4.5.2015 0 Comments

O2 daruje 2 % z daní na podporu zamestnanosti mladých

O2 môže tento rok po prvýkrát v histórii firmy poukázať 2 % zo svojich daní. V línii aktivít, ktoré má O2 za sebou v rámci spoločenskej zodpovednosti sa rozhodlo vyhlásiť verejnú výzvu pre záujemcov o 2 %. Operátor dlhodobo podporuje talentovaných ľudí a začínajúcich podnikateľov, v snahe bojovať proti nezamestnanosti mladých. Výzva prebieha do 18. mája a záleží len na jednotlivých subjektoch, ako operátora presvedčia, aby časť daní venoval práve im.

„Dlhodobo podporujeme začínajúcich podnikateľov v snahe bojovať proti nezamestnanosti mladých na slovenskom trhu. A keďže sme O2, aj k prerozdeleniu 2 % z daní pristupujeme netradične. Namiesto toho, aby sme si takpovediac od stola vyberali subjekty, ktoré podporíme, dávame príležitosť všetkým, ktorí majú záujem, aby nás oslovili a presvedčili, že práve oni si finančnú pomoc zaslúžia. Jedinou podmienkou na žiadateľa o 2 % z našich daní je to, že musí ísť o organizáciu ľubovoľným spôsobom podporujúcu zamestnanosť mladých ľudí a začínajúcich mladých podnikateľov," uviedla Martina Jamrichová, hovorkyňa O2.

Jednoduché podmienky

Do výzvy sa môžu zapojiť organizácie podporujúce zamestnanosť mladých ľudí (napr. formou rekvalifikačných kurzov) alebo začínajúcich podnikateľov (napr. organizácie zamerané na start-upové projekty), ktoré zároveň boli platnými poberateľmi 2 % z daní už v roku 2014 (zapísaný v Centrálnom registri prijímateľov podielu zo zaplatenej dane, http://rozhodni.sk/zoznam-prijimatelov/ ).

Žiadosti môžu zasielať výhradne prostredníctvom emailu na adresu zodpovednost@o2.sk do 18. mája 2015. Zoznam úspešných žiadateľov zverejní O2 začiatkom júna.

Čo musí žiadosť obsahovať:

  • presný názov organizácie uvedený v predmete emailu
  • popis, čím sa organizácia zaoberá a aké má predchádzajúce skúsenosti s problematikou nezamestnanosti/začínajúcich podnikateľov (do tela emailu)
  • finančný obnos, ktorý organizácia požaduje
  • odôvodnenie/argumentáciu, prečo by mala práve ona získať 2%

O2 sa dlhodobo usiluje prispievať k zlepšeniu zamestnanosti mladých ľudí, čo je problém vypuklý nielen na Slovensku, ale aj v EÚ. Zameriava sa na podporu mladých talentov, dobrých nápadov a začínajúcich šikovných ľudí, pričom od budúceho roka tak bude robiť aj prostredníctvom Férovej nadácie O2, ktorú operátor založil v roku 2014. Viac informácií nájdete na www.o2.sk/2percenta.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Zomrel Eugene Cernan, ako posledný kráčal po povrchu Mesiaca

17.01.2017 08:00

Rodák zo Chicaga, ktorého rodičia pochádzali z Česka a Slovenska, sa dožil 82 rokov. Vo veku 82 rokov zomrel v pondelok americký astronaut česko-slovenského pôvodu Eugene Cernan, ktorý bol zatiaľ po ...

Tlačové správy

Slovenskí obchodníci sa stretnú v ocenení Mastercard Obchodník roka

17.01.2017 07:44

Už štvrtým rokom bude na Slovensku vyhlásene prestížne ocenenie Mastercard Obchodník roka. Obchodníci budú súťažiť celkovo v 10 kategóriách. Spolu so začiatkom tohto ročníka, 16. januára, bude spusten ...

Tlačové správy

Autopriemysel plánuje vybudovať 10 nových technologických centier

17.01.2017 07:33

Dodávateľské firmy v automobilovom priemysle na Slovensku plánujú v najbližších 12 mesiacoch prijať 260 nových výskumno-vývojových pracovníkov. Viac ako dve tretiny týchto firiem zároveň  deklarovali ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá