20.9.2012 0 Comments

Nový panel Epson Ultimicron pre elektronické hľadáčiky

Vyššie rozlíšenie umožňujúce hladšiu gradáciu bez rozkladu farieb

Spoločnosť Seiko Epson Corporation (ďalej len „Epson", TSE: 6724) vyvinula nový farebný TFT panel na báze vysokoteplotného polysilikónu (HTPS), určený pre elektronické hľadáčiky používané na stredne až vysoko kvalitných digitálnych fotoaparátoch so systémom výmenných objektívov. Nový panel bude prvýkrát predstavený na stánku Epsonu (pavilón 2.2, stánok B13) na veľtrhu Photokina 2012, ktorý sa koná od 18. do 23. septembra v Kolíne nad Rýnom.

Najnovší panel Ultimicron, s ktorým Epson prichádza, ponúka rozlíšenie a vernosť potrebné na vyostrenie obrazu pri súčasnom zabezpečení schopnosti dosiahnutia hladkých gradácií a prirodzené jemnosti. Okrem toho použitie farebného filtra zabraňuje rozpadu farieb, ktorý sa pri fotografovaní rýchlo sa pohybujúcich objektov a pri panorámovaní objavuje pri iných farebných systémoch.

Nový panel s uhlopriečkou iba 0,48 palca ponúka rozlíšenie XGA (1024×768) v červenej, zelenej a modrej v celkovej veľkosti 2,36 megapixlu. Ide o najnovší prírastok do vyhláseného radu Epson ULTIMICRON, do ktorého už patrí 0,47palcový panel SVGA a 0,52palcový panel QHD.

„Teší nás, že môžeme rozšíriť svoju ponuku radu Ultimicron," povedal Nobujuki Šimotome, zástupca prevádzkového riaditeľa divízie Epsonu pre výrobu a vývoj vizuálnych produktov. „S vynikajúco ostrým obrazom, ktorý je verný originálu, sa elektronické hľadáčiky stali dôležitou súčasťou ľahkých kompaktných digitálnych zrkadloviek. Nový panel Epsonu je ideálnym produktom pre rastúci počet zákazníkov, ktorí od svojich fotoaparátov očakávajú ešte vyššie rozlíšenie a ešte lepší zážitok."

Elektronické hľadáčiky a Ultimicron
Elektronické hľadáčiky sa používajú prevažne na vyhľadávanie a sledovanie objektu fotografie - pri digitálnych zrkadlovkách a kamerách pomocou LCD displejov. Elektronické hľadáčiky Ultimicron od Epsonu ponúkajú výhody ako vysokého rozlíšenia, tak aj maximálnej kompaktnosti. Vďaka tomu je pre výrobcov jednoduché skonštruovať kompaktný fotoaparát a pre užívateľov zaostriť fotoaparát pri zhotovovaní snímok.

Fotoaparát s elektronickým hľadáčikom Epson Ultimicron.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Biznis

Notebook roka 2016 – hlasovať môžete už teraz

25.10.2016 00:10

Budete to mať naozaj ťažké. Dizajnové zmeny, procesory už siedmej generácie, SSD disky dosahujúce terabajtové hodnoty, a to všetko vtesnané do čoraz tenších šasi. Naopak, herné mašiny sa štíhlej línii ...

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá