Image
16.4.2015 0 Comments

Nový Windows 10 Preview pre telefóny obsahuje prehliadač Spartan

windows10_spartan_phone.jpg Microsoft vydal aktualizovanú verziu technického náhľadu svojho nového operačného systému Windows 10 (build 10051) pre smartfóny. Je k dispozícii pre väčšinu novších zariadení Lumia. Spoločnosť však chce preview verziu sprístupniť aj pre iné telefóny ako Lumie.

Aké novinky obsahuje nové zostavenie? Týkajú sa najmä webového prehliadača, e-mailu a kalendárovej aplikácie.

Ide o prvú verziu Windows 10 pre smartfóny zahŕňajúcu aj webový prehliadač Spartan, ktorý sa nedávno objavil aj v náhľadovej verzii pre stolové počítače. Rovnako ako v desktopovej verzii ani v tej mobilnej nie je Spartan predvolený prehliadač, tým zostáva naďalej Internet Explorer 11. No Spartan je už k dispozícii pre ľudí, ktorí si ho chcú vyskúšať.

Spartan pre telefóny využíva rovnaké renderovacie jadro ako PC verzia prehliadača (ale odlišné od vykresľovacieho jadra IE) a možno rátať s tým, že budúce verzie Windows 10 budú mať Spartan ako jediný webový prehliadač pre smartfóny.

Medzi ďalšie nové funkcie patria aplikácie Outlook Mail a Outlook Calendar, ktoré sú teraz integrované do operačného systému. Ďalej sú tu nové aplikácie na telefonovanie a messaging, ako aj nové aplikácie People a Maps.

Zlepšila sa podpora pri orientácii zariadenia na šírku, nová je aj mriežka zobrazenia pre telefóny s veľkým displejom, zobrazuje sa až 15 naposledy použitých aplikácií.

Zdroj: liliputing.com
windowscentral.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá