Image
31.10.2016 0 Comments

Nový svet práce sa otvára aj Slovensku. Oslávte Deň (spolu)práce odkiaľkoľvek

Prvý novembrový štvrtok (3.11.) bude po prvý raz aj na Slovensku Dňom (spolu)práce odkiaľkoľvek. Spoločnosť Microsoft chce dedikovaním samostatného dňa flexibilite a mobilite inšpirovať ľudí a organizácie k hľadaniu vlastnej cesty, ako zladiť prácu a súkromie. Už dnes je totiž preukázané, že firmy a zamestnanci s benefitom práce z domu či iného ľubovoľného miesta rastú rýchlejšie a dosahujú lepšie výsledky.

Viac ako polovica Slovákov sa pri hľadaní nového zamestnania rozhoduje aj podľa toho, či budú mať benefit práce z domu. Online prieskum* spoločnosti Microsoft navyše ukázal, že už dnes využíva tento benefit 49 % ľudí s kancelárskym povolaním niekoľkokrát do mesiaca. Vzniká tu tak nová firemná kultúra – nový svet práce – založená na dôvere a zodpovednosti za odvedenú prácu. Jej základným predpokladom je, že ak majú zamestnanci možnosť sami si zorganizovať pracovný čas, sú spokojnejší a výkonnejší. Vedia lepšie zladiť svoj pracovný a osobný život a cítia sa motivovanejší a pripravení podať čo najlepší pracovný výkon.

„Flexibilita v práci samozrejme závisí od danej profesie. Náš životný štýl sa však mení a musíme prijať skutočnosť, že pre stále viac ľudí a zamestnávateľov je čoraz dôležitejšie, aby bolo niečo urobené ako to, kde sa to bude robiť. Ľudia chcú byť hodnotení na základe ich výsledkov a nie času, ktorý strávia na určitom mieste,“ hovorí Biljana Weber, generálna riaditeľka Microsoft Slovensko a Česká republika.

Obava zo zmeny zavedených postupov patrí medzi najväčšie prekážky zavedenia flexibility a mobility v práci. Až 70 % Slovákov uvádza, že ich zamestnávateľ im neumožňuje pracovať mimo kancelárií, pričom iba štvrtina opýtaných uvádza ako dôvod to, že im chýbajú nástroje – potrebné technické vybavenie.  Možnosť práce odkiaľkoľvek neznamená koniec kancelárií, ale ich renesanciu, ale so zmeneným účelom využitia skôr ako priestor pre tímovú kreativitu a individuálnu prácu a sústredenie.

 „V diskusii s našimi partnermi často vyvstane otázka: Ale ako potom zistím, či ľudia, ktorí nie sú v kancelárii, pracujú?,“ hovorí šéf divízie Office Tibor Kolejak. „Existuje však mnoho spôsobov, ako to „vedieť“, len v Office 365 máme hneď viacero nástrojov, ktoré pomáhajú komunikovať, zdieľať a spolupracovať odkiaľkoľvek – napríklad Skype pre firmy, OneDrive, internú sociálnu sieť Yammer či obľúbený OneNote. Navyše, manažér, ktorý dobre definuje ciele a je v pravidelnom kontakte so svojim tímom, to spozná podľa postupov a výsledkov projektov.“

Spoločnosť Microsoft chce organizáciám na vlastnom príklade ukázať, ako tento trend zvládnuť, vyťažiť z inovácií maximum a byť atraktívnym zamestnávateľom pre budúce generácie. To je aj cieľom Dňa (spolu)práce odkiaľkoľvek 3. novembra. Microsoft vyzýva spoločnosti a jednotlivcov, aby si v tento deň vyskúšali pracovať mimo kancelárie – na akomkoľvek svojom obľúbenom mieste – a inšpirovali tak svojich kolegov, obchodných partnerov či iné firmy, aby sa zamysleli nad výhodami flexibility práce. Zapojiť sa môžu jednoduchým zdieľaním fotografií na sociálnych sieťach označených #takpracujemja.

Viac informácií o Dni (spolu)práce odkiaľkoľvek a o novom svete práce nájdete tu.

V rámci Dňa (spolu)práce odkiaľkoľvek spoločnosť Microsoft uskutočnila online prieskum, z ktorého vyplynuli tieto skutočnosti:

  • Dve tretiny Slovákov sa pri hľadaní nového zamestnania rozhoduje aj podľa toho, či budú mať benefit práce z domu.
  • Túto možnosť už dnes niekoľkokrát do mesiaca využíva 49 % ľudí s kancelárskym povolaním.
  • Až 77 % ľudí deklaruje vyššiu efektivitu, ak pracujú na obľúbenom mieste, ktoré ich inšpiruje a motivuje.
  • Takmer dve tretiny tých, ktorí nepracujú mimo kancelárie, uvádza, že im to neumožňuje zamestnávateľ.

* Prieskum sa uskutočnil v októbri 2016 na vzorke 217 respondentov vo veku 18 – 50 rokov, pracujúcich na trvalý pracovný pomer v kancelárii.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Zomrel Eugene Cernan, ako posledný kráčal po povrchu Mesiaca

17.01.2017 08:00

Rodák zo Chicaga, ktorého rodičia pochádzali z Česka a Slovenska, sa dožil 82 rokov. Vo veku 82 rokov zomrel v pondelok americký astronaut česko-slovenského pôvodu Eugene Cernan, ktorý bol zatiaľ po ...

Tlačové správy

Slovenskí obchodníci sa stretnú v ocenení Mastercard Obchodník roka

17.01.2017 07:44

Už štvrtým rokom bude na Slovensku vyhlásene prestížne ocenenie Mastercard Obchodník roka. Obchodníci budú súťažiť celkovo v 10 kategóriách. Spolu so začiatkom tohto ročníka, 16. januára, bude spusten ...

Tlačové správy

Autopriemysel plánuje vybudovať 10 nových technologických centier

17.01.2017 07:33

Dodávateľské firmy v automobilovom priemysle na Slovensku plánujú v najbližších 12 mesiacoch prijať 260 nových výskumno-vývojových pracovníkov. Viac ako dve tretiny týchto firiem zároveň  deklarovali ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá