16.1.2013 0 Comments

Novým generálnym riaditeľom SAP pre strednú a východnú Európu sa stal Simon Kaluža

Simon Kaluža je od 1. januára 2013 novým generálnym riaditeľom organizačnej jednotky SAP zahŕňajúcej strednú a východnú Európu (CEE). Bude riadiť činnosť spoločností SAP v krajinách regiónu vrátane Poľska, Českej republiky, Maďarska, Slovenska, Bulharska a Chorvátska. Simon Kaluža doteraz pôsobil ako generálny riaditeľ SAP pre juhovýchodnú Európu. Zastával aj pozície generálneho riaditeľa SAP Adriatic a SAP Slovinsko. V posledných troch rokoch významne prispel k rastu spoločnosti na tamojších trhoch.

„Mojím hlavným cieľom je urýchliť prijímanie inovácií SAP v celom regióne strednej a východnej Európy, a to najmä v oblastiach in-memory computingu, pokročilých podnikových analýz, mobilných platforiem a cloudových riešení," povedal Simon Kaluža, generálny riaditeľ SAP CEE. „Som presvedčený, že zákazníci v strednej a vo východnej Európe netrpezlivo čakajú na integráciu týchto inovácií do svojich podnikových IT prostredí s cieľom dosiahnuť konkurenčnú výhodu a lepšie výsledky. Riešenia spoločnosti SAP môžu poskytnúť správne odpovede a funkcie na uspokojenie potrieb firiem, ktoré chcú riadiť svoje podnikateľské činnosti lepším a jednoduchším spôsobom. Viesť spoločnosť SAP v strednej a vo východnej Európe a podporovať ďalšiu spoluprácu s našimi zákazníkmi je pre mňa veľká česť a zodpovednosť."

Spoločnosti SAP pôsobia v CEE regióne vo všetkých segmentoch podnikateľského trhu od verejného sektoru a veľkých podnikov až po malé a stredne veľké firmy. Simon Kaluža a jeho tím pre CEE sa zameria na rozširovanie prítomnosti SAP ponukou najnovších SAP technológii, priemyselných riešení a podnikovým know-how, ktoré pomôžu zákazníkom riadiť podnikanie presnejšie, pružnejšie a efektívnejšie.

Simon Kaluža je slovinského pôvodu. Študoval na Ľubľanskej univerzite, kde získal titul magistra v odbore elektroniky a informatiky. Pred príchodom do SAP v roku 2010 zastával rôzne pozície vo vrcholovom manažmente spoločností ComTrade Group a Hermes SoftLab. Na čele SAP Slovinsko prispel k rýchlemu rastu a prekročeniu strategických cieľov. Neskôr bol povýšený na šéfa SAP Adriatic. Pod jeho vedením bol jadranskému regiónu udelený titul najúspešnejšia organizačná jednotka v rámci SAP CEE. V roku 2012 Simon Kaluža prevzal vedenie organizačnej jednotky zahŕňajúcej celú juhovýchodnú Európu.

Simon Kaluža nahrádza vo funkcii Manfreda Josepha, ktorý sa stal generálnym riaditeľom pre odvetvie finančných služieb v rámci SAP EMEA.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá