Image
14.3.2016 0 Comments

Nový oblek na virtuálnu realitu vám umožní lepšie sa ponoriť do virtuálneho prostredia

Hoci dnešné headsety na virtuálnu realitu môžu sprostredkovať len veci, ktoré počujeme a vidíme, jedného dňa by virtuálne prostredie mohlo pôsobiť na všetky naše zmysly a vytvoriť skutočne pohlcujúci zážitok.

Dizajnéri Lucian Copeland, Morgan Sinko a Jordan Brooks navrhli oblečenie, ktoré pripomína nepriestrelnú vestu alebo ľahké brnenie. V každej jeho časti je zabudovaný malý motor, podobný tomu, ktorý sa v mobilnom telefóne postará o vibračnú signalizáciu prichádzajúcich správ. Okrem toho sú v rukávoch integrované malé akcelerometre. Vibrácie poskytujú hmatový vnem, keď sa virtuálny objekt dotkne príslušnej časti tela, zatiaľ čo akcelerometer  pomáha pri určení orientácie končatín v priestore.

Oblek možno káblom pripojiť k počítaču a spojiť s headsetom virtuálnej reality, ako je Oculus Rift alebo HTC Vive. Oblek takisto môže zdieľať dáta so systémom na sledovanie pohybu. Súčasná verzia sa dá pripojiť k zariadeniu Microsoft Kinect, no v budúcnosti by mal oblek spolupracovať s akýmkoľvek systémom.

Okuliare na VR neumožňujú chôdzu, keď sa však spoja so systémom na sledovanie pohybu, používateľ sa môže vo virtuálnom prostredí pohybovať. Ďalší problém súvisiaci so súčasnými náhlavnými súpravami na VR je nevoľnosť. Zapojením hmatovej spätnej väzby by sa dala odstrániť aj tá, pretože to, čo človek vidí vo virtuálnom prostredí, sa bude lepšie zhodovať s tým, čo bude cítiť na svojom tele.

Hoci spoločnosť Nullspace VR, ktorú založila spomínaná trojica dizajnérov, získala určité finančné prostriedky od komunity okolo stránky  od komunity okolo stránky  Y Combinator, bude potrebovať ešte ďalšie peniaze na realizáciu svojho zariadenia.

Analytici priemyslu však vyjadrujú skepsu ohľadne toho, či sa virtuálna realite dočká skutočného rozmachu. Nullspace preto chce dať svoju súpravu na VR k dispozícii najprv vývojárom, aby vytvorili obsah, ktorý by mohol využiť jej schopnosti.

Zdroj: livescience.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Technológie

Hardvérová divízia Facebooku pracuje na technológii, ktorá vyzerá ako čítanie myšlienok

16.01.2017 00:30

Pred istým časom sa Mark Zuckerberg v jednom rozhovore vyjadril, že je presvedčený o tom, že jedného dňa si ľudia budú navzájom posielať myšlienky s využitím digitálnych technológií. Teraz sa jeho sen ...

Technológie

PR: Konferencia ShowIT – ukážeme vám novinky TOP IT technológií

13.01.2017 00:05

Na začiatku, pred ôsmimi rokmi, bola myšlienka priniesť kvalitu zahraničných IT eventov na Slovensko. Dnes je IT konferencia ShowIT už tradičná zimná vzdelávacia udalosť v Bratislave. Poďte sa s nami ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá