Image
29.4.2014 0 Comments

Nový rekord online darcovstva

Za sedem dní 46 000 €! Na darcovskom portáli ĽudiaĽuďom.sk padol nový rekord, o ktorý sa postarala nezisková organizácia Familiae Locum - Rodinkovo. Je tak zatiaľ historicky najúspešnejším príjemcom s najmasívnejšou podporou darcov.

Cieľom výzvy Rodinkovo n.o. je kúpa budovy Rodinkova na pokračovanie programov pre rodiny s deťmi. Nezisková organizácia doteraz pôsobila v prenajatej budove, ktorú má po dvoch rokoch možnosť odkúpiť. Po získaní 80% potrebných nákladov sa Rodinkovo n.o. rozhodlo zvyšných 20% - 60 000 Eur vyzbierať prostredníctvom výzvy na darcovskom portáli ĽudiaĽuďom.sk.

„O rekordnú sumu sa postaralo viac ako tristo darcov. Priemerný dar je tiež neštandardne vysoký - 142 eur. Výzva neziskovej organizácie Familiae Locum - Rodinkovo je dôkazom, že ešte nám nie je všetko jedno a že sa spoločnosť dokáže zomknúť aj v krátkom čase a pomôcť dobrej veci. Sme radi, že verejnosť už považuje aj on-line darcovstvo za dostatočne dôveryhodný spôsob podpory a že cez ĽudiaĽuďom.sk sa nám darí pomáhať stále viac. Verím, že cieľovú sumu Rodinkovo dosiahne ešte do konca týždňa," povedal šéf projektu ĽudiaĽuďom.sk Roland Kyška.

Aj keď na výzvu neziskovej organizácie Familiae Locum - Rodinkovo pribúdajú finančné prostriedky rekordne rýchlo, nejde o jedinú výzvu, pomocou ktorej sa podarilo získať vysoký finančný obnos. Doterajší rekord vo výške vyzbieranej sumy držala výzva na zrekonštruovanie Novej synagógy na Kunsthalle Žilina so sumou presahujúcou 22 000 Eur. Tretie miesto patrí občianskemu združeniu SAVIO, ktoré získalo takmer 21 000 Eur na realizovanie podpory rozvojových a humanitárnych projektov.

Čo do výšky vyzbieranej sumy, je štvrtou najúspešnejšou výzvou portálu ĽudiaĽuďom.sk tá od neziskovej organizácie Plamienok. Organizácia, ktorá sa stará o to, aby nevyliečiteľne choré deti a ich rodiny žili doma čo najlepšie, získala v prospech svojej výzvy už viac ako 10 000 Eur.

Nemlčme! o.z. je organizácia, ktorá sa zameriava na podporu ľudí, ktorí sa stretli so sexuálnym násilím. Ich výzva na darcovskom portáli je historicky piatou najúspešnejšou, keďže sa prostredníctvom nej vyzbieralo takmer 7400 Eur.

Zoznam desiatich najúspešnejších výziev s najvyššou vyzbieranou sumou nájdete v nasledujúcej tabuľke.

Untitled-1.jpg


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá