8.1.2016 0 Comments

Nový rad LG SUPER UHD televízorov

Stredom pozornosti stánku LG Electronics na veľtrhu CES 2016 bude najnovší a najmodernejší rad televíznych produktov. V prvej fáze sa bude jednať o modely 65UH9500, 86UH9550, 65UH8500 a 75UH8550. Tieto SUPER UHD televízory ponúknu vylepšený obraz a zvuk, HDR (High Dynamic Range) a jedinečný LG ULTRA tenký dizajn.

Oba top modely UH9500 a UH9550 sa môžu pochváliť najpokročilejšími IPS displejmi s funkciami, ako je True Black panel a Contrast Maximizer. True Black Panel je patentovaná technológia, ktorá minimalizuje odlesky a zvyšuje kontrastný pomer pre lepší zážitok zo sledovania, zatiaľ čo Contrast Maximizer prináša väčšiu hĺbku a kontrast.

„Sme presvedčení, že naše najnovšie SUPER UHD televízory vzbudia obrovskú vlnu záujmu ako u konkurencie, tak u spotrebiteľov," povedala Andrea De Sousa z LG. „Sme jediná spoločnosť so stratégiou zameranou na OLED aj IPS televízory."

Technológia HDR Plus umožňuje týmto modelom zobrazenie obsahu v rozlíšení 4K HDR. Navyše technológia ULTRA Luminance výrazne zvyšuje kontrast medzi tmavými a svetlými oblasťami, čo výrazne zvyšuje HDR efekt. Vďaka kompatibilným HDR a HDMI portom a konverzii SDR-to-HDR môžu diváci sledovať takmer HDR obsah z ľubovoľného štandardného zdroja.

Funkcia ColorPrime Plus Pre zväčšuje farebný rozsah, ktorý je možné zobraziť na obrazovke. Táto technológia využíva rozšírené spektrum farieb k vykreslenie širšej škály odtieňov a vytvára tak realistickejší obraz s väčšou hĺbkou. Ďalšou novinkou je Billion Rich Colors využívajúci 10-bitový panel a 10-bitový výkon procesora na vyjadrenie viac ako jednej miliardy možných farieb. S podporou štandardu novej generácie pre vysielanie BT.2020 sú tieto televízory budúcnosťou.

UH9500 je vďaka novému dizajnovému konceptu LG ešte tenší než jeho predchodca. Zníženie medzery medzi panelom a zadným krytom šasi, hĺbke ultratenkej obrazovky 6,6 mm a takmer neviditeľnému rámčeku navodzujú pocit, že sa televízor vznáša. Pokiaľ ide o zvuk, nemá UH9500 konkurenciu. Nová funkcia LG Magic Sound Tuning analyzuje divácke prostredie a prispôsobuje zvuk konkrétnym podmienkam priestoru.

Modely UH8500 a UH8550 tiež ponúkajú funkcie ColorPrime Plus, Billion Rich Colors, ULTRA Luminance a Contrast Maximizer v mierne odlišnom dizajne.

LG SUPER UHD televízory s HDR budú k videniu v stánku LG #8204 v Central Hall v Las Vegas Convention Center od 6. do 9. januára 2016.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Prieskum GfK Consumer Climate Europe: náladu spotrebiteľov ovplyvňuje neistota

25.10.2016 10:50

Výsledky prieskumu GfK zisťujúce spotrebiteľskú klímu v Európe v treťom štvrťroku 2016 Najväčším medzinárodným problémom bolo v treťom štvrťroku rozhodnutie Britov odísť z Európskej únie. Diskusiu v  ...

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Týždne 4ky štartujú aj na jeseň: Zákazníci z vybraných pôšt neodídu naprázdno

25.10.2016 10:30

Pre veľký úspech prvých Týždňov 4ky sa štvrtý mobilný operátor rozhodol túto marketingovú akciu zopakovať. 4ka v spolupráci so Slovenskou poštou  rozšírila počet zapojených pobočiek až na 152. V hre b ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá