať Oculus Rift pre Xbox One, je len otázka času, kedy to oficiálne ohlásia.


Oculus pripravuje množstvo VR zážitkov a jeden z nich bude od CCP, tvorcov Eve Online, ktorí pripravujú už predstavený VR vesmírny simulátor Eve Valkyrie. Ukážu ho a dajú ho hráčom vyskúšať už na E3, ale, samozrejme, vyjde až budúci rok spolu s Oculusom. Ďalšie štúdio Gunfire games prináša fantasy akciu Chronos so štýlovým vizuálom a s postupným starnutím postavy, ktorá bude bojovať podľa svojho aktuálneho veku. 

oculus3.jpg

Ďalšia prezentácia bola nečakaný titul Edge of Nowhere od Insomniac Games, VR adventúra, ktorá ponúka príbeh v zamrznutej krajine a mierne pripomína štýl Tomb Raidera. Ďalšie hry vyvíjajú aj Square Enix, Glu alebo Ready at Dawn. Mnohé z nich budú ukázané na E3.

K tomu si pre okuliare vytvorili vlastnú aplikáciu Oculus Home, kde budú všetky hry pre Rift na jednom mieste, vaši priatelia, ktorí sú on-line, sa do hier môžu priamo kliknutím napojiť. Prakticky to bude VR konkurencia Steamu.

oculus4.jpg

Oculus Rift vyjde v prvom štvrťroku 2016 a v balení budú okuliare Oculus, Xbox One gamepad, wireless adapter pre gamepad a kamerový senzor. Cenu zatiaľ neohlásili. Dodatočný doplnok pre okuliare bude Oculus Touch. Ten vyjde niekedy v prvom polroku 2016 a budú to dva malé gamepady určené do rúk, ktoré sú ľahké, majú tlačidlá, ale aj pohyblivé časti, ktorými môžu detegovať gestá a pohyby rúk. Predstavené budú na E3.


Zdroj: Sector


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá