Image
16.4.2015 0 Comments

Nový Windows 10 Preview pre telefóny obsahuje prehliadač Spartan

windows10_spartan_phone.jpg Microsoft vydal aktualizovanú verziu technického náhľadu svojho nového operačného systému Windows 10 (build 10051) pre smartfóny. Je k dispozícii pre väčšinu novších zariadení Lumia. Spoločnosť však chce preview verziu sprístupniť aj pre iné telefóny ako Lumie.

Aké novinky obsahuje nové zostavenie? Týkajú sa najmä webového prehliadača, e-mailu a kalendárovej aplikácie.

Ide o prvú verziu Windows 10 pre smartfóny zahŕňajúcu aj webový prehliadač Spartan, ktorý sa nedávno objavil aj v náhľadovej verzii pre stolové počítače. Rovnako ako v desktopovej verzii ani v tej mobilnej nie je Spartan predvolený prehliadač, tým zostáva naďalej Internet Explorer 11. No Spartan je už k dispozícii pre ľudí, ktorí si ho chcú vyskúšať.

Spartan pre telefóny využíva rovnaké renderovacie jadro ako PC verzia prehliadača (ale odlišné od vykresľovacieho jadra IE) a možno rátať s tým, že budúce verzie Windows 10 budú mať Spartan ako jediný webový prehliadač pre smartfóny.

Medzi ďalšie nové funkcie patria aplikácie Outlook Mail a Outlook Calendar, ktoré sú teraz integrované do operačného systému. Ďalej sú tu nové aplikácie na telefonovanie a messaging, ako aj nové aplikácie People a Maps.

Zlepšila sa podpora pri orientácii zariadenia na šírku, nová je aj mriežka zobrazenia pre telefóny s veľkým displejom, zobrazuje sa až 15 naposledy použitých aplikácií.

Zdroj: liliputing.com
windowscentral.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá