Image
3.3.2014 0 Comments

Nový rekord v prenose dát: dvojhodinový film v rozlíšení 4K stiahneme za pár sekúnd

big_data.png Spoločnosť IBM dosiahla technologický pokrok, vďaka ktorému bude možné zvýšiť rýchlosť internetu na 200 až 400 gigabajtov za sekundu aj pri nízkych nárokoch na energiu.

Zrýchlenie prenosu dát umožňuje zariadenie, ktoré sa môže využívať pri prenose tzv. veľkých dát medzi cloudom a dátovými centrami. Rýchlosť prenosu veľkých objemov dát pritom môže byť v porovnaní so súčasnou technológiou až štvornásobná. Pri novej rekordnej rýchlosti bude stiahnutie 160 gigabajtov dát, čo zodpovedá dvojhodinovému filmu v ultravysokom rozlíšení 4K alebo 40-tisíc piesňam, trvať len niekoľko sekúnd.

I keď je najnovšia technológia na prenos veľkých objemov dát zatiaľ k dispozícii len vo forme laboratórneho prototypu, licenciu na jej predchádzajúci variant si už zakúpila spoločnosť Semtech Corp., popredný dodávateľ polovodičov na analógový a zmiešaný signál.

Spoločnosť Semtech pomocou tejto technológie vyvíja pokročilé komunikačné platformy, ktoré sa predstavia na trhu v priebehu tohto roka.

Keďže objem internetovej prevádzky a veľkých dát exponenciálne rastie, budúce sieťové normy musia podporovať rýchlejší prenos dát. Zatiaľ čo v roku 1992 sa na sieti prenieslo denne v priemere 100 gigabajtov dát, dnes sú to dva exabajty. Došlo teda k 20-miliónovému znásobeniu prevádzky.


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 2

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá