Image
4.3.2015 0 Comments

Nový mobilný procesor Qualcommu vie predvídať správanie používateľov

snapdragon.jpg Spoločnosť Qualcomm predstavila svoj nový procesor Snapdragon 820, určený pre prémiové mobilné zariadenia, ale napríklad aj automobily. Bude schopný predvídať správanie používateľa.

Nový procesor umožní mobilným zariadeniam študovať správanie používateľa vďaka funkciám z platformy Qualcomm Zeroth. Mobilné zariadenia budú môcť vďaka procesoru Snapdragon 820 zaznamenávať, ako sa používateľ správa v rôznej dennej dobe, a podľa očakávaných akcií tak prispôsobovať svoj výkon.

Podľa prezidenta Qualcommu Dereka Aberleho budú mobilné zariadenia budúcnosti vďaka integrácii schopnosti učiť sa do procesora oproti tomu, keď by dáta boli vyhodnocované v cloude, užitočnejšie než tie súčasné.

Ako uviedol Aberle, zariadenia budú schopné sa učiť návyky používateľa tým, že budú analyzovať dáta zhromaždené z hlasu, zvuku, videa a obrázkov. Aj keď v počiatočnej fáze nebudú možnosti využitia informácií o používateľoch veľmi rozsiahle, počas nasledujúcich rokov by sa to malo zmeniť.

Pri demonštrácii na Svetovom mobilnom kongrese bola kamera integrovaná v mobilnom zariadení s funkciami Zeroth schopná identifikovať používateľov a v reálnom čase k nim priraďovať mená, tak ako označujete ľudí na Facebooku, ibaže dané zariadenie to vykonávalo automaticky a lokálne.

Qualcomm už v súčasnosti pracuje na viac ako tridsiatke aplikácií, pri ktorých technológiu Zeroth využije. V budúcnosti by smartfón mohol radiť pri nakupovaní a nasmerovať napríklad používateľa do obchodu v blízkosti v závislosti od informácií o jeho aktuálnej polohe.

Okrem mobilných zariadení bude možné Snapdragon 820 použiť aj v automobiloch, v robotoch, headsetoch na virtuálnu realitu a ďalších produktoch. Procesor už bol napríklad testovaný s robotom, ktorý sa vďaka nemu pri svojej chôdzi mohol vyhýbať prekážkam.
Snapdragon 820 je určený do prémiových zariadení a je nástupcom súčasného 64-bitového Snapdragon 810, ktorý si výrobcovia neobľúbili tak, ako Qualcomm dúfal. Napríklad Samsung ho nepoužil vo svojom novom Galaxy S6 pre problémy s prehrievaním.

Snapdragon 820 bude prvým procesorom od Qualcommu, ktorý je postavený na jeho architektúre ARM Kryo, na ktorej sa pracovalo niekoľko rokov. Prvé kusy nového procesora, určené na testovanie, budú výrobcom distribuované v druhej polovici tohto roka. Kedy sa procesory objavia v zariadeniach určených pre koncových používateľov na trhu, zatiaľ nie je jasné.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá