Image
11.9.2012 0 Comments

Nový iPhone príde už zajtra. Aká je pravdepodobnosť uvedenia očakávaných noviniek?

iphone5_226.jpg Zajtra sa dočkáme oficiálneho predstavenia nového iPhonu. Hoci sa Apple snaží do posledných chvíľ všetko tajiť, internetom už koluje viacero uveriteľných neoficiálnych fotografií a informácií. Pred tlačovou konferenciou prinášame krátku rekapituláciu toho, čo od iPhonu 5 očakávame.

iPhone alebo iPhone 5?

Apple v prípade iPadu prestal používať číslovku za menom, a tak sa najnovší iPad označuje ako „nový iPad". V prípade telefónu však očakávame, že Apple ostane verný číslovaniu a nový model sa bude nazývať iPhone 5. Predsa len iPhone je na trhu dostupný vo viacerých modeloch a zrušenie číslovania by situáciu značne skomplikovalo.

Pravdepodobnosť: 75 %

Väčší displej

Nový iPhone bude mať väčší displej. Toto je vlastnosť, o ktorej sme jednoznačne presvedčení. iPhone mal 3,5-palcový displej od roku 2007, väčší displej je však v dnešnej dobe štandard. Takisto túto špekuláciu neoficiálne potvrdilo množstvo fotografií - či už predného krytu, alebo samotného displeja a správ. V prípade iPhonu 5 teda očakávame 4-palcovú obrazovku.

Pravdepodobnosť: 100 %

Nový dokovací konektor

Apple využíval 30-pinový dokovací konektor už od čias tretej generácie iPodu. V prípade nového iPhonu sa objavili fotografie a správy o využití menšieho konektora - špekuluje sa o 19-pinovom alebo 8-pinovom konektore, pričom všetky najnovšie správy poukazujú skôr na druhú spomínanú možnosť. Nový dokovací konektor je takmer istý.

Pravdepodobnosť: 90 %

4G LTE

Už v prípade iPhonu 4S sa očakávalo, že telefón bude podporovať 4G siete LTE. Nestalo sa tak. Počas posledného roka sa však 4G telefónov objavuje čoraz viac a predpokladáme, že iPhone 5 nebude výnimka.

Pravdepodobnosť: 95 %

NFC

Apple v júni predstavil v rámci iOS6 aplikáciu Passbook, ktorá naznačuje, že spoločnosť sa chce pustiť aj do problematiky mobilných platieb. Zároveň si množstvo ľudí myslí, že Passbook automaticky zaručuje integráciu technológie NFC do nového telefónu. V prípade iPhonu 5 sa objavilo niekoľko fotografií, ktoré zobrazujú vnútorné komponenty, pričom jeden z čipov by mohol byť čip NFC. Na druhej strane však táto technológia zatiaľ nie je príliš rozšírená a je otázne, či chce mať Apple vo svojom telefóne nevyužívanú technológiu.

Pravdepodobnosť: 50 %

Lepší procesor, fotoaparát

Lepší procesor je samozrejmosť. Možno iPhone 5 nebude využívať procesor A6, o ktorom sa zatiaľ nehovorí, k dispozícii je však čip A5X, ktorý Apple naposledy využil v prípade nového iPadu. Digitálny fotoaparát iPhonu 4S disponuje jedným z najlepších senzorov. Je možné, že Apple zvýši rozlíšenie, napr. na 12 Mpix, prípadne fotoaparát zlepší softvérovo.

Pravdepodobnosť: 100 %, 70 %

Dátum vydania

Ak sa pozrieme na predstavenie predchádzajúcich modelov, tipujeme, že prvé kusy iPhonu 5 sa na vybraných trhoch objavia už 21. septembra.

Pravdepodobnosť: 90 %

iPad Mini?

O menšom iPade sa dlhodobo špekuluje a sme presvedčení, že iPad Mini bude predstavený. Otázkou ostáva, či už stredu spoločne s novým iPhonom. Prikláňame sa skôr k alternatíve, že Apple nový tablet predstaví počas samostatnej tlačovej konferencie, možno už v októbri.

Pravdepodobnosť: 30 %

Zdroj: wired.com

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá