Image
5.6.2014 0 Comments

Nový Samsung TV SDK na báze Tizen dá vývojárom väčšie možnosti

samsung-tv-sdk.jpg Kórejská spoločnosť Samsung Electronics plánuje uvoľniť pre vývojárov prvý Software Development Kit (SDK), ktorý umožní vývoj aplikácií pre televízory s operačným systémom Tizen. Nový vývojársky balíček disponuje podporou štandardu HTML5 prostredníctvom rámca nazývaného Caph. Samsung TV SDK Beta, ktorý je založený na OS Tizen, bude k dispozícii začiatkom júla v nadväznosti na konferenciu pre vývojárov Tizen Developer Conference. Táto konferencia sa uskutočnila v San Franciscu 2. - 4. júna 2014.

Viceprezident tímu Visual Display Business S/W R&D Samsung Electronics uviedol:

„S potešením ponúkame vývojárom aplikácií možnosť vyskúšať si túto novú platformu vopred pri uvedení Beta SDK. V súlade s cieľom rozšíriť televízny ekosystém pre aplikácie budeme pokračovať v našom úsilí poskytovať inovatívne funkcie a zlepšovať vývojárske prostredie."

Nový SDK od spoločnosti Samsung znamená prvý pokus v rámci tohto odvetvia o výrazné zlepšenie vývojárskeho ekosystému tým, že ponúka nové technológie, ako je rozhranie na vývoj virtuálnych TV aplikácií. Vývojári teraz uvidia prakticky všetky potrebné funkcie televízora, a to aj bez jeho fyzickej prítomnosti. Takisto majú s novou funkciou ladenia možnosť meniť kód na svojich počítačoch, zatiaľ čo v minulosti sa museli pripojiť priamo k televízoru, aby chyby aplikácie mohli opraviť.

Stále dokonalejšie efekty animácie a dizajnu predstavujú pre Samsung TV SDK Beta založenú na Tizene rôzne scenáre vrátane Smart Interaction, ktorý umožňuje ovládať TV jednoduchými gestami a hlasovými povelmi. Výhodou bude aj multi-screen, ktorý môže byť použitý na prepojenie televízora s rôznymi zariadeniami vrátane mobilných a nositeľných.

Samsung TV SDK založený na Tizene bude možné stiahnuť od júla 2014 na webových stránkach Samsung Developers Forum: www.samsungdforum.com.

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá