Image
2.3.2015 0 Comments

Nový e-shop Xiaomi ponúka veľmi výhodné ceny, má to však háčik

xiaomi_for_sale copy.jpg Čínska spoločnosť Xiaomi, ktorej hodnota sa odhaduje na 45 miliárd dolárov, je známa predovšetkým ako výrobca telefónov. Okrem toho však firma vyrába aj veľké množstvo spotrebnej elektroniky. Jej výrobky by mal v Európe sprístupniť e-shop, ktorý začal fungovať minulý týždeň. Ceny vyzerajú veľmi atraktívne, no niektoré okolnosti nútia k ostražitosti.

Doména Xiaomiforsale.com bola registrovaná na konci roka v Českej republike a české médiá venujú tejto téme zvýšenú pozornosť. Zameriavajú sa predovšetkým na zaznamenané nedostatky - len jeden rok záruky (druhý rok si možno dokúpiť), nemožnosť vrátiť tovar do 14 dní či nepresne uvedené ceny. Veľa textov je napísaných chybnou angličtinou. Firma sa chváli skladom v Európe, neuvádza však, kde sa nachádza. Na ilustračnej fotografii sú dokreslené logá Xiaomi.

xiaomi_warehouse.jpg

Obchod vraj prevádzkuje firma Topp Ten Co., Limited s adresou v Šen-čene. Tá však prevádzkuje veľkoobchod so súčiastkami na mobilné telefóny a o tom, že by bola autorizovaným distribútorom značky Xiaomi, nie je na jej webe ani zmienka.

Odkaz na servisné centrá obsahuje len dve adresy - jednu v Poľsku, druhú v Česku (ide o fyzickú osobu z Brna). Obchodné podmienky sa riadia hongkonským právom a prípadné súdne spory treba riešiť v Hongkongu. Obchod požaduje platbu vopred na účet. Nejasné sú aj podmienky týkajúce sa DPH. Nevedno, či uvedená cena je konečná a či sa k nej neprirátajú ešte nejaké poplatky.

Neplatí ani možnosť vrátenia tovaru do dvoch týždňov bez udania dôvodu. Je len na obchode, či prijme vrátený tovar. A ak sa aj Xiaomi rozhodne vrátený tovar akceptovať, ponechá si 15 % z jeho ceny. Komplikované sú aj podmienky reklamovania. Neuvádza sa napríklad adresa, kam možno tovar vrátiť, firma akceptuje náklady na odoslanie do výšky 15 dolárov.

Obchod teda napriek nízkym cenám pôsobí dosť nedôveryhodne, treba poriadne zvážiť, či sa vám za ušetrené peniaze oplatí riskovať.

Zdroj: mobil.idnes.cz
svetandroida.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá