Image
19.2.2015 0 Comments

Novým kráľom Indiegogo môže byť Kristián Kováč zo Slovenska

qube1.jpg Na crowdfundingovej platforme Indiegogo sa objavila nová kampaň založená pánom Kristiánom Kováčom z Banskej Štiavnice. Záujemcom chce ponúknuť Qube - audiosústavu poskytujúcu štúdiovú kvalitu, zabalenú do úhľadnej kocky. Zariadenie bude ľahko prenosné a vhodné pre príležitostných poslucháčov aj skutočných audiofilov. Obzvlášť druhú skupinu potešia krištáľovo čisté výšky, basy spôsobujúce zemetrasenie a bohaté stredné tóny. Vskutku unikátne zariadenie.

Qube sa bude dať spárovať pomocou technológie Bluetooth so smartfónom alebo tabletom s operačným systémom iOS i Android a pomocou USB prepojiť aj s PC, takže sa hudba bude dať prehrávať prakticky odkiaľkoľvek. Samozrejme, má vstavaný aj vlastný hudobný prehrávač s pamäťou vo veľkosti 32 alebo 64 GB (čím sa však možno myslí 32/64 GB pevný disk). Na samostatné použitie poslúži dotyková plocha na vrchnej strane zariadenia. Jednoduchými ťahmi doľava a doprava sa budú dať prepínať pesničky, ťahmi hore a dole sa bude ovládať hlasitosť a ťuknutie slúži ako povel hraj/stop.

qube2.jpg

Zvuk bude vytvárať päť vysokokvalitných reproduktorov, vďaka ktorým poskytne Qube svojmu majiteľovi fantastický zvuk, aký nedokážu vytvoriť ani oveľa väčšie (a drahšie) zariadenia. Teda niečo fakt vhodné pre audiofilov a navyše prenosné!

Kúskom umenia je aj samotný dizajn. Nielenže bude Qube vyrobený v niekoľkých farebných kombináciách, bude mať zabudované aj LED osvetlenie. To poslúži na vytvorenie špecifickej atmosféry (predsa len zelená nie je červená) a Qube sa vďaka tomu bude dať jednoducho zladiť s interiérom každej izby. Batéria pritom vydrží 12 hodín nepretržitého prehrávania hudby, nabíjať sa bude cez port USB rovno z PC, tabletu alebo smartfónu.

qube3.jpg

Pán Kováč ešte potrebuje na Indiegogo vyzbierať 75 000 USD, pričom 15-tisíc potrebuje na vývoj nových technológií a 60-tisíc je potrebných na spustenie masovej výroby. Qube sa na Indiegogo ponúka za úplne jedinečnú cenu 399 dolárov, ale môžete ho mať aj zadarmo, ak presvedčíte 10 známych, aby si ho kúpili radšej oni.

Zatiaľ nám nie je známe, ako presne chce pán Kováč toto zariadenie vyrobiť, ale plány má naozaj smelé. Nejde totiž o jeho jedinú kampaň na Indiegogo - 8. februára odštartovala jeho rides for charity, v ktorej vyberá peniaze výmenou za 20 minút jazdy v peknom aute. Iba 5 dní predtým pritom odštartovala jeho kampaň za záchranu auta z filmu 60 sekúnd a v rovnaký deň odštartovalo aj vyberanie peňazí na 1 pixel for Joy, čím podporí talentovaných ľudí bez peňazí a vyčarí im úsmev na tvári.

Už od prvého februára beží aj jeho kampaň WSS - Wearable Smart System, ktorý na vaše zápästie dostane všetko, čo potrebujete. Ďalšia úžasná technologická novinka bude Display Pen Mark I, moderné pero s dvojriadkovým displejom, microUSB a tlačidlom on/off. Toto je vraj vec vhodná predovšetkým pre študentov. Vie, o čom hovorí, keďže on sám je „student from Slovakia".

qube4.jpg

Posledným z jeho skvelých nápadov je založenie YouTube kanála Things for men s vysokokvalitným obsahom zaujímajúcim iba mužov. Bude teda o extrémnych športoch, autách a dievčatách a časom prejde na 3D videá.

Pán Kováč teda asi bude v dohľadnom čase mimoriadne zaneprázdnený. Len tak pre zaujímavosť, dokopy plánuje vyzbierať 2 163 899 amerických dolárov a všetky jeho kampane majú „Flexible Funding", takže peniaze sa vracať nebudú. Zatiaľ má nazbieraných presne 0 dolárov.

Zdroj: Sector


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá