Image
3.3.2014 0 Comments

Nový YotaPhone s dvoma displejmi umožní bezdrôtové nabíjanie

YotaPhone_MWC2014.jpg Ruská spoločnosť Yota Devices pred niekoľkými mesiacmi uviedla na trh smartfón s dvoma displejmi. Na jeho prednej strane je tradičný displej LCD a na zadnej strane energeticky úsporný displej s elektronickým atramentom. Teraz na MWC bola predstavená druhá generácia tohto telefónu.

Na adresu prvej generácie bolo počuť viacero kritických pripomienok, no terajšia druhá generácia prináša výrazné zlepšenia. Predovšetkým zadný 4,7-palcový e-Ink displej s rozlíšením 960 × 540 pixelov (v prvej generácii to bolo len 640 × 360) je po novom plne dotykový. To znamená, že umožní oveľa viac činností (volania, e-maily, prehliadanie internetu, tweety a pod.), takže bude treba menej často používať predný energeticky náročný displej. Azda jediný hendikep je jeho pomalšia obnovovacia frekvencia.

yotaphone2.jpg

Pre zaujímavosť, CEO Yota Devices Vlad Martynov sa v rozhovore pre CNET vyjadril, že spoločnosť pracuje na variante s podsvieteným e-Ink displejom. Je to dosť prekvapujúce, pretože by sa tým mohli stratiť jeho prednosti. Podsvietenie totiž spotrebúva viac energie a robí telefón objemnejším a drahším.

Inovácie sa dočkal aj predný displej - ide o trochu väčší 5-palcový 720p LCD panel typu AMOLED. Zlepšil sa aj procesor, starší Qualcomm Snapdragon 600 vystriedal 2,3 GHz Snapdragon 800. Nový model je oproti svojmu predchodcovi aj tenší, jeho hrúbka je len 8,9 mm (na doplnenie: výška je 144 mm, šírka 69,5 mm a hmotnosť asi 140 g). K dispozícii je 32 GB vnútorného úložiska, 2 GB RAM a 2500 mAh batéria.

Z podporovaných technológií spomenieme bezdrôtové nabíjanie, NFC a LTE. Osemmegapixelový zadný fotoaparát s LED bleskom sa na novom modeli presťahoval z ľavého dolného rohu doprostred hornej časti nad e-Ink displej.

Oba displeje na novom YotaPhone umožnia vytváranie profilov na ochranu osobných údajov - na prácu, na hry a pre hostí. Všetky tieto zmeny sú vítané, pravda, za predpokladu, že priveľmi nezvýšia koncovú cenu smartfónu (prvá generácia sa predávala za 499 eur).

Žiaľ, vyzerá to tak, že na zadnom úspornom displeji nebude Android 4.4 KitKat fungovať plnohodnotne, nebude možné spúšťať všetky androidové aplikácie. Je to škoda, pretože existuje veľa aplikácií, ktoré by mohli ťažiť z režimu nízkej spotreby (napr. čítačka e-kníh či aplikácie na streaming hudby). V budúcnosti sa však môžeme dočkať zlepšenia aj v tejto oblasti. Yota Devices totiž otvára svoje SDK pre všetkých vývojárov, aby mohli upraviť svoje aplikácie na podporu zadného e-Ink displeja.


YotaPhone novej generácie bude uvedený na trh neskôr v priebehu tohto roka. Najprv sa začne predávať v Rusku, Európe a na Strednom východe, do Číny a USA sa dostane koncom roka. Cena zatiaľ nebola zverejnená. Hoci výrobca označuje druhú generáciu YotaPhonu za high-end, vyjadril sa, že chce udržať náklady o 10 % nižšie ako pri iných prémiových androidových smartfónoch.

Zdroj: engadget.com
reviews.cnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá