Image
16.9.2015 0 Comments

Nový Zoner Photo Studio18 prináša možnosť nedeštruktívnych úprav fotografií

Nová verzia v našich končinách veľmi populárneho editora na úpravu fotografií prináša okrem zjednodušenia ovládania, zrýchlenia niektorých funkcií aj niekoľko významných noviniek, predovšetkým možnosť nedeštruktívnych úprav fotografií a vytvorenie Full HD videa z vlastných obrázkov.

Katalóg a import obrázkov

Modul katalóg dokáže zobraziť aj náhľady a metadáta fotografií umiestnených na externých diskoch. Pri neskoršej orientácii v množstve fotografií vám pomôže aj automatická geolokácia snímok.

Novinky v module Editor

Nová verzia prináša zjednodušenie a sprehľadnenie ovládania, kroré bolo optimalizované tak pre najpoužívanejšie rozlíšenie počítačov, teda Full HD a HD, ako aj pre nové 4K monitory. Pri úpravách fotografií poskytuje ZPS 18 vylepšené možnosti úpravy expozície a prirodzenejšie zmeny svetiel a tieňov.

Nedeštruktívne úpravy v module Vyvolať

Modul Vyvolať vznikol úpravami modulu RAW známeho z predchádzajúcich verzií. Najvýznamnejšou novinkou sú nedeštruktívne úpravy. Všetky úpravy sa zapisujú do samostatného súboru s metadátami, pričom pôvodný súbor zostáva nezmenený. Výhody sú zrejmé, kedykoľvek sa môžete vrátiť k pôvodnému súboru a vyskúšať na ňom iné nastavenie, napríklad vyváženie bielej farby, či iných parametrov. Navyše pri postupných úpravách sa opakovaným komprimovaním neznižuje kvalita fotografie.

Naproti tomu úpravy realizované v module Editor sa zapisujú priamo do súboru fotografie. Pri implicitnom nastavení ZPS sa pôvodný súbor uloží ako záloha.

Zdieľanie súborou cez Zoneramu

Keď ste v predchádzajúcich verziách ZPS zdieľali fotografie vyššej kvality e-mailom, v praxi to znamenalo posielanie objemných príloh, keďže takéto obrázky majú veľkosť niekoľko megabajtov. Donedávna bolo riešením zmeniť veľkosť fotografie na rozmer 1920 x 1080 (Full HD), prípadne XX x XX (Retina) keďže málokto mal displej, monitor, či televízor s vyšším rozlíšením Pri masívnom nástupe zobrazovacích jednotiek s rozlíšením 4K je potrebné zachovať fotografie v najvyššom možnom rozlíšení, aby sa naplno využili možnosti nových televízorov a monitorov.

Video z fotografií

Tvorba videa z obrázkov je veľmi intuitívna. Stačí ich vhodne, napríklad chronologicky usporiadať na časovej osi, pridať efekty, sprievodnú hudbu a zvyšok vrýtane zaujímavých a nevtieravých animácií statických obrázkov už ZPS 18 urobí za vás.

Nový spôsob licencovania

Zoner Photo Studio 18 môžete po nainštalovaní aktivovať len ak máte Zoner účet. V praxi to znamená, že pri aktivácii musíte byť pripojení k internetu, po úspešnom aktivovaní už s aplikáciou budete môcť pracovať aj v odpojenom režime, napríklad v lietadle. Licencia sa teda po novom vzťahuje na Zoner účet a nie konkrétny počítač. Zoner tak vyhovel požiadavkám používateľov, ktorí pracujú na viacerých počítačoch. Možnosť bezplatného vyskúšania plnej verzie po dobu 30 dní zostala zachovaná

Podrobnú recenziu prinesieme v októbrovom PC REVUE.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá