Image
18.9.2012 0 Comments

Nový f/1.8 Canon PowerShot G15 prvý kompaktný fotoaparát s 50x optickým zoomom od Canon – PowerShot SX50 HS

Canon predstavuje PowerShot G15 a PowerShot SX50 HS - dva inovačné kompaktné fotoaparáty, ktoré odrážajú skúsenosti spoločnosti Canon s vývojom objektívov novej generácie. PowerShot G15 je vybavený novým 5x zoomom f/1.8-2.8 - objektívom s doteraz najvyššou svetelnosťou v sérii PowerShot G. Fotografi tak môžu používať nízke clonové čísla v celom rozsahu zaostrenia. PowerShot SX50 HS je prvým kompaktným fotoaparátom s 50x optickým zoomom od Canon a ponúka špičkové snímky spolu s pokročilým manuálnym ovládaním a podporou formátu RAW.

Oba modely PowerShot sú určené pre pokročilých používateľov, ktorí požadujú vynikajúcu kvalitu, prvotriedny výkon a kompaktný dizajn. Sú vybavené svetoznámymi zobrazovacími technológiami Canon, ktoré sú zárukou mimoriadne kvalitných fotografií a Full HD videa. Oba fotoaparáty tiež disponujú uznávaným systémom HS, ktorý ponúka vynikajúce výsledky aj v slabom osvetlení a mimoriadne nízky obrazový šum v akejkoľvek situácii. Optický stabilizátor obrazu z dielne Canon s inteligentným systémom IS zaisťuje dokonale ostré zábery v celom rozsahu zoomu, zatiaľ čo manuálne ovládanie a podpora formátu RAW fotografom poskytnú maximálnu kontrolu pri tvorbe aj pri postprodukčných úpravách snímok.

Objektívy novej generácie

Fotoaparáty PowerShot G15 a PowerShot SX50 HS sú vybavené novými, mimoriadne presnými objektívmi Canon, ktoré prinášajú nové kreatívne možnosti. Súčasťou modelu PowerShot G15 je objektív z vynikajúcou svetelnosťou f/1,8 - 2,8, ktorý bol vyvinutý použitím nového, vysoko refrakčného skla s unikátnou povrchovou vrstvou z niekoľkých materiálov, určenou na špecifické vlnové dĺžky svetla v škále nanometrov. 5x optický zoom poskytuje vynikajúcu univerzálnosť, clonové číslo f/1,8 pri širokouhlom zábere s ohniskovou vzdialenosťou 28 mm a clonové číslo f/2,8 s maximálnou ohniskovou vzdialenosťou 140 mm. Fotografi tak získajú ešte väčšiu voľnosť: môžu fotografovať v slabom osvetlení, používať krátke expozičné časy na zachytenie rýchleho pohybu alebo môžu svoje fotografie ozvláštniť použitím nízkej hĺbky ostrosti v celom rozsahu zoomu.

Pre fotografov, ktorí chcú zachytiť detaily vzdialených objektov, PowerShot SX50 HS ponúka ten najvýkonnejší optický zoom, akým doteraz disponoval kompaktný fotoaparát Canon. Prvotriedna optická konštrukcia sa skladá z 13 členov, s tromi šošovkami UD zahrnutými v 10-členných skupinách. Výsledkom je mimoriadny výkon

v celom rozsahu obrovského 50x optického zoomu. Novo vyvinutý ultrazvukový motorček (USM) a motorček typu Voice Coil (VCM) zaisťujú rýchle a takmer nepočuteľné používanie zoomu pri nastavovaní ohniskových vzdialeností v rozsahu od 24 mm až po max. 1200 mm . Funkci ZoomPlus potom dokáže zoom digitálne zväčšiť až na 100x so súčasným zachovaním vysokej obrazovej kvality.

Zdokonalená technológia Zoom Framing Assist modelu PowerShot SX50 HS teraz zahrnuje nové funkcie Seek (Vyhľadať) a Lock (Uzamknúť), ktoré fotografom pomáhajú zamerať a sledovať objekty pri plnom priblížení objektívu. Používatelia môžu stlačiť samostatné tlačidlo vyhľadávania na tele objektívu, ktoré objektív zasúva pri vyhľadávaní objektov. Po nájdení požadovaného objektu môže používateľ tlačidlo uvoľniť, čím sa objektív opäť automaticky vysunie do polohy maximálneho priblíženia. Okrem toho môže používať tlačidlo uzamykania, ktoré aktivuje výkonný režim optického IS. Ten potom zaistí sledovanie objektu až do zhotovenia záberu.

Optický stabilizátor obrazu - mimoriadne ostré zábery

Prvotriedny optický stabilizátor obrazu z dielne Canon potláča chvenie pri používaní oboch fotoaparátov. Bráni tak rozmazaniu statických fotografií aj obrazu pri nakrúcaní videa.

4-krokový (PowerShot G15) a 4,5-krokový (PowerShot SX50 HS) optický stabilizátor obrazu zaisťuje mimoriadne ostré a detailné zábery pri veľkých ohniskových vzdialenostiach aj v slabom osvetlení. Inteligentný systém IS automaticky rozpozná typ snímanej scény a zo siedmich možností vyberie najlepší režim obrazovej stabilizácie. PowerShot SX50 HS je tiež vybavený novým pokročilým režimom dynamického IS, ktorý potláča chvenie typické pre kolísavý pohyb pri nakrúcaní videa počas chôdze či pri podobnom pohybe.

Špičková obrazová kvalita aj rýchlosť

Oba modely sú obohatené o systém HS od Canon - kombináciu vysokocitlivého 12,1-megapixelového snímača CMOS a výkonného obrazového procesora DIGIC 5. PowerShot G15 je osadený novým vysokocitlivým snímačom typu Canon CMOS 1/1.7, ktorý ponúka ešte lepšie spracovanie svetla než jeho predchodca. Výsledkom je vynikajúca flexibilnosť pri snímaní v zhoršenom osvetlení. Vysoké hodnoty ISO - až do hodnoty ISO 12 800 - umožňujú používanie kratších expozičných časov a rýchlejšie sériové fotografovanie, dokonca aj v slabom osvetlení. Výkonný procesor DIGIC 5 oboch modelov bol tiež optimalizovaný, aby bezchybne spolupracoval so snímačmi s vysokým rozlíšením. To zaručí minimálny obrazový šum vo všetkých svetelných podmienkach.

Zdokonalené systémy automatického zaostrovania (AF) oboch modelov uľahčujú tvorbu ostrých fotografií. Rýchlosť automatického zaostrovania fotoaparátu PowerShot G15 AF ponúka výnimočné výsledky - len 0,17 sekundy pri širokouhlom nastavení. Toto zlepšenie o 53 % oproti modelu PowerShot G12 robí z tohto prístroja doteraz najrýchlejší kompaktný fotoaparát Canon.

Oba modely disponujú režimom vysokorýchlostného sériového snímania v kvalite HQ. To umožňuje vysokokvalitné zábery rýchlo sa pohybujúcich objektov v plnom rozlíšení. PowerShot SX50 HS dokáže vytvoriť 13 záberov za sekundu, čo je ideálne pri fotografovaní divokej prírody a voľne žijúcich zvierat. Rýchlosť 10 záberov za sekundu modelu PowerShot G15 je zas vhodná na zachytenie rýchlej akcie.

Kreativita a flexibilnosť v manuálnom aj automatickom režime

Oba fotoaparáty poskytujú podobnú mieru manuálneho ovládania ako digitálne zrkadlovky Canon EOS a fotografom umožňujú nastavenia clony, expozičného času, vyváženia bielej aj citlivosti ISO. Formát RAW teraz ponúka majiteľom oboch modelov podporu rôznych pomerov strán, takže počas postprodukčných úprav môžu experimentovať aj s týmto parametrom.

Množstvo automatických možností snímania zaisťuje bezproblémovú tvorbu skvelých záberov. Funkcia Smart Auto využíva pokročilú technológiu rozpoznania scény, pomocou ktorej zvolí najvhodnejšie nastavenie z 58 možností, zatiaľ čo funkcia rozpoznania tváre automaticky rozpoznáva uložené tváre priateľov či blízkych a nastaví potrebné hodnoty tak, aby ich snímky vyzerali čo najlepšie. Viacoblastné vyváženie bielej automaticky nastaví farebné tóny v interiérových záberoch s rôznymi zdrojmi svetla, aby výsledky vyzerali čo najvernejšie.

Určené pre serióznych fotografov

PowerShot G15 má originálny dizajn, ktorý je charakteristický pre sériu PowerShot G, a je ideálny na každodenné používanie. Jeho ľahká, robustná hliníková konštrukcia je približne o 17 % menšia než v prípade PowerShot G12, čo z neho robí ideálne doplnenie digitálnej zrkadlovky (DSLR).

PowerShot G15 je určený na rýchle ovládanie jednou rukou: obsahuje dvojúrovňový vrchný ovládač, predný ovládač a samostatné tlačidlá nakrúcania videa a skráteného prístupu. To uľahčuje prístup k nastaveniam fotoaparátu medzi jednotlivými zábermi. Zreteľný 7,5 cm (3,0") displej PureColor II G s rozlíšením 920 000 bodov sa skvele osvedčí pri tvorbe kompozície aj pri prehrávaní snímok. Má široký pozorovací uhol a povrch z temperovaného skla, ktorý ponúka zvýšenú odolnosť aj dobré sledovanie. Optický hľadáčik poskytuje ďalšiu možnosť náhľadu pri tvorbe kompozície záberu - tradičnejším spôsobom cez objektív.

PowerShot SX50 HS ponúka dôverne známy pocit z ovládania DSLR v kompaktnejšej podobe: má dizajn so zľahka skosenými hranami a grip, ktorý sa dobre drží a osvedčí sa pri snímaní s veľkým priblížením. PowerShot SX50 HS charakterizuje flexibilnosť 50x optického zoomu, ktorú skvele dopĺňa kruhový ovládač umožňujúci jednoduchý prístup k menu a navigáciu v ňom. Sú tu tiež jednodotykové pracovné tlačidlá vrátane samostatného tlačidla videozáznamu. Elektronický hľadáčik v kombinácii so 7,1 cm (2,8") výklopným displejom PureColor II VA LCD umožňuje tvorbu kompozície v požadovanom štýle a snímanie z rôznych uhlov.

Okamžité video v kvalite Full HD

Fotoaparáty PowerShot G15 a PowerShot SX50 HS sú tiež skvelými nástrojmi na nakrúcanie superostrého videa v kvalite Full HD (1080 p) rýchlosťou 24 obr./s. Počas záznamu možno používať optický zoom fotoaparátu a funkcia automatického zaostrovania (AF) pritom zaistí, aby boli objekty na videu zreteľné a dobre zaostrené. Oba modely tiež podporujú vysokokvalitný stereo zvuk.

Experimentujte s príslušenstvom Canon

Oba nové modely PowerShot sú kompatibilné so širokou ponukou príslušenstva z dielne Canon, takže používatelia môžu značne rozšíriť svoju fotografickú výbavu. Pätica fotoaparátu umožňuje experimentovať s kreatívnym využitím externých bleskov Canon Speedlite, zatiaľ čo adaptér na filtre objektívu ponúka kompatibilitu s filtrami z kolekcie Canon EOS. Oba modely sa tiež dajú ovládať diaľkovou spúšťou RS-60E3, čo je ideálne pri používaní dlhých expozičných časov alebo pri fotografovaní v noci, aby sa znížilo chvenie fotoaparátu.

S modelom PowerShot G15 môžu fotografi používať nové vodotesné puzdro WP-DC48 - pre používateľov, ktorí chcú zachytiť vzrušujúci život pod vodou.

PowerShot G15 - základné charakteristiky:

• 28 mm objektív Canon s vysokou svetelnosťou f/1,8 - 2,8 a 5x zoomom
• 12,1 MP CMOS; Systém HS s procesorom DIGIC 5
• 4-krokový Inteligentný systém IS
• 7,5 cm (3,0") LCD; OVF
• Predný ovládač, plne manuálne ovládanie, RAW
• Full HD video, HDMI-CEC
• Rýchle automatické zaostrovanie
• Smart Auto a funkcia rozpoznania tváre
• Režim HDR
• Bohatý výber príslušenstva

canon-powershot-g15-3-630x420.jpg

PowerShot SX50 HS - základné charakteristiky:

• Ultraširokouhlý 50x zoom
• 4,5-krokový optický stabilizátor obrazu; Inteligentný IS
• 12,1 MP Systém HS a procesor DIGIC 5
• Full HD, HDMI
• 7,1 cm (2,8") výklopný displej, EVF
• Manuálne režimy, RAW
• Zlepšená technológia Zoom Framing Assist
• Smart Auto, viacoblastné vyváženie bielej
• Vysokorýchlostné sériové snímanie v HQ

20120917_hiRes_sx50hs_3qflash-553x500.jpgNechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá