16.1.2013 0 Comments

Novým generálnym riaditeľom SAP pre strednú a východnú Európu sa stal Simon Kaluža

Simon Kaluža je od 1. januára 2013 novým generálnym riaditeľom organizačnej jednotky SAP zahŕňajúcej strednú a východnú Európu (CEE). Bude riadiť činnosť spoločností SAP v krajinách regiónu vrátane Poľska, Českej republiky, Maďarska, Slovenska, Bulharska a Chorvátska. Simon Kaluža doteraz pôsobil ako generálny riaditeľ SAP pre juhovýchodnú Európu. Zastával aj pozície generálneho riaditeľa SAP Adriatic a SAP Slovinsko. V posledných troch rokoch významne prispel k rastu spoločnosti na tamojších trhoch.

„Mojím hlavným cieľom je urýchliť prijímanie inovácií SAP v celom regióne strednej a východnej Európy, a to najmä v oblastiach in-memory computingu, pokročilých podnikových analýz, mobilných platforiem a cloudových riešení," povedal Simon Kaluža, generálny riaditeľ SAP CEE. „Som presvedčený, že zákazníci v strednej a vo východnej Európe netrpezlivo čakajú na integráciu týchto inovácií do svojich podnikových IT prostredí s cieľom dosiahnuť konkurenčnú výhodu a lepšie výsledky. Riešenia spoločnosti SAP môžu poskytnúť správne odpovede a funkcie na uspokojenie potrieb firiem, ktoré chcú riadiť svoje podnikateľské činnosti lepším a jednoduchším spôsobom. Viesť spoločnosť SAP v strednej a vo východnej Európe a podporovať ďalšiu spoluprácu s našimi zákazníkmi je pre mňa veľká česť a zodpovednosť."

Spoločnosti SAP pôsobia v CEE regióne vo všetkých segmentoch podnikateľského trhu od verejného sektoru a veľkých podnikov až po malé a stredne veľké firmy. Simon Kaluža a jeho tím pre CEE sa zameria na rozširovanie prítomnosti SAP ponukou najnovších SAP technológii, priemyselných riešení a podnikovým know-how, ktoré pomôžu zákazníkom riadiť podnikanie presnejšie, pružnejšie a efektívnejšie.

Simon Kaluža je slovinského pôvodu. Študoval na Ľubľanskej univerzite, kde získal titul magistra v odbore elektroniky a informatiky. Pred príchodom do SAP v roku 2010 zastával rôzne pozície vo vrcholovom manažmente spoločností ComTrade Group a Hermes SoftLab. Na čele SAP Slovinsko prispel k rýchlemu rastu a prekročeniu strategických cieľov. Neskôr bol povýšený na šéfa SAP Adriatic. Pod jeho vedením bol jadranskému regiónu udelený titul najúspešnejšia organizačná jednotka v rámci SAP CEE. V roku 2012 Simon Kaluža prevzal vedenie organizačnej jednotky zahŕňajúcej celú juhovýchodnú Európu.

Simon Kaluža nahrádza vo funkcii Manfreda Josepha, ktorý sa stal generálnym riaditeľom pre odvetvie finančných služieb v rámci SAP EMEA.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá