6.2.2014 0 Comments

Nový UPS Eaton 93E s účinníkom 0,99 pre malé a stredné datacentrá

Eaton Electric s.r.o., popredný výrobca a distribútor elektrotechnického zariadenia, uvádza na trh nové zdroje záložného napájania UPS Eaton 93E s dvojitou konverziou. UPS sú s ponúkaným výkonom 80, 100, 120, 160 a 200 kVA vhodné pre malé a stredné dátové centrá. Technológia Hot Sync umožňuje, pre navýšenie kapacity alebo pre potreby redundancie, paralelné zapojenie až štyroch záložných zdrojov UPS radu 93E. Vďaka vysokej účinnosti a dlhšej životnosti batérie minimalizuje nová UPS celkové vlastnícke náklady.

UPS pre priestorovo obmedzené objekty
Nový rad zdrojov záložného napájania s jednoduchou inštaláciou a pohodlným ovládaním bol vyvinutý s ohľadom na úspornosť ochrany napájania. UPS Eaton 93E sú ponúkané vo výkonoch 80, 100, 120, 160 a 200 kVA. Vďaka kombinácii kompaktných rozmerov, ktoré sú až o 30% menšie ako u konkurenčných produktov s podobnými atribútmi a vysokej energetickej účinnosti, sú tieto UPS vhodné najmä pre malé a stredné dátové centrá alebo iné priestorovo obmedzené zariadenia.

Účinnosť až 98,5 % a o 50 % dlhšia výdrž batérie minimalizujú celkové náklady
Technológia dvojitej konverzie zaručuje najvyššiu možnú ochranu napájaných zariadení. Vysoká energetická účinnosť až 98,5% (v režime High-Efficiency), respektíve 93,5 % pri dvojitej konverzii a vstupný účinník 0,99, radia tieto UPS medzi najúčinnejšie zariadenia v danej triede. Prúdové nelineárne skreslenie vykazuje hodnotu menšiu ako 5 %, čím je odstránené riziko interferencie s ďalšími zariadeniami na tom istom napájacom okruhu. Technológia Advanced Battery Management (pokročilá správa batérií) potom predlžuje až o 50 % dobu životnosti batérií. Aj vďaka týmto parametrom je nový UPS zárukou najnižších možných celkových vlastníckych nákladov TCO (TCO = obstarávacie náklady + prevádzkové náklady).

Možnosť navýšenia výkonu paralelným zapojením
V prípade rozsiahlych alebo obzvlášť náročných projektov či aplikácií, je možné pre navýšenie kapacity paralelne zapojiť až tri UPS 93E. Pre potreby redundancie možno paralelne radiť až štyri zariadenia tohto radu. Eaton Hot Sync technológia navyše umožňuje, aby paralelne zapojené UPS zdieľali záťaž bez nutnosti zriadenia špeciálneho komunikačného okruhu. Tým sa znižuje riziko vzniku "najslabšieho článku" a zvyšuje sa celková spoľahlivosť napájacej sústavy.

LCD displej a Intelligent Power Manager
UPS sú vybavené LCD displejom informujúcim o stave zariadení a základných meraných veličinách. Displej zároveň umožňuje ovládanie UPS a jeho konfiguráciu skrz softvér Intelligent Power Manager, ktorý je plne kompatibilný so všetkými hlavnými operačnými systémami a populárnymi virtuálnymi platformami, vrátane VMware vCenter, Microsoft Systems Center, Citrix XENCenter a Red Hat KVM. Zariadenia sú tiež osadené USB a RS232 portami a dvoma mini - slotmi, do ktorých možno zasunúť voliteľné komunikačné karty, vrátane adaptérov pre Ethernet LAN a siete ModBus.

Technické parametre UPS Eaton 93E
Výkon: 80, 100, 120, 160, a 200 kVA
Napätie: 230/400 V
Kmitočet: 50/60 Hz
Účinnosť v režime dvojitej konverzie: 93,5%
Účinnosť v režime High-Efficiency: 98,5%
Vstupný / výstupný účinník: 0,99 / 0,9
Konfigurácia: samostatne stojaca skriňa


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá