Image
16.6.2016 0 Comments

Nový smartfón OnePlus 3 má parametre vlajkových lodí, ale polovičnú cenu

Čínsky výrobca „zabijakov vlajkových lodí“ prichádza s novou verziou svojho smartfónu. Pritom OnePlus 3 môže byť prvý, ktorý skutočne splní prísľub. Je to cenovo dostupný telefón, ktorý má všetko, na čo sme pri androidových high-end modeloch zvyknutí: rýchly procesor, špičkový dizajn, schopný fotoaparát, rýchle nabíjanie a veľký displej. A predávať sa bude iba za 399 dolárov, čo je asi o 300 dolárov menej, ako treba zaplatiť za Samsung Galaxy S7 či HTC 10 s podobnými parametrami a funkciami.

Jeho predchodcovi OnePlus 2, ktorý bol uvedený vlani s veľkou pompou ako „zabijak vlajkových lodí 2016“, chýbali niektoré kľúčové vlastnosti špičkových modelov, napr. rýchle nabíjanie či NFC. Spoluzakladateľ spoločnosti Carl Pei sa pri predstavení tohtoročnej novinky držal už viac pri zemi, keď povedal, že OnePlus 3 je „konkurencia pre vlajkové lode tejto generácie, pokiaľ ide o špecifikácie“.

A tentoraz mu možno dať za pravdu – nový smartfón má unibody hliníkový povrch, príjemný na dotyk. Je vybavený 5,5-palcovým 1080p displejom AMOLED (401 ppi). Možno na virtuálnu realitu by ste chceli lepší, ale na všetko ostatné, na čo sa smartfón používa, je viac než dostačujúci. Pod ním sa nachádza jednoduchý a spoľahlivý skener odtlačkov prstov. Smartfón poháňa procesor Snapdragon 820, ktorý možno nájsť napr. aj v Galaxy S7, HTC 10 a LG G5. Má 6 GB RAM a 64 GB úložného priestoru, nepodporuje však rozšírenie cez micro SD.

Batéria má kapacitu 3000 mAh, nabíjať ju možno podobne ako OnePlus 2 cez port USB-C, ale tentoraz podporuje aj rýchle nabíjanie Dash Charging. Pei tvrdí, že na jeden deň používania možno telefón nabiť za pol hodiny.

Ako sme už spomenuli, nechýba ani čip NFC, ktorý funguje na čokoľvek, čo podporuje NFC, vrátane Android Pay. A na fotenie je tu hlavný 16 Mpx fotoaparát so snímačom Sony IMX298 s veľkosťou pixelov 1,12 μm a clonou f/2.0. Nechýba optická stabilizácia obrazu a podpora pre 4K video. Fotoaparát zaostruje rýchlo a ponúka dobré fotky aj pri slabšom osvetlení.

Operačný systém je Android 6.0 Marshmallov a prostredie je blízke softvéru, ktorý sa dodáva na zariadeniach Nexus. Sú tu aj novinky ako nočný režim či tmavá téma, no pôsobia trochu nedotiahnuto. Každopádne však používateľov nebude obťažovať bloatware a zbytočné aplikácie, predinštalované aplikácie slúžia len na základnú správu súborov, fotogalérie a prehrávanie hudby.  Jednou vetou, ide o zariadenie, ktoré drží krok s podstatne drahšími produktmi, hoci stojí oveľa menej.

Zdroj: theverge

 

 

Zobrazit Galériu

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá