Image
26.8.2015 0 Comments

Nový typ masívneho útoku DoS využíva bittorrentových klientov

Bezpečnostní výskumníci na seminári USENIX 2015 Workshop on Offensive Technologies (WOOT '15) ukázali, aký je protokol BitTorrent citlivý na distribuované reflexné útoky DoS (distributed reflective denial-of-service attack - DRDoS).

Útočníci môžu využiť protokoly BitTorrent a BitTorrent Sync (BTSync) na znásobenie prevádzky z klientskych programov (peer). Štúdia vysvetľuje, že najcitlivejší na tento typ útokov sú klienti Vuze a uTorrent.

„Naše experimenty ukazujú, že je útočník je schopný využiť bittorrentových klientov na zosilnenie prevádzky až 50-krát a v prípade BTSync dokonca až 120-krát," píše sa v dokumente.

Výskumníci charakterizujú túto techniku útoku ako „efektívnu". Eliminovanie útoku je veľmi náročné, môže sa uskutočniť len s použitím firewallu Deep Packet Inspection (DPI). Útočník môže byť vďaka použitiu IP spoofingu pomerne dobre schovaný a veľmi ťažko identifikovateľný. Sila útoku pri mnohomiliónovej veľkosti bittorrentovej komunity môže byť zničujúca.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá