Image
12.3.2014 0 Comments

Ocenenie akcií ST investičnou bankou považuje MH za najlepšie

tomas_malatinsky.jpg Za najlepší spôsob stanovenia ceny akcií spoločnosti Slovak Telekom považuje minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský metódu najvyššej ceny, ktorú by mala vygenerovať investičná banka. Konštatoval to v utorok na parlamentnom výbore pre hospodárske záležitosti. Minister informoval členov výboru o procese doprivatizácie 49-percentného podielu akcií Slovak Telekom.

"Ak Deutsche Telekom neprejaví záujem, tak máme najväčší záujem, aby to išlo tzv. metódou Initial Public Offering (IPO - prvotná verejná ponuka akcií, pozn. redakcie). Ak (Deutsche Telekom) prejaví záujem v tom celom procese, než sa to dá na burzu, budeme mať výhodnejšiu pozíciu v tom, že budeme jednoducho už mať nagenerovanú cenu, s ktorou by sa išlo na burzu," uviedol minister hospodárstva s tým, že rokovacia pozícia o cene bude neutrálnejšia.

"Keď by sme pristúpili k priamemu predaju a využitiu predkupného práva, tak by to bolo veľmi komplikované a sporné, že ktorá cena je výhodná. Myslím, že týmto spôsobom a touto cestou je zabezpečený najvyšší možný komfort slovenskej strany," dodal.

Ministerstvo hospodárstva už so súčasným majoritným vlastníkom Slovak Telekomu, spoločnosťou Deutsche Telekom, podpísalo memorandum o porozumení. Nemci majú navyše na akcie slovenského operátora predkupné právo. Zatiaľ však nie je známe, či ho využijú. Podpisom memoranda sa strany dohodli, ako sa pri predaji štátnych akcií bude postupovať.

Najprv by sa mala vybrať poradenská spoločnosť, ktorá akcie Slovak Telekomu ocení. Nemci potom povedia, či majú o akcie záujem. Ak svoje predkupné právo nevyužijú, štát bude predávať svoj balík akcií cez burzu. Odhaduje sa, že predávané akcie by mohli mať hodnotu zhruba 800 tis. až 1 mld. eur.

Spoločnosť Slovak Telekom je najväčší slovenský telekomunikačný operátor. Pod značkou Telekom ponúka jednotlivcom, domácnostiam i firemným zákazníkom produkty a služby pevnej i mobilnej telekomunikačnej siete. ST je súčasťou nadnárodnej skupiny firiem Deutsche Telekom Group. Po privatizácii v roku 2000 drží väčšinový balík akcií ST (51 %) Deutsche Telekom AG. Viac než tretinový podiel (34 %) patrí štátu, ktorý zastupuje MH SR. Zvyšných 15 % vlastní Fond národného majetku (FNM) SR.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Veracomp plánuje predstaviť mrazivé novinky z Red Hatu

19.01.2017 12:00

Veracomp Slovakia s.r.o., distribútor s prívlastkom VAD (čiže Value Added Distributor), poskytuje pridanú hodnotu aj vo forme vzdelávania. V spolupráci s Red Hat na Slovensku plánuje Veracomp pre svo ...

Tlačové správy

ČR: Audiosystémy pre domáce kino Bose Lifestyle 600 a Lifestyle 650 - potešenie pre uši aj oči

19.01.2017 11:00

Systémy pro domácí kino mají u Bose dlouholetou tradici a uživateli i odborníky jsou řazeny na vrchol nabídky v této oblasti. Nyní přichází na náš trh dvě zcela nová řešení – Bose Lifestyle 600 a Life ...

Tlačové správy

Taxify ponúka zľavu 20 % na všetky jazdy

19.01.2017 10:40

Populárna aplikácia Taxify spustila akciu, ktorá o pätinu znižuje cenu za každé využitie služby do konca januára. Vďaka nízkej minimálnej platbe za jazdu sa služba vyplatí aj pri kratších presunoch po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá