Image
23.11.2015 0 Comments

Nový displej zobrazí farebné informácie na bežných okuliaroch

Vedci z fínskeho technického výskumného centra VTT vyvinuli zobrazovaciu technológiu, ktorá môže čoskoro znamenať koniec nevhodne vyzerajúcich inteligentných okuliarov. Umožní totiž vytvárať tenké, ľahké a oveľa diskrétnejšie displeje, ako má súčasná generácia hi-tech okuliarov.

Kombinácia rýchlejších procesorov a rozumnej spotreby by mohla urobiť zo smart okuliarov prístroj vhodný na správu domácich spotrebičov, zhotovovanie momentiek, hands-free telefonovanie, ktorý by raz možno nahradil naše smartfóny a tablety. Na to sa však musí vzhľad smart okuliarov oveľa viac podobať na bežné okuliare.

smartglass_display.jpg

Technológia nazvaná vlnovodivá optika by mohla pomôcť pri tvorbe displejov pre ďalšiu generáciu inteligentných okuliarov. Podľa vyjadrenia vedcov sú nové displeje vysoko transparentné, ľahké, majú hrúbku asi 1 mm, a čo je najdôležitejšie, môžu mať akýkoľvek tvar a možno ich integrovať do skiel vašich súčasných okuliarov.

Vloženie displeja priamo do skiel okuliarov je obrovský skok vo vývoji smart okuliarov. Tie tak budú podstatne nenápadnejšie ako napr. Google Glass a budú sa dať bez problémov nosiť v spoločnosti.

Firma Dispelix, založená organizáciou VTT, už vyvinula displej, ktorý vytvára v zornom poli používateľa obraz veľký údajne ako 60-palcová TV obrazovka zo vzdialenosti troch metrov. Na lepšiu predstavu, je to približne dvojnásobok deklarovaného zorného poľa Google Glass.

Displeje vyrobené novou technológiou môžu byť dizajnované na zobrazovanie jednoduchej informácie, monochromatického i viacfarebného obrazu a možno ich vyrobiť buď zo skla, alebo z plastu v závislosti od zamýšľaného použitia. Dajú sa integrovať aj do existujúcich smart okuliarov.

Dispelix teraz rokuje s partnermi z priemyslu o spustení hromadnej výroby. Dodávky zákazníkom by sa mali začať v priebehu budúceho roka.

Zdroj: gizmag.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 3

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá