Image
2.3.2015 0 Comments

Nový e-shop Xiaomi ponúka veľmi výhodné ceny, má to však háčik

xiaomi_for_sale copy.jpg Čínska spoločnosť Xiaomi, ktorej hodnota sa odhaduje na 45 miliárd dolárov, je známa predovšetkým ako výrobca telefónov. Okrem toho však firma vyrába aj veľké množstvo spotrebnej elektroniky. Jej výrobky by mal v Európe sprístupniť e-shop, ktorý začal fungovať minulý týždeň. Ceny vyzerajú veľmi atraktívne, no niektoré okolnosti nútia k ostražitosti.

Doména Xiaomiforsale.com bola registrovaná na konci roka v Českej republike a české médiá venujú tejto téme zvýšenú pozornosť. Zameriavajú sa predovšetkým na zaznamenané nedostatky - len jeden rok záruky (druhý rok si možno dokúpiť), nemožnosť vrátiť tovar do 14 dní či nepresne uvedené ceny. Veľa textov je napísaných chybnou angličtinou. Firma sa chváli skladom v Európe, neuvádza však, kde sa nachádza. Na ilustračnej fotografii sú dokreslené logá Xiaomi.

xiaomi_warehouse.jpg

Obchod vraj prevádzkuje firma Topp Ten Co., Limited s adresou v Šen-čene. Tá však prevádzkuje veľkoobchod so súčiastkami na mobilné telefóny a o tom, že by bola autorizovaným distribútorom značky Xiaomi, nie je na jej webe ani zmienka.

Odkaz na servisné centrá obsahuje len dve adresy - jednu v Poľsku, druhú v Česku (ide o fyzickú osobu z Brna). Obchodné podmienky sa riadia hongkonským právom a prípadné súdne spory treba riešiť v Hongkongu. Obchod požaduje platbu vopred na účet. Nejasné sú aj podmienky týkajúce sa DPH. Nevedno, či uvedená cena je konečná a či sa k nej neprirátajú ešte nejaké poplatky.

Neplatí ani možnosť vrátenia tovaru do dvoch týždňov bez udania dôvodu. Je len na obchode, či prijme vrátený tovar. A ak sa aj Xiaomi rozhodne vrátený tovar akceptovať, ponechá si 15 % z jeho ceny. Komplikované sú aj podmienky reklamovania. Neuvádza sa napríklad adresa, kam možno tovar vrátiť, firma akceptuje náklady na odoslanie do výšky 15 dolárov.

Obchod teda napriek nízkym cenám pôsobí dosť nedôveryhodne, treba poriadne zvážiť, či sa vám za ušetrené peniaze oplatí riskovať.

Zdroj: mobil.idnes.cz
svetandroida.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

LinkedIn predstavil najväčší redizajn svojho webu od jeho spustenia pred 15 rokmi.

20.01.2017 00:22

Nová podoba bola výrazne uprataná, obsahuje nové navigačné nástroje a beží rýchlejšie. Mobilná aplikácia aj desktopová verzia dostali konzistentnejší dizajn. Podľa vyjadrenia firmy bolo hlavným cieľom ...

Internet

Google Mapy vám už ukážu, kde sa dá dobre zaparkovať

19.01.2017 00:23

Mapy Googlu budú opäť užitočnejšie. Ich nová aktualizácia v9.44 beta totiž prináša funkciu, ktorá ukáže používateľom, aké možnosti parkovania môžu očakávať na mieste určenia. Získajú tak predstavu o t ...

Internet 10

Stroj na morálne dilemy. Moral Machine umožní rozhodnúť, koho život má autonómne vozidlo obetovať pri nehode

19.01.2017 00:40

So samojazdiacimi autami experimentuje čoraz viac firiem, a tak sa vynárajú aj otázky o tom, ako majú vozidlá rozhodovať v krízových situáciách. Ak napríklad niekto nečakane vbehne do jazdnej dráhy, m ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá