Image
19.2.2015 0 Comments

Novým kráľom Indiegogo môže byť Kristián Kováč zo Slovenska

qube1.jpg Na crowdfundingovej platforme Indiegogo sa objavila nová kampaň založená pánom Kristiánom Kováčom z Banskej Štiavnice. Záujemcom chce ponúknuť Qube - audiosústavu poskytujúcu štúdiovú kvalitu, zabalenú do úhľadnej kocky. Zariadenie bude ľahko prenosné a vhodné pre príležitostných poslucháčov aj skutočných audiofilov. Obzvlášť druhú skupinu potešia krištáľovo čisté výšky, basy spôsobujúce zemetrasenie a bohaté stredné tóny. Vskutku unikátne zariadenie.

Qube sa bude dať spárovať pomocou technológie Bluetooth so smartfónom alebo tabletom s operačným systémom iOS i Android a pomocou USB prepojiť aj s PC, takže sa hudba bude dať prehrávať prakticky odkiaľkoľvek. Samozrejme, má vstavaný aj vlastný hudobný prehrávač s pamäťou vo veľkosti 32 alebo 64 GB (čím sa však možno myslí 32/64 GB pevný disk). Na samostatné použitie poslúži dotyková plocha na vrchnej strane zariadenia. Jednoduchými ťahmi doľava a doprava sa budú dať prepínať pesničky, ťahmi hore a dole sa bude ovládať hlasitosť a ťuknutie slúži ako povel hraj/stop.

qube2.jpg

Zvuk bude vytvárať päť vysokokvalitných reproduktorov, vďaka ktorým poskytne Qube svojmu majiteľovi fantastický zvuk, aký nedokážu vytvoriť ani oveľa väčšie (a drahšie) zariadenia. Teda niečo fakt vhodné pre audiofilov a navyše prenosné!

Kúskom umenia je aj samotný dizajn. Nielenže bude Qube vyrobený v niekoľkých farebných kombináciách, bude mať zabudované aj LED osvetlenie. To poslúži na vytvorenie špecifickej atmosféry (predsa len zelená nie je červená) a Qube sa vďaka tomu bude dať jednoducho zladiť s interiérom každej izby. Batéria pritom vydrží 12 hodín nepretržitého prehrávania hudby, nabíjať sa bude cez port USB rovno z PC, tabletu alebo smartfónu.

qube3.jpg

Pán Kováč ešte potrebuje na Indiegogo vyzbierať 75 000 USD, pričom 15-tisíc potrebuje na vývoj nových technológií a 60-tisíc je potrebných na spustenie masovej výroby. Qube sa na Indiegogo ponúka za úplne jedinečnú cenu 399 dolárov, ale môžete ho mať aj zadarmo, ak presvedčíte 10 známych, aby si ho kúpili radšej oni.

Zatiaľ nám nie je známe, ako presne chce pán Kováč toto zariadenie vyrobiť, ale plány má naozaj smelé. Nejde totiž o jeho jedinú kampaň na Indiegogo - 8. februára odštartovala jeho rides for charity, v ktorej vyberá peniaze výmenou za 20 minút jazdy v peknom aute. Iba 5 dní predtým pritom odštartovala jeho kampaň za záchranu auta z filmu 60 sekúnd a v rovnaký deň odštartovalo aj vyberanie peňazí na 1 pixel for Joy, čím podporí talentovaných ľudí bez peňazí a vyčarí im úsmev na tvári.

Už od prvého februára beží aj jeho kampaň WSS - Wearable Smart System, ktorý na vaše zápästie dostane všetko, čo potrebujete. Ďalšia úžasná technologická novinka bude Display Pen Mark I, moderné pero s dvojriadkovým displejom, microUSB a tlačidlom on/off. Toto je vraj vec vhodná predovšetkým pre študentov. Vie, o čom hovorí, keďže on sám je „student from Slovakia".

qube4.jpg

Posledným z jeho skvelých nápadov je založenie YouTube kanála Things for men s vysokokvalitným obsahom zaujímajúcim iba mužov. Bude teda o extrémnych športoch, autách a dievčatách a časom prejde na 3D videá.

Pán Kováč teda asi bude v dohľadnom čase mimoriadne zaneprázdnený. Len tak pre zaujímavosť, dokopy plánuje vyzbierať 2 163 899 amerických dolárov a všetky jeho kampane majú „Flexible Funding", takže peniaze sa vracať nebudú. Zatiaľ má nazbieraných presne 0 dolárov.

Zdroj: Sector


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá