8.1.2016 0 Comments

Nový rad LG SUPER UHD televízorov

Stredom pozornosti stánku LG Electronics na veľtrhu CES 2016 bude najnovší a najmodernejší rad televíznych produktov. V prvej fáze sa bude jednať o modely 65UH9500, 86UH9550, 65UH8500 a 75UH8550. Tieto SUPER UHD televízory ponúknu vylepšený obraz a zvuk, HDR (High Dynamic Range) a jedinečný LG ULTRA tenký dizajn.

Oba top modely UH9500 a UH9550 sa môžu pochváliť najpokročilejšími IPS displejmi s funkciami, ako je True Black panel a Contrast Maximizer. True Black Panel je patentovaná technológia, ktorá minimalizuje odlesky a zvyšuje kontrastný pomer pre lepší zážitok zo sledovania, zatiaľ čo Contrast Maximizer prináša väčšiu hĺbku a kontrast.

„Sme presvedčení, že naše najnovšie SUPER UHD televízory vzbudia obrovskú vlnu záujmu ako u konkurencie, tak u spotrebiteľov," povedala Andrea De Sousa z LG. „Sme jediná spoločnosť so stratégiou zameranou na OLED aj IPS televízory."

Technológia HDR Plus umožňuje týmto modelom zobrazenie obsahu v rozlíšení 4K HDR. Navyše technológia ULTRA Luminance výrazne zvyšuje kontrast medzi tmavými a svetlými oblasťami, čo výrazne zvyšuje HDR efekt. Vďaka kompatibilným HDR a HDMI portom a konverzii SDR-to-HDR môžu diváci sledovať takmer HDR obsah z ľubovoľného štandardného zdroja.

Funkcia ColorPrime Plus Pre zväčšuje farebný rozsah, ktorý je možné zobraziť na obrazovke. Táto technológia využíva rozšírené spektrum farieb k vykreslenie širšej škály odtieňov a vytvára tak realistickejší obraz s väčšou hĺbkou. Ďalšou novinkou je Billion Rich Colors využívajúci 10-bitový panel a 10-bitový výkon procesora na vyjadrenie viac ako jednej miliardy možných farieb. S podporou štandardu novej generácie pre vysielanie BT.2020 sú tieto televízory budúcnosťou.

UH9500 je vďaka novému dizajnovému konceptu LG ešte tenší než jeho predchodca. Zníženie medzery medzi panelom a zadným krytom šasi, hĺbke ultratenkej obrazovky 6,6 mm a takmer neviditeľnému rámčeku navodzujú pocit, že sa televízor vznáša. Pokiaľ ide o zvuk, nemá UH9500 konkurenciu. Nová funkcia LG Magic Sound Tuning analyzuje divácke prostredie a prispôsobuje zvuk konkrétnym podmienkam priestoru.

Modely UH8500 a UH8550 tiež ponúkajú funkcie ColorPrime Plus, Billion Rich Colors, ULTRA Luminance a Contrast Maximizer v mierne odlišnom dizajne.

LG SUPER UHD televízory s HDR budú k videniu v stánku LG #8204 v Central Hall v Las Vegas Convention Center od 6. do 9. januára 2016.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Veracomp plánuje predstaviť mrazivé novinky z Red Hatu

19.01.2017 12:00

Veracomp Slovakia s.r.o., distribútor s prívlastkom VAD (čiže Value Added Distributor), poskytuje pridanú hodnotu aj vo forme vzdelávania. V spolupráci s Red Hat na Slovensku plánuje Veracomp pre svo ...

Tlačové správy

ČR: Audiosystémy pre domáce kino Bose Lifestyle 600 a Lifestyle 650 - potešenie pre uši aj oči

19.01.2017 11:00

Systémy pro domácí kino mají u Bose dlouholetou tradici a uživateli i odborníky jsou řazeny na vrchol nabídky v této oblasti. Nyní přichází na náš trh dvě zcela nová řešení – Bose Lifestyle 600 a Life ...

Tlačové správy

Taxify ponúka zľavu 20 % na všetky jazdy

19.01.2017 10:40

Populárna aplikácia Taxify spustila akciu, ktorá o pätinu znižuje cenu za každé využitie služby do konca januára. Vďaka nízkej minimálnej platbe za jazdu sa služba vyplatí aj pri kratších presunoch po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá