Image
24.5.2016 0 Comments

Nový spôsob mobilných platieb pre drobných podnikateľov od Telekomu

Telekom na tlačovej konferencii na hrádzi v Hamuliakove predstavil službu mPOS na bezhotovostné platby pre malých podnikateľov.

Klasické terminály na platobné karty sa podnikateľom vyplatia až od určitého objemu tržieb. Služba mPOS od Telekomu je určená pre drobných podnikateľov a živnostníkov, ktorí nechcú prísť o zákazníka len preto, že nemajú možnosť prijať platbu kartou, sú to napríklad taxikári, predavači v stánkoch, veterinári, kaderníci pracujúci u zákazníka a ďalšie mobilné profesie.

Telekom si vybral na predstavenie služby mPOS netradičné prostredie, autobus idúci do Hamuliakova. Tlačová konferencia bola veľmi inovatívna, demo prebiehalo už počas cesty, prvýkrát pri známom mieste, kde podnikajú pracovníčky nie hocijakého, ale najstaršieho remesla. Ukážka pokračovala výberom pokuty od fingovaného policajta a napokon si novinári mohli kúpiť ovocie v stánku s terminálom služby POS.

Telekom novú službu predstavil na netradičnej tlačovej konferencii v autobuse

Ilustračný záber, že služba mPOS sa hodí naozaj pre všetky mobilné remeslá vrátane toho najstaršieho

Nová služba sa hodí aj na vyberanie pokút

Drobnému podnikateľovi napríklad na tržnici stačí terminál a mobilný telefón

Povolania na obrázku sa občas môžu dostať do vzájomnej platobnej interakcie...

Terminály na službu mPOS, veľké približne ako balíček kariet, umožňujú tri spôsoby platby kartou: cez magnetický prúžok, čip alebo bezkontaktne. 

Služba prinesie aj malým podnikateľom možnosť na jednoduché a nákladovo efektívne prijímanie bezhotovostných platieb. Je vhodná nielen pre profesie, pre ktoré je prevádzka klasického terminálu príliš nákladná, ale aj také, ktoré vyžadujú zvýšenú mobilitu.

Zariadenie mPOS po spárovaní s mobilným telefónom predajcu cez bluetooth funguje podobne ako veľký platobný terminál a ponúka tri možnosti platby: platobné karty s magnetickým prúžkom, karty s čipom a dostupné sú aj bezkontaktné platby. Predajca obsluhuje terminál cez mobilnú aplikáciu nainštalovanú na mobilnom telefóne. Aplikácia je dostupná pre zariadenia s operačným systémom iOS alebo Android. Platby cez ňu možno nielen uskutočniť, v prípade potreby umožňuje platbu okamžite aj vrátiť. Okrem toho je súčasťou aplikácie aj história uskutočnených transakcií. Históriu platieb si obchodník môže kontrolovať aj cez webové rozhranie. Cez mPOS sa dá platiť najvyužívanejšími typmi platobných kariet: MasterCard, Maestro, VISA a VISA Electron.

Výhodou služby mPOS sú okrem mobility aj nízke náklady spojené so službou. mPOS je cenovo výhodná služba aj pre malých obchodníkov – pri mesačných transakciách na úrovni do 500 eur môže obchodník ušetriť zhruba 40 % nákladov oproti prevádzke klasického platobného terminálu. Obchodník si na využívanie služby nemusí ani zakladať nové bankové konto – platby prijíma jednoducho na svoj existujúci účet.

Služba na realizáciu platieb využíva dátové pripojenie spárovaného mobilného telefónu alebo tabletu. Predajca si tak nemusí aktivovať ďalšie dátové služby, ale môže využiť pripojenie Wi-Fi alebo dáta zo svojho existujúceho programu služieb. Vysoká spotreba dát nehrozí – na autorizáciu platieb sú potrebné len malé objemy dát, ktoré sa pohybujú na úrovni niekoľkých kB na jednu transakciu. Každý zákazník k službe automaticky získa dátovú SIM kartu, ku ktorej si v prípade potreby môže aktivovať aj osobitný dátový balíček.

Služba mPOS je dostupná za 11,99 € bez DPH mesačne. Zariadenie získa zákazník za jednorazový poplatok 1 € bez DPH pri 24-mesačnej viazanosti. Poplatky za transakcie sú účtované v závislosti od mesačného obratu.

Zobrazit Galériu

Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie 4

4ka ako prvá na Slovensku prináša totálne neobmedzené volania aj dáta

18.10.2016 00:21

Štvrtý mobilný operátor prináša na slovenský trh ďalšiu novinku z produktovej rady TO. S novinkou TO.∞ za cenu 30 eur na 30 dní prinesie do mobilu neobmedzené množstvo dát v sieti 4ky aj v sieti obcho ...

Telekomunikácie

Telekom predstavil nové technologické vychytávky aj zrýchlenie pripojenia k internetu

18.10.2016 00:07

Telekom predstavil viacero noviniek, ktoré pripravuje na nadchádzajúce predvianočné obdobie. Z technologických noviniek to bude okrem iného zrýchlenie prenosových rýchlostí pripojenia k internetu takm ...

Telekomunikácie 3

4ka ako prvá na Slovensku spúšťa do komerčnej prevádzky VoLTE volania

12.10.2016 00:15

Oddnes môžu už aj obyvatelia Slovenska využívať Voice over LTE (VoLTE), čo je revolučná technológia prinášajúca rýchlejšie spojenie volania a vyššiu kvalitu hlasu. Jej komerčnú prevádzku ako prvá spom ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá