Image
3.4.2014 0 Comments

Nový rad televízorov Toshiba L74 - lepšia kvalita zvuku i obrazu

Spoločnosť Toshiba Europe GmbH oznámila uvedenie nového radu televízorov L74. Nové Full HD 3D televízory v sebe kombinujú inovácie v podobe vyššej kvality zvuku i obrazu a inteligenciu pokročilých služieb Smart TV Cloud.

55L7400_Left_1.jpg

Televízory L74 zaujmú na prvý pohľad krásnym nadčasovým dizajnom. Boli navrhnuté tak, aby maximálne uspokojili sluch aj zrak diváka. Ich srdcom je procesor Dual-Core Engine, vďaka ktorému ponúkajú bohatší zvukový zážitok, čistejšie dialógy a jasnejší obraz, ktorý vás pohltí svojím 3D priestorom. Iste si obľúbite ponuku relácií vybraných na základe vašich osobných preferencií. Televízory radu L74 sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú zážitok s dávkou inteligencie. Boli vyvinuté tak, aby sa stali ústredným bodom akejkoľvek domácnosti. K dispozícii sú v troch rôznych uhlopriečkach obrazovky až do 140 cm (55").

Podmanivý a žiarivejší obraz
Vysoko kvalitný displej, ktorý využíva tenké Direct LED podsvietenie, ožíva vďaka osvedčenému enginu CEVO™ Picture od Toshiby. Rad L74 má oveľa ostrejší a výraznejší obraz s až o 75% vyšším jasom oproti predchádzajúcim modelom, a to vďaka novému systému podsvietenia v kombinácii s procesorom s novou technológiou obnovy obrazu. S týmto pokročilejším spracovaním obrazu došlo tiež k zvýšeniu palety zobrazených farieb, ktoré prináša väčšiu hĺbku detailov aj bohatší obraz. Vďaka procesoru CEVO™ s novou technológiou obnovy obrazu je televízor schopný prijať vysielané komprimované snímky a dostane ich späť do ich pôvodného stavu tým, že obnoví informáciu o farbe a jasu, ktorá sa obvykle stratí počas záznamu. Toto vylepšenie spoločne s vysokým jasom obrazu a širším spektrom zobrazovaných farieb prináša používateľom televízorov radu L74 podstatne lepší zážitok pri sledovaní. Obraz je znateľne jasnejší a televízory vykreslia všetky podrobnosti do posledného detailu.

Jemne vyladený priestorový zvuk
S použitím nového čipu CEVO™ Audio bola zlepšená tiež kvalita zvuku. Výrazne bol zvýšený rozsah hlbších tónov od 150 do 100 Hz a výsledkom je bohatšie a rozsiahlejšie zvukové spektrum. K neuveriteľne mohutnému a intenzívnemu zvuku prispela aj nová konštrukcia reproduktorov. S technológiou separácie zvuku, ktorá dokáže oddeliť šum na pozadí od dialógu, počujú používatelia presne to čo chcú naozaj počúvať. Ak používateľ sleduje naživo futbalový zápas a chce byť viac ponorený do akcie, môže vypnúť komentár. Alebo naopak môže v dráme či filme zvýšiť hlasitosť dialógov a znížiť úroveň zvukov na pozadí.

Novo vyvinutý systém CEVO™ Audio umožňuje používateľom vychutnať si skutočne zvuk, ktorý ich naplno vtiahne do deja. Veľkú zásluhu na tom má aj technológia DTS Premium Sound™ a zásadne vylepšené 15W stereo reproduktory. Pomocou vlastnej pokročilej dekódovacej technológie prevádza DTS Premium Sound™ štandardný stereo zvuk do virtuálneho priestorového zvuku.

Osobnejší Smart TV Cloud
So službami Smart TV Cloud dostupnými v televízoroch radu L74 je rozhranie ešte inteligentnejšie a vyhovuje individuálnym potrebám jednotlivých používateľov. Dôvodom sú predovšetkým inovatívne funkcie, ako je MediaGuide Replay alebo modernizované používateľské rozhranie.

Namiesto odporúčaní na základe súčasných všeobecných trendov sledovanosti navrhne nová unikátna televízna služba MediaGuide Replay od Toshiby používateľovi na sledovanie relácie podľa toho, aké sledoval a nahrával v minulosti. Tento obsah a ten, ktorý je považovaný za podobný, sa potom automaticky nahráva podľa jednotlivých osobnostných profilov. Jednotliví rodinní príslušníci sa tak môžu prihlásiť k svojmu vlastnému osobnému zábavnému kanálu. Vďaka tomu im už nikdy neunikne obľúbený film alebo epizóda seriálu.

Funkcia PVR (Personal Video Recording) umožňuje ľahký prístup k funkciám, ako je nahrávanie jedným dotykom, Timeshift, nahrávanie podľa EPG alebo odporúčané relácie. Geniálnou funkciou je možnosť pozastavenia živého televízneho vysielania napríklad pri telefónnom hovore. PVR medzitým zaznamená zvyšok programu, ktorý si môže používateľ neskôr pustiť od miesta, kde so sledovaním relácie skončil.

Vďaka integrovanej službe Twitter™ môžu používatelia sledovať aktuálne témy a trendy priamo na televízore v reálnom čase. Televízory radu L74 ponúkajú aj aplikácie s populárnymi poskytovateľmi obsahu a služieb, ako napríklad YouTube® a najrôznejšie hudobné, spravodajské a zábavné služby.

Plynulejší obraz a plynulejší chod aplikácií
Televízory L74 sú vybavené novým procesorom Dual-Core Engine, ktorý im poskytuje vyšší výkon pre plynulejší multitasking a rýchlejší chod kľúčových aplikácií pre lepší používateľský zážitok. Majú vysoké rozlíšenie Full HD 1080p s podporou technológie AMR+ 1500 (Active Motion & Resolution), ktorá zaisťuje ostrý, jasný, kvalitný a plynulejší obraz v rýchlych scénach pri športe alebo v akčných filmoch.

S televízormi L74 preniknete do sveta 3D. Umožnia vám sledovať filmy a televízne programy v realistickej hĺbke so živými detailmi. Akýkoľvek dvojrozmerný obsah môžete previesť do 3D, takže si teraz vychutnáte svoje video zbierky alebo streamované videá v realistickom podaní.

Jednoduchý prístup k zariadeniam a obsahu
Televízory L74 ponúkajú viac možností pripojenia pre jednoduchšie zdieľanie a púšťanie obsahu. Viac portov HDMI® umožňuje jednoduché pripojenie notebooku, hernej konzoly, Blu-ray™ prehrávača alebo set-top boxu. S využitím USB portov máte možnosť pozerať obsah priamo z úložného zariadenia. Rad L74 umožňuje tiež prehrávanie multimédií z domácej siete. Vďaka tomu môžete sledovať filmy a iné médiá z ľubovoľného počítača pripojeného k domácej sieti. So vstavanou technológiou Intel® WiDi pre bezdrôtový prenos obrazu máte možnosť posielať obraz na televíziu z ľubovoľného kompatibilného notebooku.

Televízory Toshiba L74 budú v Európe dostupné počas druhého štvrťroka 2014.

Rad televízorov Toshiba L74:

 • Rozlíšenie: Full HD, 1 920 × 1080 bodov, tenké Direct LED, pasívna 3D technológia
 • Technológia AMR+ 1500 (Active Motion & Resolution)
 • Služba Smart TV Cloud s internetovým prehliadačom a funkciami MediaGuide Replay a Personal Video Recording
 • Možnosti pripojenia: 4× HDMI® (vrátanie 1× HDMI® s podporou MHL), 2× USB, počítačový vstup, zabudovaná Wi-Fi®, HDMI-CEC®, Intel® WiDi, technológia Wireless Display
 • Zvuk: CEVO™ Audio s technológiou separácie zvuku, funkcia DTS Premium Sound™, DTS® Express 5.1 a Dolby® Digital Plus, dva 15W reproduktory
 • Procesor Dual-Core Engine
 • Funkcia Resolution+
 • Toshiba AppsConnect
 • Prehrávanie multimédií z USB / HDD / domácej siete
 • Prevedenie: matne čierna farba, úzky čierny rámček a pieskovaný strieborný kovový stojan
 • Uhlopriečky obrazu: 140 cm (55"), 120 cm (47") a 107 cm (42")
 • Tunery: DVB-T, DVB-T2, DVB-C, DVB-S, DVB-S2, HbbTV®, analogový3


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Zomrel Eugene Cernan, ako posledný kráčal po povrchu Mesiaca

17.01.2017 08:00

Rodák zo Chicaga, ktorého rodičia pochádzali z Česka a Slovenska, sa dožil 82 rokov. Vo veku 82 rokov zomrel v pondelok americký astronaut česko-slovenského pôvodu Eugene Cernan, ktorý bol zatiaľ po ...

Tlačové správy

Slovenskí obchodníci sa stretnú v ocenení Mastercard Obchodník roka

17.01.2017 07:44

Už štvrtým rokom bude na Slovensku vyhlásene prestížne ocenenie Mastercard Obchodník roka. Obchodníci budú súťažiť celkovo v 10 kategóriách. Spolu so začiatkom tohto ročníka, 16. januára, bude spusten ...

Tlačové správy

Autopriemysel plánuje vybudovať 10 nových technologických centier

17.01.2017 07:33

Dodávateľské firmy v automobilovom priemysle na Slovensku plánujú v najbližších 12 mesiacoch prijať 260 nových výskumno-vývojových pracovníkov. Viac ako dve tretiny týchto firiem zároveň  deklarovali ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá