16.1.2013 0 Comments

Novým generálnym riaditeľom SAP pre strednú a východnú Európu sa stal Simon Kaluža

Simon Kaluža je od 1. januára 2013 novým generálnym riaditeľom organizačnej jednotky SAP zahŕňajúcej strednú a východnú Európu (CEE). Bude riadiť činnosť spoločností SAP v krajinách regiónu vrátane Poľska, Českej republiky, Maďarska, Slovenska, Bulharska a Chorvátska. Simon Kaluža doteraz pôsobil ako generálny riaditeľ SAP pre juhovýchodnú Európu. Zastával aj pozície generálneho riaditeľa SAP Adriatic a SAP Slovinsko. V posledných troch rokoch významne prispel k rastu spoločnosti na tamojších trhoch.

„Mojím hlavným cieľom je urýchliť prijímanie inovácií SAP v celom regióne strednej a východnej Európy, a to najmä v oblastiach in-memory computingu, pokročilých podnikových analýz, mobilných platforiem a cloudových riešení," povedal Simon Kaluža, generálny riaditeľ SAP CEE. „Som presvedčený, že zákazníci v strednej a vo východnej Európe netrpezlivo čakajú na integráciu týchto inovácií do svojich podnikových IT prostredí s cieľom dosiahnuť konkurenčnú výhodu a lepšie výsledky. Riešenia spoločnosti SAP môžu poskytnúť správne odpovede a funkcie na uspokojenie potrieb firiem, ktoré chcú riadiť svoje podnikateľské činnosti lepším a jednoduchším spôsobom. Viesť spoločnosť SAP v strednej a vo východnej Európe a podporovať ďalšiu spoluprácu s našimi zákazníkmi je pre mňa veľká česť a zodpovednosť."

Spoločnosti SAP pôsobia v CEE regióne vo všetkých segmentoch podnikateľského trhu od verejného sektoru a veľkých podnikov až po malé a stredne veľké firmy. Simon Kaluža a jeho tím pre CEE sa zameria na rozširovanie prítomnosti SAP ponukou najnovších SAP technológii, priemyselných riešení a podnikovým know-how, ktoré pomôžu zákazníkom riadiť podnikanie presnejšie, pružnejšie a efektívnejšie.

Simon Kaluža je slovinského pôvodu. Študoval na Ľubľanskej univerzite, kde získal titul magistra v odbore elektroniky a informatiky. Pred príchodom do SAP v roku 2010 zastával rôzne pozície vo vrcholovom manažmente spoločností ComTrade Group a Hermes SoftLab. Na čele SAP Slovinsko prispel k rýchlemu rastu a prekročeniu strategických cieľov. Neskôr bol povýšený na šéfa SAP Adriatic. Pod jeho vedením bol jadranskému regiónu udelený titul najúspešnejšia organizačná jednotka v rámci SAP CEE. V roku 2012 Simon Kaluža prevzal vedenie organizačnej jednotky zahŕňajúcej celú juhovýchodnú Európu.

Simon Kaluža nahrádza vo funkcii Manfreda Josepha, ktorý sa stal generálnym riaditeľom pre odvetvie finančných služieb v rámci SAP EMEA.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Biznis

Yrobot Cup: Stredné školy si zmerali sily v elektronike, informatike a počítačovom inžinierstve

24.10.2016 00:09

V Bratislave prebehol Yrobot Cup,  prezentácia a vyhodnotenie projektov v rámci programu Stredné školy a technika 2015 ktorú podporuje Nadácia Volkswagen Slovakia. Nadácia od roku 2012 vyhlasuje gran ...

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá