Image
23.11.2016 0 Comments

Nový laserový projektor Canon XEED 4K600STZ vytvára veľmi ostrý 4K obraz a hodí sa pre rôzne typy aplikácií

Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, dnes predstavil najnovší prírastok do svojho produktového radu inštalačných projektorov – Canon XEED 4K600STZ. Nový model sa môže pochváliť hmotnosťou iba 26 kg, precíznym 4K rozlíšením a vynikajúcou obrazovou kvalitou – to všetko vo vysoko kompaktnom prevedení.

Canon XEED 4K600STZ je následníkom projektoru XEED 4K501ST. Umožňuje premietať obraz i na zakrivené a klenuté plochy, a to i v režime na výšku alebo s využitím viacerých skladaných obrazov pri súčasnom zachovaní zaostrenia každého z nich. Všetky tieto vlastnosti predurčujú nový projektor ako ideálne riešenie pre široké využitie, vrátane pokročilých tréningových simulátorov, konštrukčných projekcií, múzejných expozícií a zobrazovania digitálnych reklám a značení.

Vďaka natívnemu 4K rozlíšeniu (4 096 x 2 400), technológii polovodičového zdroja svetla s výkonom 6 000 lúmenov a s dlhou životnosťou cez 40 000 hodín (v režime ultra-long life) ponúka Canon XEED 4K600STZ vynikajúci 4K HDR obraz. Súčasťou nového projektora je i AISYS (Aspectual Illumination System) – jedinečný optický systém, ktorý spolu s natívnym kontrastným pomerom 4 000:1 a s dynamickým kontrastom 10 000:1 zaisťuje pôsobivé farebné podanie i vernú reprodukciu čiernej.

Medzi výhody projektoru XEED 4K600STZ patrí tiež širšia použiteľnosť – nový model ponúka štyri vstupy DVI-D a dva vstupy HDMI 2.0. Podporuje tiež projekciu vysoko kvalitného obsahu z rôznorodých 4K zdrojov pri frekvencii 60 Hz z jedného káblu HDMI a s takmer okamžitou dobou odozvy 16,6 ms. Vďaka kompatibilite so štandardom Crestron a konektivite Wi-Fi, Ethernet a USB majú používatelia k dispozícii výkonné sieťové rozhranie i možnosť diaľkového ovládania.

Canon XEED 4K600STZ využíva precízny 4K objektív s 1,3násobným zoomom a s konštantnou svetelnosťou f/2,6, vďaka ktorej sa môže nový projektor pochváliť nemennou úrovňou jasu v celom rozsahu zoomu. Projekčný pomer 1,0 až 1,3 umožňuje premietať obraz s trojmetrovou uhlopriečkou (120 palcov) zo vzdialenosti 2,7 metra.

 „Dnešné uvedenie projektoru XEED 4K600STZ predstavuje ďalší míľnik v rámci produktového radu inštalačných projektorov značky Canon pre 4K rozlíšenie,“ hovorí Andreas Herrnböck, European Business Development Manager Projector, Visual Communications v spoločnosti Canon Europe. „Nový projektor je neuveriteľne kompaktný i ľahký, a vďaka tomuto designu v kombinácii s výkonom 6 000 lúmenov ide o ideálne riešenie pre najrôznejšie typy využitia s pevnou inštaláciou. Od simulačných prostredí vyžadujúcich ultra vysokú obnovovaciu frekvenciu a plynulé zobrazovanie pohybu až po inštalácie v múzeách, kde sú dôležité kompaktné rozmery a pre sprostredkovanie dokonalého zážitku vysoké rozlíšenie. Uvedením modelu XEED 4K600STZ opäť posúvame hranice práce s projekčnou technikou a prinášame širokú škálu vlastností, ktoré naplnia požiadavky rôznorodých koncových používateľov.”

Projektor Canon XEED 4K600STZ bude v predaji na jar 2017.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá