Image
2.3.2015 0 Comments

Nový e-shop Xiaomi ponúka veľmi výhodné ceny, má to však háčik

xiaomi_for_sale copy.jpg Čínska spoločnosť Xiaomi, ktorej hodnota sa odhaduje na 45 miliárd dolárov, je známa predovšetkým ako výrobca telefónov. Okrem toho však firma vyrába aj veľké množstvo spotrebnej elektroniky. Jej výrobky by mal v Európe sprístupniť e-shop, ktorý začal fungovať minulý týždeň. Ceny vyzerajú veľmi atraktívne, no niektoré okolnosti nútia k ostražitosti.

Doména Xiaomiforsale.com bola registrovaná na konci roka v Českej republike a české médiá venujú tejto téme zvýšenú pozornosť. Zameriavajú sa predovšetkým na zaznamenané nedostatky - len jeden rok záruky (druhý rok si možno dokúpiť), nemožnosť vrátiť tovar do 14 dní či nepresne uvedené ceny. Veľa textov je napísaných chybnou angličtinou. Firma sa chváli skladom v Európe, neuvádza však, kde sa nachádza. Na ilustračnej fotografii sú dokreslené logá Xiaomi.

xiaomi_warehouse.jpg

Obchod vraj prevádzkuje firma Topp Ten Co., Limited s adresou v Šen-čene. Tá však prevádzkuje veľkoobchod so súčiastkami na mobilné telefóny a o tom, že by bola autorizovaným distribútorom značky Xiaomi, nie je na jej webe ani zmienka.

Odkaz na servisné centrá obsahuje len dve adresy - jednu v Poľsku, druhú v Česku (ide o fyzickú osobu z Brna). Obchodné podmienky sa riadia hongkonským právom a prípadné súdne spory treba riešiť v Hongkongu. Obchod požaduje platbu vopred na účet. Nejasné sú aj podmienky týkajúce sa DPH. Nevedno, či uvedená cena je konečná a či sa k nej neprirátajú ešte nejaké poplatky.

Neplatí ani možnosť vrátenia tovaru do dvoch týždňov bez udania dôvodu. Je len na obchode, či prijme vrátený tovar. A ak sa aj Xiaomi rozhodne vrátený tovar akceptovať, ponechá si 15 % z jeho ceny. Komplikované sú aj podmienky reklamovania. Neuvádza sa napríklad adresa, kam možno tovar vrátiť, firma akceptuje náklady na odoslanie do výšky 15 dolárov.

Obchod teda napriek nízkym cenám pôsobí dosť nedôveryhodne, treba poriadne zvážiť, či sa vám za ušetrené peniaze oplatí riskovať.

Zdroj: mobil.idnes.cz
svetandroida.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá