Image
4.2.2014 0 Comments

Nový predseda Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb

ministerstvo_dopravy.jpg Vladimír Kešjar sa ujal funkcie predsedu Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ). Regulačný úrad pod vedením Kešjara čaká podľa zverejnených informácií v nasledujúcom období množstvo úloh dôležitých pre fungovanie sektorov elektronických komunikácií a poštových služieb. "V oblasti elektronických komunikácií bude potrebné kontrolovať napríklad plnenie povinností mobilnými operátormi, ktoré im vyplynuli z rozhodnutí o pridelení frekvencií v pásmach 800 MHz, 1 800 MHz a 2 600 MHz," konštatoval Kešjar.

Ako ďalej dodal, nemenej dôležitými úlohami budú rozhodnutia o maximálnej výške takzvaných prepojovacích poplatkov, čo sú poplatky za ukončenie hovorov v mobilných a pevných telefónnych sieťach. Zaoberať sa tiež bude riešením prípadných sporov medzi operátormi alebo operátormi a užívateľmi služieb. "V oblasti poštových služieb regulačný úrad určí predbežné čisté náklady univerzálnej služby za predchádzajúci rok a rozhodne o čistých nákladoch univerzálnej služby a následne o ich náhrade za rok 2012," uzavrel Kešjar.

Regulačný úrad vznikol od 1. januára 2014 zlúčením dvoch regulačných úradov v pôsobnosti ministerstva dopravy - Telekomunikačného úradu (TÚ) SR a Poštového regulačného úradu. Dočasne poverený výkonom funkcie štatutárneho orgánu bol doteraz Ladislav Mikuš, donedávna predseda TÚ SR.

Nový regulačný úrad stanovuje zákon o Úrade pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb a Dopravnom úrade, ktorý schválili poslanci ešte vlani. Podľa neho sa päť regulačných úradov v pôsobnosti ministerstva dopravy začiatkom tohto roka zlúčilo do dvoch.

Cieľom zákona je podľa ministerstva dopravy znížiť počet rozpočtových organizácií v rezorte, znížiť počet administratívnych zamestnancov a tak dosiahnuť úspory v rozpočtových nákladoch. V prvých troch rokoch pôsobenia dvoch novovzniknutých úradov sa má na ich fungovaní ušetriť 2,129 mil. eur.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

VESMÍR: Sonda Cassini poslala snímky Saturnu z novej obežnej dráhy

07.12.2016 16:09

Vesmírna sonda Cassini poslala na Zem prvé snímky zo svojej novej obežnej dráhy okolo Saturnu, na ktorú sa dostala 30. novembra v rámci záverečnej fázy svojej misie. Na fotografiách je vidno búrku v t ...

Tlačové správy

CAT S30 s držiakom a autonabíjačkou v ponuke operátora O2 a Telekom

07.12.2016 09:40

Do portfólia operátorov O2 a Telekom prichádza rozšírené balenie CAT S30 s pribaleným držiakom do auta a autonabíjačkou zdarma. Odolný smartfón s armádnym štandardom 810G s bezplatným príslušenstvom s ...

Tlačové správy

Synology uvádza DiskStation DS3617xs. Centralizujte vaše dáta doslova na svojom pracovnom stole

07.12.2016 09:30

Spoločnosť Synology® Inc. dnes uvádza na trh DiskStation DS3617xs, 12-šachtový NAS server rozšíriteľný až do kapacity 36 pevných diskov. Prináša vysoký výkon v rýchlosti až 2 358 MB/s pri čítaní a pod ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá