5.10.2012 0 Comments

Nový softvér pre systém Oracle Exalytics In-Memory Machine: Rýchly prístup k dátam a ich analýza

Spoločnosť Oracle oznámila dostupnosť nového analytického softvéru, ktorý je optimalizovaný pre systémy Oracle Exalytics In-Memory Machine. Ide o vysokovýkonný, ako jeden celok navrhnutý systém. Kombinácia hardvéru a softvéru tu prvýkrát umožňuje prevádzkovať aplikácie business intelligence (BI) formou in-memory, t. j. priamo v pamäti bez nutnosti prístupu na dátové úložiská. Systém Oracle Exalytics ponúka vysoký výkon pre analytické aplikácie a riadenie výkonnosti.

Aktualizácie softvéru pre systém Oracle Exalytics ďalej zvyšujú možnosti zákazníkov pristupovať k dátam a využívať ich v reálnom čase. Informácie je možné teraz rýchlo nájsť, vizualizovať a analyzovať, a to aj v prípade mobilného prístupu. Vylepšené bolo plánovanie a tvorba reportov, čím podniky získavajú podporu pre rýchlejšie a informovanejšie rozhodovanie.

Medzi hlavné novinky patrí:

Riešenie pre BI Oracle Business Intelligence vo verzii 11.1.1.6.2BP1. Vizualizácia dát je v novej verzii intuitívnejšia a vylepšená je podpora pre mobilné systémy, čo užívateľom v podnikoch umožňuje rýchlu identifikáciu a analýzu trendov i prijatie potrebných opatrení bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzajú.

Nové vydanie Oracle BI Mobile umožňuje zákazníkom riešenia masívne škálovať tak, aby tisíce mobilných užívateľov mohli pristupovať k databázam s miliónmi riadkov a odozva systému bola pritom kratšia než 1 sekunda.

Certifikácia:

  • Pre systém Oracle Exalytics bolo certifikované riešenie Oracle Endeca Information Discovery, čo zákazníkom umožňuje jednoduchšie využívať aj rôznorodé a neštruktúrované informácie, napríklad sociálne médiá, interné dokumenty alebo recenzie produktov. Tradičné systémy kvantitatívnej business intelligence majú s riešením týchto úloh problémy.
  • Certifikácia Oracle Hyperion Planning pre Oracle Exalytics umožní rýchlejšiu prevádzku než na tradičnom hardvéri a skráti cykly plánovania a reportovania. Možná je adopcia osvedčených postupov (best practises), ako je napr. dynamické plánovanie.
  • Certifikácie databázy Oracle TimesTen In-Memory Database pre Oracle Exalytics umožňujú, aby dáta v systéme Oracle Exalytics boli aktualizované pomocou replikácie alebo inkrementálne. Aktualizácia je potom rýchlejšia a efektívnejšia, užívatelia sú o zmenách/aktuálnych udalostiach informovaní hneď ako k nim dôjde. Databáza Oracle TimesTen bola optimalizovaná takisto na rýchlejšie načítanie.

Systém Oracle Exalytics umožňuje konsolidáciu aplikácií aj serverov, znižujú sa nároky na administráciu a réžiu, čo dohromady obmedzuje zložitosť IT prostredia a celkové náklady na vlastníctvo.

„Oracle Exalytics umožní širšie prijatie aplikácií business intelligence v podnikoch. Funkcie interaktívnej vizualizácie dát umožňujú každému stať sa analytikom," uvádza Balaji Yelamanchili, senior viceprezident spoločnosti Oracle pre analytické nástroje a produkty riadenia výkonnosti. „Vylepšenia softvéru a nové certifikácie umožňujú užívateľom mnohých odborností jednoduchšie využívať systém Oracle Exalytics a prijímať s jeho pomocou lepšie a informovanejšie rozhodnutia."


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá