Image
16.4.2015 0 Comments

Nový Windows 10 Preview pre telefóny obsahuje prehliadač Spartan

windows10_spartan_phone.jpg Microsoft vydal aktualizovanú verziu technického náhľadu svojho nového operačného systému Windows 10 (build 10051) pre smartfóny. Je k dispozícii pre väčšinu novších zariadení Lumia. Spoločnosť však chce preview verziu sprístupniť aj pre iné telefóny ako Lumie.

Aké novinky obsahuje nové zostavenie? Týkajú sa najmä webového prehliadača, e-mailu a kalendárovej aplikácie.

Ide o prvú verziu Windows 10 pre smartfóny zahŕňajúcu aj webový prehliadač Spartan, ktorý sa nedávno objavil aj v náhľadovej verzii pre stolové počítače. Rovnako ako v desktopovej verzii ani v tej mobilnej nie je Spartan predvolený prehliadač, tým zostáva naďalej Internet Explorer 11. No Spartan je už k dispozícii pre ľudí, ktorí si ho chcú vyskúšať.

Spartan pre telefóny využíva rovnaké renderovacie jadro ako PC verzia prehliadača (ale odlišné od vykresľovacieho jadra IE) a možno rátať s tým, že budúce verzie Windows 10 budú mať Spartan ako jediný webový prehliadač pre smartfóny.

Medzi ďalšie nové funkcie patria aplikácie Outlook Mail a Outlook Calendar, ktoré sú teraz integrované do operačného systému. Ďalej sú tu nové aplikácie na telefonovanie a messaging, ako aj nové aplikácie People a Maps.

Zlepšila sa podpora pri orientácii zariadenia na šírku, nová je aj mriežka zobrazenia pre telefóny s veľkým displejom, zobrazuje sa až 15 naposledy použitých aplikácií.

Zdroj: liliputing.com
windowscentral.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá