Image
3.3.2014 0 Comments

Nový rekord v prenose dát: dvojhodinový film v rozlíšení 4K stiahneme za pár sekúnd

big_data.png Spoločnosť IBM dosiahla technologický pokrok, vďaka ktorému bude možné zvýšiť rýchlosť internetu na 200 až 400 gigabajtov za sekundu aj pri nízkych nárokoch na energiu.

Zrýchlenie prenosu dát umožňuje zariadenie, ktoré sa môže využívať pri prenose tzv. veľkých dát medzi cloudom a dátovými centrami. Rýchlosť prenosu veľkých objemov dát pritom môže byť v porovnaní so súčasnou technológiou až štvornásobná. Pri novej rekordnej rýchlosti bude stiahnutie 160 gigabajtov dát, čo zodpovedá dvojhodinovému filmu v ultravysokom rozlíšení 4K alebo 40-tisíc piesňam, trvať len niekoľko sekúnd.

I keď je najnovšia technológia na prenos veľkých objemov dát zatiaľ k dispozícii len vo forme laboratórneho prototypu, licenciu na jej predchádzajúci variant si už zakúpila spoločnosť Semtech Corp., popredný dodávateľ polovodičov na analógový a zmiešaný signál.

Spoločnosť Semtech pomocou tejto technológie vyvíja pokročilé komunikačné platformy, ktoré sa predstavia na trhu v priebehu tohto roka.

Keďže objem internetovej prevádzky a veľkých dát exponenciálne rastie, budúce sieťové normy musia podporovať rýchlejší prenos dát. Zatiaľ čo v roku 1992 sa na sieti prenieslo denne v priemere 100 gigabajtov dát, dnes sú to dva exabajty. Došlo teda k 20-miliónovému znásobeniu prevádzky.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá