Image
15.6.2015 0 Comments

Oculus Rift predstavil virtuálne okuliare

oculus.jpg Oculus na evente pred E3 predstavil finálnu verziu svojej VR. Hneď na začiatku bola predstavená finálna podoba zariadenia Oculus Rift. Je celé čierne, ľahké a sľubujú v ňom prakticky skutočnú virtuálnu realitu, ktorá prichádza práve s ním. Pre Oculus navrhli vlastný dizajn s dvoma displejmi OLED a vlastnou optikou.

Rozlíšenie nie je ešte maximálne, ale hovoria, že je to len začiatok a obraz je vraj dostatočne ostrý. Okrem toho majú okuliare senzory, ktorých pohyb a vzdialenosť sleduje externý senzor pripojený k PC. Ten môže sledovať tak okuliare, ako aj ďalšie ovládacie prvky. Nechýbajú ani slúchadlá s priestorovým zvukom.

oculus2.jpg

Oculus bude používať gamepad z Xboxu One, obe firmy uzatvorili partnerstvo a vďaka tomu bude Oculus priamo zapracovaný do Windows 10 a DX12. Hráči budú môcť navyše streamovať hry z Xboxu One do Oculus Riftu cez PC, kde sa v 3D pohľade zobrazí malé kino s veľkou obrazovkou, na ktorej budú hry Xbox One. Určite môžeme očakávať Oculus Rift pre Xbox One, je len otázka času, kedy to oficiálne ohlásia.


Oculus pripravuje množstvo VR zážitkov a jeden z nich bude od CCP, tvorcov Eve Online, ktorí pripravujú už predstavený VR vesmírny simulátor Eve Valkyrie. Ukážu ho a dajú ho hráčom vyskúšať už na E3, ale, samozrejme, vyjde až budúci rok spolu s Oculusom. Ďalšie štúdio Gunfire games prináša fantasy akciu Chronos so štýlovým vizuálom a s postupným starnutím postavy, ktorá bude bojovať podľa svojho aktuálneho veku. 

oculus3.jpg

Ďalšia prezentácia bola nečakaný titul Edge of Nowhere od Insomniac Games, VR adventúra, ktorá ponúka príbeh v zamrznutej krajine a mierne pripomína štýl Tomb Raidera. Ďalšie hry vyvíjajú aj Square Enix, Glu alebo Ready at Dawn. Mnohé z nich budú ukázané na E3.

K tomu si pre okuliare vytvorili vlastnú aplikáciu Oculus Home, kde budú všetky hry pre Rift na jednom mieste, vaši priatelia, ktorí sú on-line, sa do hier môžu priamo kliknutím napojiť. Prakticky to bude VR konkurencia Steamu.

oculus4.jpg

Oculus Rift vyjde v prvom štvrťroku 2016 a v balení budú okuliare Oculus, Xbox One gamepad, wireless adapter pre gamepad a kamerový senzor. Cenu zatiaľ neohlásili. Dodatočný doplnok pre okuliare bude Oculus Touch. Ten vyjde niekedy v prvom polroku 2016 a budú to dva malé gamepady určené do rúk, ktoré sú ľahké, majú tlačidlá, ale aj pohyblivé časti, ktorými môžu detegovať gestá a pohyby rúk. Predstavené budú na E3.


Zdroj: Sector


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá