Image
2.6.2015 0 Comments

Nový iOS9 príde s podporou split screenu aj viacerých používateľských účtov

ios9.jpg Multitasking je bežná a dobre fungujúca súčasť zariadení Applu už nejaký čas. Napriek tomu vždy je čo zlepšovať. Spoločnosť najnovšie plánuje zahrnúť do aktualizácie iOS9 funkciu split screen. Okrem iného umožní zavádzanie viacerých používateľských profilov v rámci jedného zariadenia.

Nevýhodou multitaskingu je skutočnosť, že používateľ zariadenia sa musí medzi jednotlivými aplikáciami prepínať. Dve spustené aplikácie nie sú schopné zobrazovať svoj obsah súčasne. Kým jedna je zobrazená, ostatné bežia, ale len na pozadí. Revolučná aktualizácia iOS9 má práve toto zmeniť. Umožní, aby sa na jednej ploche zobrazovali naraz hneď tri aplikácie, prípadne jedna aplikácia s viacerými oknami (napríklad ako prehliadač - každá záložka bude predstavovať jednu spustenú aplikáciu).

Využitie tejto zmeny možno vidieť predovšetkým na väčších zariadeniach, ako sú iPady. Vďaka aktualizácii by mal split screen fungovať aj na doterajších modeloch. Pri iPhonoch by táto funkcia zrejme až taký zmysel nemala, a to pre ich malý displej. Výnimkou by mohol byť iPhone6+.

Používatelia z veľkých korporácií, ako aj viacpočetné domácnosti zaručene ocenia ďalšiu novinku, ktorú prinesie iOS9. Je ňou možnosť zakladať si viacero používateľských profilov/účtov na jednom zariadení, čím sa predíde zasahovaniu do súkromia jednotlivcov.

O ďalších zlepšeniach týkajúcich sa iOS9, ale aj samotného Applu sa dozvieme už čoskoro - z podujatia WWDC 2015, ktoré sa uskutoční už o niekoľko dní.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá