Image
24.5.2016 0 Comments

Nový spôsob mobilných platieb pre drobných podnikateľov od Telekomu

Telekom na tlačovej konferencii na hrádzi v Hamuliakove predstavil službu mPOS na bezhotovostné platby pre malých podnikateľov.

Klasické terminály na platobné karty sa podnikateľom vyplatia až od určitého objemu tržieb. Služba mPOS od Telekomu je určená pre drobných podnikateľov a živnostníkov, ktorí nechcú prísť o zákazníka len preto, že nemajú možnosť prijať platbu kartou, sú to napríklad taxikári, predavači v stánkoch, veterinári, kaderníci pracujúci u zákazníka a ďalšie mobilné profesie.

Telekom si vybral na predstavenie služby mPOS netradičné prostredie, autobus idúci do Hamuliakova. Tlačová konferencia bola veľmi inovatívna, demo prebiehalo už počas cesty, prvýkrát pri známom mieste, kde podnikajú pracovníčky nie hocijakého, ale najstaršieho remesla. Ukážka pokračovala výberom pokuty od fingovaného policajta a napokon si novinári mohli kúpiť ovocie v stánku s terminálom služby POS.

Telekom novú službu predstavil na netradičnej tlačovej konferencii v autobuse

Ilustračný záber, že služba mPOS sa hodí naozaj pre všetky mobilné remeslá vrátane toho najstaršieho

Nová služba sa hodí aj na vyberanie pokút

Drobnému podnikateľovi napríklad na tržnici stačí terminál a mobilný telefón

Povolania na obrázku sa občas môžu dostať do vzájomnej platobnej interakcie...

Terminály na službu mPOS, veľké približne ako balíček kariet, umožňujú tri spôsoby platby kartou: cez magnetický prúžok, čip alebo bezkontaktne. 

Služba prinesie aj malým podnikateľom možnosť na jednoduché a nákladovo efektívne prijímanie bezhotovostných platieb. Je vhodná nielen pre profesie, pre ktoré je prevádzka klasického terminálu príliš nákladná, ale aj také, ktoré vyžadujú zvýšenú mobilitu.

Zariadenie mPOS po spárovaní s mobilným telefónom predajcu cez bluetooth funguje podobne ako veľký platobný terminál a ponúka tri možnosti platby: platobné karty s magnetickým prúžkom, karty s čipom a dostupné sú aj bezkontaktné platby. Predajca obsluhuje terminál cez mobilnú aplikáciu nainštalovanú na mobilnom telefóne. Aplikácia je dostupná pre zariadenia s operačným systémom iOS alebo Android. Platby cez ňu možno nielen uskutočniť, v prípade potreby umožňuje platbu okamžite aj vrátiť. Okrem toho je súčasťou aplikácie aj história uskutočnených transakcií. Históriu platieb si obchodník môže kontrolovať aj cez webové rozhranie. Cez mPOS sa dá platiť najvyužívanejšími typmi platobných kariet: MasterCard, Maestro, VISA a VISA Electron.

Výhodou služby mPOS sú okrem mobility aj nízke náklady spojené so službou. mPOS je cenovo výhodná služba aj pre malých obchodníkov – pri mesačných transakciách na úrovni do 500 eur môže obchodník ušetriť zhruba 40 % nákladov oproti prevádzke klasického platobného terminálu. Obchodník si na využívanie služby nemusí ani zakladať nové bankové konto – platby prijíma jednoducho na svoj existujúci účet.

Služba na realizáciu platieb využíva dátové pripojenie spárovaného mobilného telefónu alebo tabletu. Predajca si tak nemusí aktivovať ďalšie dátové služby, ale môže využiť pripojenie Wi-Fi alebo dáta zo svojho existujúceho programu služieb. Vysoká spotreba dát nehrozí – na autorizáciu platieb sú potrebné len malé objemy dát, ktoré sa pohybujú na úrovni niekoľkých kB na jednu transakciu. Každý zákazník k službe automaticky získa dátovú SIM kartu, ku ktorej si v prípade potreby môže aktivovať aj osobitný dátový balíček.

Služba mPOS je dostupná za 11,99 € bez DPH mesačne. Zariadenie získa zákazník za jednorazový poplatok 1 € bez DPH pri 24-mesačnej viazanosti. Poplatky za transakcie sú účtované v závislosti od mesačného obratu.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie

Nórsko ako prvá krajina vypne rádiá FM, k dispozícii bude už len digitálny rozhlas

10.01.2017 00:22

Nórsko začne tento týždeň vypínať svoju rádiovú sieť FM. Je to však kontroverzný krok, ktorý má mnoho kritikov a podľa hlasovania novín Dagbladet je proti nemu až  66 % Nórov. No odborníci tvrdia, že ...

Telekomunikácie

Koniec satelitného vysielania programov v štandardnom rozlíšení (SD)

19.12.2016 00:05

Prevádzkovateľ česko-slovenskej satelitnej platformy Skylink, spoločnosť M7 Group, informuje o plánovanom ukončení satelitného vysielania ďalších verejnoprávnych aj komerčných televíznych staníc v šta ...

Telekomunikácie

Slovak Telekom predstavil Immmr - konkurenciu pre WhatsApp, Viber či Skype

07.12.2016 00:15

Slovak Telekom včera uviedol komunikačnú aplikáciu immmr, ktorá kombinuje komunikáciu cez WiFi a mobilné dáta. Aplikácia immmr umožňuje posielať správy a súbory, realizovať bezplatné hovory a videohov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá