Image
21.11.2016 0 Comments

O výsledku obstarávania nového webu mesta Trenčín nerozhodne len cena

Mesto Trenčín pripravuje súťaž na spracovanie novej podoby svojej webovej stránky. Pri príprave procesu verejného obstarávania spolupracuje s odbornou platformou Slovensko.digital, ktorá je zameraná na zvýšenie kvality digitálnych služieb štátu na Slovensku.

Ako posledný krok pred vyhlásením verejného obstarávania je pripravený workshop k verejnému obstarávaniu nového webu mesta Trenčín, ktorý sa uskutoční 28. 11. 2016 o 10:00 hod. v zasadacej miestnosti novej budovy SND v Bratislave. Zástupcovia mesta na ňom predstavia podrobnosti zadania, prítomní budú aj členovia poroty, ktorí zodpovedia prípadné otázky ku kritériám hodnotenia. Zástupcovia IT firiem a záujemcovia o účasť v tendri môžu klásť otázky a získať podrobnejšie informácie, ako sa do verejného obstarávania zapojiť.

Návrh zadania je v poslednom štádiu prípravy a už niekoľko týždňov ho pripomienkuje odborná verejnosť na odbornej platforme IT komunity Slovensko.digital. Po workshope bude pripomienkovanie definitívne uzatvorené a vyhlásenie verejného obstarávania sa očakáva začiatkom januára budúceho roku.

Trenčín chce svoju stránku pripraviť tak, aby bolo jej používanie rýchle, efektívne a aby vizuálne kvalitne reprezentovala mesto. Preto je proces obstarávania pripravený tak, že o výsledku obstarávania nerozhodne len cena zistená prieskumom trhu, ale vyššiu prioritu bude mať kvalita technického riešenia, používateľsky jednoduché spracovanie a dizajn. Mesto pri príprave tejto súťaže už viac ako pol roka intenzívne spolupracuje s verejnosťou a odborníkmi.

Vo výberovej komisii budú zastúpení špičkoví experti vo svojich odboroch: okrem zástupcov mesta sa na hodnotení budú podieľať: Michal Truban (zakladateľ spoločnosti Websupport, aktívny v oblasti efektívnej e-verejnej správy), Michal Blažej, špecialista na testovanie použiteľnosti webov, zakladateľ Slovenskej User Experience Asociácie) a Róbert Csere (kreatívny riaditeľ časopisu .týždeň).

Workshop bude organizovať spoločne Mesto Trenčín a Slovensko.Digital. Uskutoční sa symbolicky v priestoroch novej budovy Slovenského národného divadla v Bratislave. Práve SND totiž ako prvá verejná inštitúcia spolupracovalo na celom procese obstarávania webu s platformou Slovensko.Digital a v týchto dňoch pripravuje spustenie novej stránky. Mesto Trenčín tak od SND prevezme štafetu ako prvá zo samospráv na Slovensku.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá