Image
11.9.2012 0 Comments

Nový iPhone príde už zajtra. Aká je pravdepodobnosť uvedenia očakávaných noviniek?

iphone5_226.jpg Zajtra sa dočkáme oficiálneho predstavenia nového iPhonu. Hoci sa Apple snaží do posledných chvíľ všetko tajiť, internetom už koluje viacero uveriteľných neoficiálnych fotografií a informácií. Pred tlačovou konferenciou prinášame krátku rekapituláciu toho, čo od iPhonu 5 očakávame.

iPhone alebo iPhone 5?

Apple v prípade iPadu prestal používať číslovku za menom, a tak sa najnovší iPad označuje ako „nový iPad". V prípade telefónu však očakávame, že Apple ostane verný číslovaniu a nový model sa bude nazývať iPhone 5. Predsa len iPhone je na trhu dostupný vo viacerých modeloch a zrušenie číslovania by situáciu značne skomplikovalo.

Pravdepodobnosť: 75 %

Väčší displej

Nový iPhone bude mať väčší displej. Toto je vlastnosť, o ktorej sme jednoznačne presvedčení. iPhone mal 3,5-palcový displej od roku 2007, väčší displej je však v dnešnej dobe štandard. Takisto túto špekuláciu neoficiálne potvrdilo množstvo fotografií - či už predného krytu, alebo samotného displeja a správ. V prípade iPhonu 5 teda očakávame 4-palcovú obrazovku.

Pravdepodobnosť: 100 %

Nový dokovací konektor

Apple využíval 30-pinový dokovací konektor už od čias tretej generácie iPodu. V prípade nového iPhonu sa objavili fotografie a správy o využití menšieho konektora - špekuluje sa o 19-pinovom alebo 8-pinovom konektore, pričom všetky najnovšie správy poukazujú skôr na druhú spomínanú možnosť. Nový dokovací konektor je takmer istý.

Pravdepodobnosť: 90 %

4G LTE

Už v prípade iPhonu 4S sa očakávalo, že telefón bude podporovať 4G siete LTE. Nestalo sa tak. Počas posledného roka sa však 4G telefónov objavuje čoraz viac a predpokladáme, že iPhone 5 nebude výnimka.

Pravdepodobnosť: 95 %

NFC

Apple v júni predstavil v rámci iOS6 aplikáciu Passbook, ktorá naznačuje, že spoločnosť sa chce pustiť aj do problematiky mobilných platieb. Zároveň si množstvo ľudí myslí, že Passbook automaticky zaručuje integráciu technológie NFC do nového telefónu. V prípade iPhonu 5 sa objavilo niekoľko fotografií, ktoré zobrazujú vnútorné komponenty, pričom jeden z čipov by mohol byť čip NFC. Na druhej strane však táto technológia zatiaľ nie je príliš rozšírená a je otázne, či chce mať Apple vo svojom telefóne nevyužívanú technológiu.

Pravdepodobnosť: 50 %

Lepší procesor, fotoaparát

Lepší procesor je samozrejmosť. Možno iPhone 5 nebude využívať procesor A6, o ktorom sa zatiaľ nehovorí, k dispozícii je však čip A5X, ktorý Apple naposledy využil v prípade nového iPadu. Digitálny fotoaparát iPhonu 4S disponuje jedným z najlepších senzorov. Je možné, že Apple zvýši rozlíšenie, napr. na 12 Mpix, prípadne fotoaparát zlepší softvérovo.

Pravdepodobnosť: 100 %, 70 %

Dátum vydania

Ak sa pozrieme na predstavenie predchádzajúcich modelov, tipujeme, že prvé kusy iPhonu 5 sa na vybraných trhoch objavia už 21. septembra.

Pravdepodobnosť: 90 %

iPad Mini?

O menšom iPade sa dlhodobo špekuluje a sme presvedčení, že iPad Mini bude predstavený. Otázkou ostáva, či už stredu spoločne s novým iPhonom. Prikláňame sa skôr k alternatíve, že Apple nový tablet predstaví počas samostatnej tlačovej konferencie, možno už v októbri.

Pravdepodobnosť: 30 %

Zdroj: wired.com

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá