14.12.2015 0 Comments

O2 dosiahlo 25 % pokrytie populácie Slovenska v 4G

Rozšírením pokrytia 4G sieťou o Žilinu, Trenčín a Považskú Bystricu zavŕšilo O2 pokrytie 13 najväčších slovenských miest. Pokrytím Bratislavy, Košíc, Trnavy, Martina a Vrútok, Nitry, Prešova, Zvolena, Banskej Bystrice, Popradu, Prievidze a Bojníc, Žiliny, Trenčína a Považskej Bystrice rozšírilo O2 svoju 4G sieť na 25% populácie Slovenska. V budúcom roku plánuje O2 pokryť takmer 60% populácie.

„Pokrytím 25% populácie Slovenska sme splnili licenčnú povinnosť vo vzťahu k pridelenej frekvencii. Neustále sa snažíme efektívne budovať našu sieť a napĺňať reálne potreby zákazníkov. Rozumné investovanie nám umožňuje priestor pre atraktívne ceny a zaujímavú ponuku, ktorú zákazník naozaj využije. V budúcom roku prebehne masívnejšie pokrývanie aj menších miest a obcí, plán je pokryť takmer 60% populácie Slovenska,"uviedol Peter Gažík, generálny riaditeľ O2.

O2 dlhodobo a efektívne buduje svoju vlastnú sieť. Služby O2 sú dostupné v 2G sieti pre 100 % populácie SR, v 3G sieti pre takmer 70% populácie a najnovšie v 4G sieti pre 25% populácie SR. Budovanie 4G siete ide ruka v ruke s penetráciou a predajom mobilných zariadení schopných pracovať v 4G technológii. Asi 40% zákazníkov na trhu vlastní smartfón, pričom podiel smartfónov schopných pracovať v 4G je približne iba 15%. Ako O2 buduje vlastnú sieť si môžete pozrieť na tomto videu: https://www.youtube.com/watch?v=4Llnx9Kjh8g

4G od O2 je pre všetkých, bez príplatkov a bez viazanosti

Na to, aby mohli zákazníci O2 využívať rýchly 4G internet, si nemusia nič aktivovať, ani platiť ďalšie poplatky. Jednoducho stačí byť v pokrytí 4G sieťou od O2, mať LTE SIM kartu, k tomu mobilný telefón alebo tablet schopné v 4G sieti pracovať a aktivovaný dátový balík.

Overenie, či má zákazník LTE SIM kartu je veľmi jednoduché, stačí poslať bezplatnú SMS na 99 222 v tvare 4G. Výmena SIM karty je zdarma, už dnes má viac ako 50 % zákazníkov operátora má SIM kartu schopnú pracovať v 4G (USIM). Podrobnejšie informácie o 4G od O2 sa dozviete na http://www.o2.sk/internet/4g

Zákazníci majú na výber množstvo mobilných zariadení - momentálne každý tretí telefón, ktorý si kúpia O2 zákazníci už je kompatibilný so 4G. Zákazníkovi následne stačí, keď bude mať aktivovaný akýkoľvek dátový balíček alebo bude mať program, ktorého súčasťou sú aj dáta. O2 postupne umožní všetkým zariadeniam schopným pracovať v 4G režime pripojiť sa do vlastnej O2 4G siete.

4G smartfón so Strieborným O2 Paušálom už za 9Eur

Tri štvrtiny zo všetkých predaných telefónov v O2 sú smartfóny, z nich absolútna väčšina dokáže pracovať v 4G sieti. O2 ponúka k zariadeniam najvyššie bonusy na trhu, zákazník si tak môže užiť rýchlosť 4G siete bez toho, aby trpela jeho peňaženka. Napríklad so Strieborným O2 Paušálom môže mať zákazník Coolpad Modena za 9Eur.

Najlepšie si 4G LTE užijete s novým tabletom už za 2Eur

Aby ste rýchly internet v 4G LTE sieti mohli využívať naplno, je dobré mať predplatený dostatočne veľký balík dát. O2 pre Vás pripravilo program O2 Internet s bonusom za 20 Eur, ku ktorému dostanete 7 GB dát a bonus na kúpu zariadenia vo výške 264 Eur. Získate tak tablet Lenovo S8 už za 2Eur.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá