Image
16.9.2015 0 Comments

Nový Zoner Photo Studio18 prináša možnosť nedeštruktívnych úprav fotografií

Nová verzia v našich končinách veľmi populárneho editora na úpravu fotografií prináša okrem zjednodušenia ovládania, zrýchlenia niektorých funkcií aj niekoľko významných noviniek, predovšetkým možnosť nedeštruktívnych úprav fotografií a vytvorenie Full HD videa z vlastných obrázkov.

Katalóg a import obrázkov

Modul katalóg dokáže zobraziť aj náhľady a metadáta fotografií umiestnených na externých diskoch. Pri neskoršej orientácii v množstve fotografií vám pomôže aj automatická geolokácia snímok.

Novinky v module Editor

Nová verzia prináša zjednodušenie a sprehľadnenie ovládania, kroré bolo optimalizované tak pre najpoužívanejšie rozlíšenie počítačov, teda Full HD a HD, ako aj pre nové 4K monitory. Pri úpravách fotografií poskytuje ZPS 18 vylepšené možnosti úpravy expozície a prirodzenejšie zmeny svetiel a tieňov.

Nedeštruktívne úpravy v module Vyvolať

Modul Vyvolať vznikol úpravami modulu RAW známeho z predchádzajúcich verzií. Najvýznamnejšou novinkou sú nedeštruktívne úpravy. Všetky úpravy sa zapisujú do samostatného súboru s metadátami, pričom pôvodný súbor zostáva nezmenený. Výhody sú zrejmé, kedykoľvek sa môžete vrátiť k pôvodnému súboru a vyskúšať na ňom iné nastavenie, napríklad vyváženie bielej farby, či iných parametrov. Navyše pri postupných úpravách sa opakovaným komprimovaním neznižuje kvalita fotografie.

Naproti tomu úpravy realizované v module Editor sa zapisujú priamo do súboru fotografie. Pri implicitnom nastavení ZPS sa pôvodný súbor uloží ako záloha.

Zdieľanie súborou cez Zoneramu

Keď ste v predchádzajúcich verziách ZPS zdieľali fotografie vyššej kvality e-mailom, v praxi to znamenalo posielanie objemných príloh, keďže takéto obrázky majú veľkosť niekoľko megabajtov. Donedávna bolo riešením zmeniť veľkosť fotografie na rozmer 1920 x 1080 (Full HD), prípadne XX x XX (Retina) keďže málokto mal displej, monitor, či televízor s vyšším rozlíšením Pri masívnom nástupe zobrazovacích jednotiek s rozlíšením 4K je potrebné zachovať fotografie v najvyššom možnom rozlíšení, aby sa naplno využili možnosti nových televízorov a monitorov.

Video z fotografií

Tvorba videa z obrázkov je veľmi intuitívna. Stačí ich vhodne, napríklad chronologicky usporiadať na časovej osi, pridať efekty, sprievodnú hudbu a zvyšok vrýtane zaujímavých a nevtieravých animácií statických obrázkov už ZPS 18 urobí za vás.

Nový spôsob licencovania

Zoner Photo Studio 18 môžete po nainštalovaní aktivovať len ak máte Zoner účet. V praxi to znamená, že pri aktivácii musíte byť pripojení k internetu, po úspešnom aktivovaní už s aplikáciou budete môcť pracovať aj v odpojenom režime, napríklad v lietadle. Licencia sa teda po novom vzťahuje na Zoner účet a nie konkrétny počítač. Zoner tak vyhovel požiadavkám používateľov, ktorí pracujú na viacerých počítačoch. Možnosť bezplatného vyskúšania plnej verzie po dobu 30 dní zostala zachovaná

Podrobnú recenziu prinesieme v októbrovom PC REVUE.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá