Image
2.6.2015 0 Comments

Nový iOS9 príde s podporou split screenu aj viacerých používateľských účtov

ios9.jpg Multitasking je bežná a dobre fungujúca súčasť zariadení Applu už nejaký čas. Napriek tomu vždy je čo zlepšovať. Spoločnosť najnovšie plánuje zahrnúť do aktualizácie iOS9 funkciu split screen. Okrem iného umožní zavádzanie viacerých používateľských profilov v rámci jedného zariadenia.

Nevýhodou multitaskingu je skutočnosť, že používateľ zariadenia sa musí medzi jednotlivými aplikáciami prepínať. Dve spustené aplikácie nie sú schopné zobrazovať svoj obsah súčasne. Kým jedna je zobrazená, ostatné bežia, ale len na pozadí. Revolučná aktualizácia iOS9 má práve toto zmeniť. Umožní, aby sa na jednej ploche zobrazovali naraz hneď tri aplikácie, prípadne jedna aplikácia s viacerými oknami (napríklad ako prehliadač - každá záložka bude predstavovať jednu spustenú aplikáciu).

Využitie tejto zmeny možno vidieť predovšetkým na väčších zariadeniach, ako sú iPady. Vďaka aktualizácii by mal split screen fungovať aj na doterajších modeloch. Pri iPhonoch by táto funkcia zrejme až taký zmysel nemala, a to pre ich malý displej. Výnimkou by mohol byť iPhone6+.

Používatelia z veľkých korporácií, ako aj viacpočetné domácnosti zaručene ocenia ďalšiu novinku, ktorú prinesie iOS9. Je ňou možnosť zakladať si viacero používateľských profilov/účtov na jednom zariadení, čím sa predíde zasahovaniu do súkromia jednotlivcov.

O ďalších zlepšeniach týkajúcich sa iOS9, ale aj samotného Applu sa dozvieme už čoskoro - z podujatia WWDC 2015, ktoré sa uskutoční už o niekoľko dní.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá