20.9.2012 0 Comments

Nový panel Epson Ultimicron pre elektronické hľadáčiky

Vyššie rozlíšenie umožňujúce hladšiu gradáciu bez rozkladu farieb

Spoločnosť Seiko Epson Corporation (ďalej len „Epson", TSE: 6724) vyvinula nový farebný TFT panel na báze vysokoteplotného polysilikónu (HTPS), určený pre elektronické hľadáčiky používané na stredne až vysoko kvalitných digitálnych fotoaparátoch so systémom výmenných objektívov. Nový panel bude prvýkrát predstavený na stánku Epsonu (pavilón 2.2, stánok B13) na veľtrhu Photokina 2012, ktorý sa koná od 18. do 23. septembra v Kolíne nad Rýnom.

Najnovší panel Ultimicron, s ktorým Epson prichádza, ponúka rozlíšenie a vernosť potrebné na vyostrenie obrazu pri súčasnom zabezpečení schopnosti dosiahnutia hladkých gradácií a prirodzené jemnosti. Okrem toho použitie farebného filtra zabraňuje rozpadu farieb, ktorý sa pri fotografovaní rýchlo sa pohybujúcich objektov a pri panorámovaní objavuje pri iných farebných systémoch.

Nový panel s uhlopriečkou iba 0,48 palca ponúka rozlíšenie XGA (1024×768) v červenej, zelenej a modrej v celkovej veľkosti 2,36 megapixlu. Ide o najnovší prírastok do vyhláseného radu Epson ULTIMICRON, do ktorého už patrí 0,47palcový panel SVGA a 0,52palcový panel QHD.

„Teší nás, že môžeme rozšíriť svoju ponuku radu Ultimicron," povedal Nobujuki Šimotome, zástupca prevádzkového riaditeľa divízie Epsonu pre výrobu a vývoj vizuálnych produktov. „S vynikajúco ostrým obrazom, ktorý je verný originálu, sa elektronické hľadáčiky stali dôležitou súčasťou ľahkých kompaktných digitálnych zrkadloviek. Nový panel Epsonu je ideálnym produktom pre rastúci počet zákazníkov, ktorí od svojich fotoaparátov očakávajú ešte vyššie rozlíšenie a ešte lepší zážitok."

Elektronické hľadáčiky a Ultimicron
Elektronické hľadáčiky sa používajú prevažne na vyhľadávanie a sledovanie objektu fotografie - pri digitálnych zrkadlovkách a kamerách pomocou LCD displejov. Elektronické hľadáčiky Ultimicron od Epsonu ponúkajú výhody ako vysokého rozlíšenia, tak aj maximálnej kompaktnosti. Vďaka tomu je pre výrobcov jednoduché skonštruovať kompaktný fotoaparát a pre užívateľov zaostriť fotoaparát pri zhotovovaní snímok.

Fotoaparát s elektronickým hľadáčikom Epson Ultimicron.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá