Image
14.3.2016 0 Comments

Nový oblek na virtuálnu realitu vám umožní lepšie sa ponoriť do virtuálneho prostredia

Hoci dnešné headsety na virtuálnu realitu môžu sprostredkovať len veci, ktoré počujeme a vidíme, jedného dňa by virtuálne prostredie mohlo pôsobiť na všetky naše zmysly a vytvoriť skutočne pohlcujúci zážitok.

Dizajnéri Lucian Copeland, Morgan Sinko a Jordan Brooks navrhli oblečenie, ktoré pripomína nepriestrelnú vestu alebo ľahké brnenie. V každej jeho časti je zabudovaný malý motor, podobný tomu, ktorý sa v mobilnom telefóne postará o vibračnú signalizáciu prichádzajúcich správ. Okrem toho sú v rukávoch integrované malé akcelerometre. Vibrácie poskytujú hmatový vnem, keď sa virtuálny objekt dotkne príslušnej časti tela, zatiaľ čo akcelerometer  pomáha pri určení orientácie končatín v priestore.

Oblek možno káblom pripojiť k počítaču a spojiť s headsetom virtuálnej reality, ako je Oculus Rift alebo HTC Vive. Oblek takisto môže zdieľať dáta so systémom na sledovanie pohybu. Súčasná verzia sa dá pripojiť k zariadeniu Microsoft Kinect, no v budúcnosti by mal oblek spolupracovať s akýmkoľvek systémom.

Okuliare na VR neumožňujú chôdzu, keď sa však spoja so systémom na sledovanie pohybu, používateľ sa môže vo virtuálnom prostredí pohybovať. Ďalší problém súvisiaci so súčasnými náhlavnými súpravami na VR je nevoľnosť. Zapojením hmatovej spätnej väzby by sa dala odstrániť aj tá, pretože to, čo človek vidí vo virtuálnom prostredí, sa bude lepšie zhodovať s tým, čo bude cítiť na svojom tele.

Hoci spoločnosť Nullspace VR, ktorú založila spomínaná trojica dizajnérov, získala určité finančné prostriedky od komunity okolo stránky  od komunity okolo stránky  Y Combinator, bude potrebovať ešte ďalšie peniaze na realizáciu svojho zariadenia.

Analytici priemyslu však vyjadrujú skepsu ohľadne toho, či sa virtuálna realite dočká skutočného rozmachu. Nullspace preto chce dať svoju súpravu na VR k dispozícii najprv vývojárom, aby vytvorili obsah, ktorý by mohol využiť jej schopnosti.

Zdroj: livescience.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá