Image
21.6.2016 0 Comments

OKI na veľtrhu Drupa ukázala široký formát

Na veľtrhu Drupa 2016 v nemeckom Düsseldorfe prezentovala japonská spoločnosť OKI širokú škálu svojich zariadení. Pozornosť sa sústredila predovšetkým na širokoformátové tlačiarne ColorPainter a na grafické tlačiarne radu Pro Series.

Hlavnou novinkou boli širokoformátové inkjetové solventné a ekosolventné tlačiarne OKI ColorPainter s vysokou kvalitou tlače. Vidieť bol špičkový model H3-104s, ktorý používa Sx atramenty s nízkym zápachom (low-odor ink) a umožňuje pracovať s materiálom do šírky 2,6 m so širokým využitím od plagátov až po polepy vozidiel. OKI ColorPainter H3-104s kombinuje vysokú kvalitu tlače na vnútorné využitie s odolnosťou nutnou pre vonkajšie inštalácie. Pre zaujímavosť – roll-up s rozmermi 260 × 100 cm potlačí za menej než tri minúty.

Ďalším modelom, ktorý priťahoval záujem návštevníkov veľtrhu, bol ekosolventný sedemfarebný model M-64s, na ktorom bola prezentovaná tlač na priesvitné materiály pre backlight panely.
Medzi ďalšie prezentované „wide format“ inkjetové modely patrili okrem iného OKI W-54s a OKI W-64s s neónovými farbami.
Na veľtrhu boli vystavené aj multifunkčné LED tlačiarne Teriostar LP-1030 a LP-2050, navrhnuté na výkonnú, rýchlu a precíznu širokoformátovú tlač v architektúre, inžinieringu a konštrukcii.

Návštevníkov zaujali aj schopnosti päťfarebných tlačiarní OKI Pro9541 a Pro9542, ktoré poskytujú grafickým štúdiám a marketingovým oddeleniam mnoho nových príležitostí. Oba modely A3 tlačiarní OKI kombinujú špičkovú päťfarebnú technológiu s High Definition LED tlačou. OKI Pro9541 podporuje farebný režim CMYK+1, kde piatou farbou, tlačenou ako poslednou v poradí, je biela alebo lak. OKI Pro9542 podporuje W+CMYK s doplnkovou bielou farbou.

OKI vystavovala aj LED model OKI Pro6410 NeonColor, ktorý využíva fluorescenčné farby s vysokým jasom. Tlačiarne a grafické štúdiá takto môžu vytvárať fluorescenčné efekty na svetlom aj tmavom pozadí, navyše s možnosťou použiť neónový toner aj ako bezpečnostný prvok, ktorý je zvýraznený iba pri nasvietení UV svetlom. Typickým použitím je napríklad potlač textilu, reklamných predmetov a vytváranie obalových materiálov.

Najväčšia európska výstava grafickej a priemyselnej tlače bola perfektnou príležitosťou na prezentáciu možností našich nových širokoformátových tlačiarní,“ hovorí Josef Klinger, Colour Specialist OKI. „Návštevníci mali možnosť vidieť prácu s mnohými neštandardnými, farebnými a priehľadnými materiálmi. V malonákladovej tlači sa vďaka tomu OKI otvára nová lukratívna oblasť.“

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia
OKI

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: Alcatel LINK ZONE - LTE (4G) Wifi router do vrecka

26.10.2016 11:30

Firma TCL Communication uvedla na český a slovenský trh LTE (4G) Wi-Fi router Alcatel LINK ZONE. Novinka poslouží jako mobilní přístupový bod k internetu pro až 15 různých zařízení s WiFi připojením. ...

Tlačové správy

Čína chce investovať na Slovensku – privítali by u nás logistické centrum

26.10.2016 11:10

Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini dnes rokoval s delegáciou Medzinárodnej obchodnej komory Hodvábnej cesty (SRCIC – Silk Road Chamber of International Commerce, Hong K ...

Tlačové správy

ČR: Herný headset Cooler Master MasterPulse Pro s RGB, Bass FX a 7.1 kanálovým zvukom

26.10.2016 11:00

Společnost Cooler Master, lídr v oblasti designu a výroby počítačových komponent a periferií, uvádí na trh herní sluchátka MasterPulse Pro. Vylepšená verze předchozích MasterPulse Over-ear nabízí naví ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá