Image
14.3.2016 0 Comments

Nový oblek na virtuálnu realitu vám umožní lepšie sa ponoriť do virtuálneho prostredia

Hoci dnešné headsety na virtuálnu realitu môžu sprostredkovať len veci, ktoré počujeme a vidíme, jedného dňa by virtuálne prostredie mohlo pôsobiť na všetky naše zmysly a vytvoriť skutočne pohlcujúci zážitok.

Dizajnéri Lucian Copeland, Morgan Sinko a Jordan Brooks navrhli oblečenie, ktoré pripomína nepriestrelnú vestu alebo ľahké brnenie. V každej jeho časti je zabudovaný malý motor, podobný tomu, ktorý sa v mobilnom telefóne postará o vibračnú signalizáciu prichádzajúcich správ. Okrem toho sú v rukávoch integrované malé akcelerometre. Vibrácie poskytujú hmatový vnem, keď sa virtuálny objekt dotkne príslušnej časti tela, zatiaľ čo akcelerometer  pomáha pri určení orientácie končatín v priestore.

Oblek možno káblom pripojiť k počítaču a spojiť s headsetom virtuálnej reality, ako je Oculus Rift alebo HTC Vive. Oblek takisto môže zdieľať dáta so systémom na sledovanie pohybu. Súčasná verzia sa dá pripojiť k zariadeniu Microsoft Kinect, no v budúcnosti by mal oblek spolupracovať s akýmkoľvek systémom.

Okuliare na VR neumožňujú chôdzu, keď sa však spoja so systémom na sledovanie pohybu, používateľ sa môže vo virtuálnom prostredí pohybovať. Ďalší problém súvisiaci so súčasnými náhlavnými súpravami na VR je nevoľnosť. Zapojením hmatovej spätnej väzby by sa dala odstrániť aj tá, pretože to, čo človek vidí vo virtuálnom prostredí, sa bude lepšie zhodovať s tým, čo bude cítiť na svojom tele.

Hoci spoločnosť Nullspace VR, ktorú založila spomínaná trojica dizajnérov, získala určité finančné prostriedky od komunity okolo stránky  od komunity okolo stránky  Y Combinator, bude potrebovať ešte ďalšie peniaze na realizáciu svojho zariadenia.

Analytici priemyslu však vyjadrujú skepsu ohľadne toho, či sa virtuálna realite dočká skutočného rozmachu. Nullspace preto chce dať svoju súpravu na VR k dispozícii najprv vývojárom, aby vytvorili obsah, ktorý by mohol využiť jej schopnosti.

Zdroj: livescience.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá