Image
23.11.2015 0 Comments

Nový displej zobrazí farebné informácie na bežných okuliaroch

Vedci z fínskeho technického výskumného centra VTT vyvinuli zobrazovaciu technológiu, ktorá môže čoskoro znamenať koniec nevhodne vyzerajúcich inteligentných okuliarov. Umožní totiž vytvárať tenké, ľahké a oveľa diskrétnejšie displeje, ako má súčasná generácia hi-tech okuliarov.

Kombinácia rýchlejších procesorov a rozumnej spotreby by mohla urobiť zo smart okuliarov prístroj vhodný na správu domácich spotrebičov, zhotovovanie momentiek, hands-free telefonovanie, ktorý by raz možno nahradil naše smartfóny a tablety. Na to sa však musí vzhľad smart okuliarov oveľa viac podobať na bežné okuliare.

smartglass_display.jpg

Technológia nazvaná vlnovodivá optika by mohla pomôcť pri tvorbe displejov pre ďalšiu generáciu inteligentných okuliarov. Podľa vyjadrenia vedcov sú nové displeje vysoko transparentné, ľahké, majú hrúbku asi 1 mm, a čo je najdôležitejšie, môžu mať akýkoľvek tvar a možno ich integrovať do skiel vašich súčasných okuliarov.

Vloženie displeja priamo do skiel okuliarov je obrovský skok vo vývoji smart okuliarov. Tie tak budú podstatne nenápadnejšie ako napr. Google Glass a budú sa dať bez problémov nosiť v spoločnosti.

Firma Dispelix, založená organizáciou VTT, už vyvinula displej, ktorý vytvára v zornom poli používateľa obraz veľký údajne ako 60-palcová TV obrazovka zo vzdialenosti troch metrov. Na lepšiu predstavu, je to približne dvojnásobok deklarovaného zorného poľa Google Glass.

Displeje vyrobené novou technológiou môžu byť dizajnované na zobrazovanie jednoduchej informácie, monochromatického i viacfarebného obrazu a možno ich vyrobiť buď zo skla, alebo z plastu v závislosti od zamýšľaného použitia. Dajú sa integrovať aj do existujúcich smart okuliarov.

Dispelix teraz rokuje s partnermi z priemyslu o spustení hromadnej výroby. Dodávky zákazníkom by sa mali začať v priebehu budúceho roka.

Zdroj: gizmag.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá