Image
4.3.2015 0 Comments

Nový mobilný procesor Qualcommu vie predvídať správanie používateľov

snapdragon.jpg Spoločnosť Qualcomm predstavila svoj nový procesor Snapdragon 820, určený pre prémiové mobilné zariadenia, ale napríklad aj automobily. Bude schopný predvídať správanie používateľa.

Nový procesor umožní mobilným zariadeniam študovať správanie používateľa vďaka funkciám z platformy Qualcomm Zeroth. Mobilné zariadenia budú môcť vďaka procesoru Snapdragon 820 zaznamenávať, ako sa používateľ správa v rôznej dennej dobe, a podľa očakávaných akcií tak prispôsobovať svoj výkon.

Podľa prezidenta Qualcommu Dereka Aberleho budú mobilné zariadenia budúcnosti vďaka integrácii schopnosti učiť sa do procesora oproti tomu, keď by dáta boli vyhodnocované v cloude, užitočnejšie než tie súčasné.

Ako uviedol Aberle, zariadenia budú schopné sa učiť návyky používateľa tým, že budú analyzovať dáta zhromaždené z hlasu, zvuku, videa a obrázkov. Aj keď v počiatočnej fáze nebudú možnosti využitia informácií o používateľoch veľmi rozsiahle, počas nasledujúcich rokov by sa to malo zmeniť.

Pri demonštrácii na Svetovom mobilnom kongrese bola kamera integrovaná v mobilnom zariadení s funkciami Zeroth schopná identifikovať používateľov a v reálnom čase k nim priraďovať mená, tak ako označujete ľudí na Facebooku, ibaže dané zariadenie to vykonávalo automaticky a lokálne.

Qualcomm už v súčasnosti pracuje na viac ako tridsiatke aplikácií, pri ktorých technológiu Zeroth využije. V budúcnosti by smartfón mohol radiť pri nakupovaní a nasmerovať napríklad používateľa do obchodu v blízkosti v závislosti od informácií o jeho aktuálnej polohe.

Okrem mobilných zariadení bude možné Snapdragon 820 použiť aj v automobiloch, v robotoch, headsetoch na virtuálnu realitu a ďalších produktoch. Procesor už bol napríklad testovaný s robotom, ktorý sa vďaka nemu pri svojej chôdzi mohol vyhýbať prekážkam.
Snapdragon 820 je určený do prémiových zariadení a je nástupcom súčasného 64-bitového Snapdragon 810, ktorý si výrobcovia neobľúbili tak, ako Qualcomm dúfal. Napríklad Samsung ho nepoužil vo svojom novom Galaxy S6 pre problémy s prehrievaním.

Snapdragon 820 bude prvým procesorom od Qualcommu, ktorý je postavený na jeho architektúre ARM Kryo, na ktorej sa pracovalo niekoľko rokov. Prvé kusy nového procesora, určené na testovanie, budú výrobcom distribuované v druhej polovici tohto roka. Kedy sa procesory objavia v zariadeniach určených pre koncových používateľov na trhu, zatiaľ nie je jasné.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá