5.10.2012 0 Comments

Nový softvér pre systém Oracle Exalytics In-Memory Machine: Rýchly prístup k dátam a ich analýza

Spoločnosť Oracle oznámila dostupnosť nového analytického softvéru, ktorý je optimalizovaný pre systémy Oracle Exalytics In-Memory Machine. Ide o vysokovýkonný, ako jeden celok navrhnutý systém. Kombinácia hardvéru a softvéru tu prvýkrát umožňuje prevádzkovať aplikácie business intelligence (BI) formou in-memory, t. j. priamo v pamäti bez nutnosti prístupu na dátové úložiská. Systém Oracle Exalytics ponúka vysoký výkon pre analytické aplikácie a riadenie výkonnosti.

Aktualizácie softvéru pre systém Oracle Exalytics ďalej zvyšujú možnosti zákazníkov pristupovať k dátam a využívať ich v reálnom čase. Informácie je možné teraz rýchlo nájsť, vizualizovať a analyzovať, a to aj v prípade mobilného prístupu. Vylepšené bolo plánovanie a tvorba reportov, čím podniky získavajú podporu pre rýchlejšie a informovanejšie rozhodovanie.

Medzi hlavné novinky patrí:

Riešenie pre BI Oracle Business Intelligence vo verzii 11.1.1.6.2BP1. Vizualizácia dát je v novej verzii intuitívnejšia a vylepšená je podpora pre mobilné systémy, čo užívateľom v podnikoch umožňuje rýchlu identifikáciu a analýzu trendov i prijatie potrebných opatrení bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzajú.

Nové vydanie Oracle BI Mobile umožňuje zákazníkom riešenia masívne škálovať tak, aby tisíce mobilných užívateľov mohli pristupovať k databázam s miliónmi riadkov a odozva systému bola pritom kratšia než 1 sekunda.

Certifikácia:

  • Pre systém Oracle Exalytics bolo certifikované riešenie Oracle Endeca Information Discovery, čo zákazníkom umožňuje jednoduchšie využívať aj rôznorodé a neštruktúrované informácie, napríklad sociálne médiá, interné dokumenty alebo recenzie produktov. Tradičné systémy kvantitatívnej business intelligence majú s riešením týchto úloh problémy.
  • Certifikácia Oracle Hyperion Planning pre Oracle Exalytics umožní rýchlejšiu prevádzku než na tradičnom hardvéri a skráti cykly plánovania a reportovania. Možná je adopcia osvedčených postupov (best practises), ako je napr. dynamické plánovanie.
  • Certifikácie databázy Oracle TimesTen In-Memory Database pre Oracle Exalytics umožňujú, aby dáta v systéme Oracle Exalytics boli aktualizované pomocou replikácie alebo inkrementálne. Aktualizácia je potom rýchlejšia a efektívnejšia, užívatelia sú o zmenách/aktuálnych udalostiach informovaní hneď ako k nim dôjde. Databáza Oracle TimesTen bola optimalizovaná takisto na rýchlejšie načítanie.

Systém Oracle Exalytics umožňuje konsolidáciu aplikácií aj serverov, znižujú sa nároky na administráciu a réžiu, čo dohromady obmedzuje zložitosť IT prostredia a celkové náklady na vlastníctvo.

„Oracle Exalytics umožní širšie prijatie aplikácií business intelligence v podnikoch. Funkcie interaktívnej vizualizácie dát umožňujú každému stať sa analytikom," uvádza Balaji Yelamanchili, senior viceprezident spoločnosti Oracle pre analytické nástroje a produkty riadenia výkonnosti. „Vylepšenia softvéru a nové certifikácie umožňujú užívateľom mnohých odborností jednoduchšie využívať systém Oracle Exalytics a prijímať s jeho pomocou lepšie a informovanejšie rozhodnutia."


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

ITAPA 2016: Make IT Easy – Príde Pellegrini, Mikloš z Ukrajiny, aj vynálezca patentov Cullis z Kanady

27.10.2016 00:07

Desiatky inšpiratívnych domácich aj zahraničných spíkrov a stovky lídrov a manažérov z verejnej správy, IT sektora, akademickej obce a NGO sa 14.-15. novembra stretnú na kongrese ITAPA v Bratislave, a ...

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá