Image
21.6.2016 0 Comments

OKI na veľtrhu Drupa ukázala široký formát

Na veľtrhu Drupa 2016 v nemeckom Düsseldorfe prezentovala japonská spoločnosť OKI širokú škálu svojich zariadení. Pozornosť sa sústredila predovšetkým na širokoformátové tlačiarne ColorPainter a na grafické tlačiarne radu Pro Series.

Hlavnou novinkou boli širokoformátové inkjetové solventné a ekosolventné tlačiarne OKI ColorPainter s vysokou kvalitou tlače. Vidieť bol špičkový model H3-104s, ktorý používa Sx atramenty s nízkym zápachom (low-odor ink) a umožňuje pracovať s materiálom do šírky 2,6 m so širokým využitím od plagátov až po polepy vozidiel. OKI ColorPainter H3-104s kombinuje vysokú kvalitu tlače na vnútorné využitie s odolnosťou nutnou pre vonkajšie inštalácie. Pre zaujímavosť – roll-up s rozmermi 260 × 100 cm potlačí za menej než tri minúty.

Ďalším modelom, ktorý priťahoval záujem návštevníkov veľtrhu, bol ekosolventný sedemfarebný model M-64s, na ktorom bola prezentovaná tlač na priesvitné materiály pre backlight panely.
Medzi ďalšie prezentované „wide format“ inkjetové modely patrili okrem iného OKI W-54s a OKI W-64s s neónovými farbami.
Na veľtrhu boli vystavené aj multifunkčné LED tlačiarne Teriostar LP-1030 a LP-2050, navrhnuté na výkonnú, rýchlu a precíznu širokoformátovú tlač v architektúre, inžinieringu a konštrukcii.

Návštevníkov zaujali aj schopnosti päťfarebných tlačiarní OKI Pro9541 a Pro9542, ktoré poskytujú grafickým štúdiám a marketingovým oddeleniam mnoho nových príležitostí. Oba modely A3 tlačiarní OKI kombinujú špičkovú päťfarebnú technológiu s High Definition LED tlačou. OKI Pro9541 podporuje farebný režim CMYK+1, kde piatou farbou, tlačenou ako poslednou v poradí, je biela alebo lak. OKI Pro9542 podporuje W+CMYK s doplnkovou bielou farbou.

OKI vystavovala aj LED model OKI Pro6410 NeonColor, ktorý využíva fluorescenčné farby s vysokým jasom. Tlačiarne a grafické štúdiá takto môžu vytvárať fluorescenčné efekty na svetlom aj tmavom pozadí, navyše s možnosťou použiť neónový toner aj ako bezpečnostný prvok, ktorý je zvýraznený iba pri nasvietení UV svetlom. Typickým použitím je napríklad potlač textilu, reklamných predmetov a vytváranie obalových materiálov.

Najväčšia európska výstava grafickej a priemyselnej tlače bola perfektnou príležitosťou na prezentáciu možností našich nových širokoformátových tlačiarní,“ hovorí Josef Klinger, Colour Specialist OKI. „Návštevníci mali možnosť vidieť prácu s mnohými neštandardnými, farebnými a priehľadnými materiálmi. V malonákladovej tlači sa vďaka tomu OKI otvára nová lukratívna oblasť.“

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia
OKI

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá