Image
4.2.2014 0 Comments

Nový predseda Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb

ministerstvo_dopravy.jpg Vladimír Kešjar sa ujal funkcie predsedu Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ). Regulačný úrad pod vedením Kešjara čaká podľa zverejnených informácií v nasledujúcom období množstvo úloh dôležitých pre fungovanie sektorov elektronických komunikácií a poštových služieb. "V oblasti elektronických komunikácií bude potrebné kontrolovať napríklad plnenie povinností mobilnými operátormi, ktoré im vyplynuli z rozhodnutí o pridelení frekvencií v pásmach 800 MHz, 1 800 MHz a 2 600 MHz," konštatoval Kešjar.

Ako ďalej dodal, nemenej dôležitými úlohami budú rozhodnutia o maximálnej výške takzvaných prepojovacích poplatkov, čo sú poplatky za ukončenie hovorov v mobilných a pevných telefónnych sieťach. Zaoberať sa tiež bude riešením prípadných sporov medzi operátormi alebo operátormi a užívateľmi služieb. "V oblasti poštových služieb regulačný úrad určí predbežné čisté náklady univerzálnej služby za predchádzajúci rok a rozhodne o čistých nákladoch univerzálnej služby a následne o ich náhrade za rok 2012," uzavrel Kešjar.

Regulačný úrad vznikol od 1. januára 2014 zlúčením dvoch regulačných úradov v pôsobnosti ministerstva dopravy - Telekomunikačného úradu (TÚ) SR a Poštového regulačného úradu. Dočasne poverený výkonom funkcie štatutárneho orgánu bol doteraz Ladislav Mikuš, donedávna predseda TÚ SR.

Nový regulačný úrad stanovuje zákon o Úrade pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb a Dopravnom úrade, ktorý schválili poslanci ešte vlani. Podľa neho sa päť regulačných úradov v pôsobnosti ministerstva dopravy začiatkom tohto roka zlúčilo do dvoch.

Cieľom zákona je podľa ministerstva dopravy znížiť počet rozpočtových organizácií v rezorte, znížiť počet administratívnych zamestnancov a tak dosiahnuť úspory v rozpočtových nákladoch. V prvých troch rokoch pôsobenia dvoch novovzniknutých úradov sa má na ich fungovaní ušetriť 2,129 mil. eur.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Bezpilotná nákladná kozmická loď Cygnus dopravila k ISS 2300 kg nákladu

24.10.2016 15:37

Na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) dorazil prvý náklad potravín a iného potrebného materiálu, ktorý tam po vyše dvojročnej prestávke dopravila vlastnou loďou i raketou súkromná americká spoločnosť ...

Tlačové správy

Ericsson zverejnil hospodárske výsledky za tretí štvrťrok 2016

24.10.2016 15:00

HLAVNÉ ÚDAJE ZA 3. ŠTVRŤROK •        Vykázané tržby a tržby upravené pre porovnateľné jednotky a zohľadňujúce zmeny výmenných kurzov medziročne poklesli o 14 %, predovšetkým v dôsledku vývoja v segme ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá