Image
3.3.2014 0 Comments

Nový rekord v prenose dát: dvojhodinový film v rozlíšení 4K stiahneme za pár sekúnd

big_data.png Spoločnosť IBM dosiahla technologický pokrok, vďaka ktorému bude možné zvýšiť rýchlosť internetu na 200 až 400 gigabajtov za sekundu aj pri nízkych nárokoch na energiu.

Zrýchlenie prenosu dát umožňuje zariadenie, ktoré sa môže využívať pri prenose tzv. veľkých dát medzi cloudom a dátovými centrami. Rýchlosť prenosu veľkých objemov dát pritom môže byť v porovnaní so súčasnou technológiou až štvornásobná. Pri novej rekordnej rýchlosti bude stiahnutie 160 gigabajtov dát, čo zodpovedá dvojhodinovému filmu v ultravysokom rozlíšení 4K alebo 40-tisíc piesňam, trvať len niekoľko sekúnd.

I keď je najnovšia technológia na prenos veľkých objemov dát zatiaľ k dispozícii len vo forme laboratórneho prototypu, licenciu na jej predchádzajúci variant si už zakúpila spoločnosť Semtech Corp., popredný dodávateľ polovodičov na analógový a zmiešaný signál.

Spoločnosť Semtech pomocou tejto technológie vyvíja pokročilé komunikačné platformy, ktoré sa predstavia na trhu v priebehu tohto roka.

Keďže objem internetovej prevádzky a veľkých dát exponenciálne rastie, budúce sieťové normy musia podporovať rýchlejší prenos dát. Zatiaľ čo v roku 1992 sa na sieti prenieslo denne v priemere 100 gigabajtov dát, dnes sú to dva exabajty. Došlo teda k 20-miliónovému znásobeniu prevádzky.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Technológie

V Indii dali do prevádzky najväčšiu solárnu elektráreň na svete s výkonom 648 MW

02.12.2016 00:16

Po ôsmich mesiacoch výstavby spustili do prevádzky solárnu elektráreň v indickom Kamuthi (v štáte Tamilnádu), ktorá sa stala najväčšou na svete a na prvej priečke rebríčka nahradila kalifornskú elektr ...

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá