5.5.2016 0 Comments

O všestrannosti IT sa študentky mohli presvedčiť priamo v praxi

Štyri študentky stredných škôl mohli počas štvrtého štvrtka vo štvrtom mesiaci nahliadnuť za kulisy IT branže. Spoločnosť Atos, globálny líder v digitálnych službách,  otvorila svoje dvere pre dievčatá so záujmom o informačné a komunikačné technológie. Počas Girl’s Day 2016 sa mohli samé presvedčiť o atraktivite tohto odvetvia a zistiť, že technológie im ponúkajú veľký priestor na realizáciu.

Girl’s Day a celá iniciatíva Aj ty v IT sa snažia do IT sektora pritiahnuť dievčatá, ktoré sa rozhodujú o svojej budúcnosti. IT odborníkov je na trhu práce stále nedostatok a tento problém sa bude v budúcnosti ešte viac prehlbovať,“ vysvetľuje odborník spoločnosti Atos Vladimír Broniš. „Aj preto sa snažíme svoje úsilie smerovať do oblasti prípravy mladých ľudí na IT povolanie a spolupracovať s nimi už popri štúdiu. Dievčatá majú v tejto našej aktivite svoje nezastupiteľné miesto. Hlavne v projektoch orientovaných na multimediálne technológie, kde dokážeme v plnej miere využiť ich zmysel pre kreativitu a grafický dizajn,“ dodáva.

Girl’s Day je každoročný celosvetový deň žien v informačno-komunikačných technológiách. Podniky, inštitúcie a organizácie na celom Slovensku v tento deň hostia vo svojich priestoroch stredoškoláčky s programom, ktorý sa týka informatiky a techniky. Odhaduje sa, že v budúcnosti si až 70 percent pracovných pozícií bude vyžadovať znalosti prírodných vied, matematiky, či technológií. IT však nie sú len o programovaní, uplatní sa v nich široká škála zručností.

Štyri gymnazistky z Bratislavy a Šale si v Atose vyskúšali prácu s multimédiami. Na programe bolo spracovanie fotografií, animovaného videa, počítačových simulácií, či vektorovej grafiky. Dievčatá sa mohli „pohrať“ aj s 3D grafikou a pozrieť si ukážku modelovania.

Atos patrí medzi firmy, ktoré sú pri otváraní dverí dievčatám veľmi aktívne. Vlani Girl’s Day dokonca vyústil do niekoľkomesačnej stáže pre záujemkyne.

Všetko je o ľuďoch a ich ochote robiť veci aj nad rámec svojej práce,“ hovorí zakladateľka projektu Aj Ty v IT Petra Kotuliaková. „V Atose sa dievčatám vlani počas skúšobného projektu venovali tri hodiny týždenne po dobu 5 mesiacov. Veľmi si cením, že sa do toho pustili a najmä, že vydržali. Dievčatá dostali skvelý základ z oblasti multimédií, sú šikovné a najmä nadšené. A toto bolo našim cieľom – nadchnúť ich a ukázať, aké možnosti im IT ponúkajú. Podarilo sa nám to vďaka Atosu,“ dodáva P. Kotuliaková.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá