Image
5.6.2014 0 Comments

Nový Samsung TV SDK na báze Tizen dá vývojárom väčšie možnosti

samsung-tv-sdk.jpg Kórejská spoločnosť Samsung Electronics plánuje uvoľniť pre vývojárov prvý Software Development Kit (SDK), ktorý umožní vývoj aplikácií pre televízory s operačným systémom Tizen. Nový vývojársky balíček disponuje podporou štandardu HTML5 prostredníctvom rámca nazývaného Caph. Samsung TV SDK Beta, ktorý je založený na OS Tizen, bude k dispozícii začiatkom júla v nadväznosti na konferenciu pre vývojárov Tizen Developer Conference. Táto konferencia sa uskutočnila v San Franciscu 2. - 4. júna 2014.

Viceprezident tímu Visual Display Business S/W R&D Samsung Electronics uviedol:

„S potešením ponúkame vývojárom aplikácií možnosť vyskúšať si túto novú platformu vopred pri uvedení Beta SDK. V súlade s cieľom rozšíriť televízny ekosystém pre aplikácie budeme pokračovať v našom úsilí poskytovať inovatívne funkcie a zlepšovať vývojárske prostredie."

Nový SDK od spoločnosti Samsung znamená prvý pokus v rámci tohto odvetvia o výrazné zlepšenie vývojárskeho ekosystému tým, že ponúka nové technológie, ako je rozhranie na vývoj virtuálnych TV aplikácií. Vývojári teraz uvidia prakticky všetky potrebné funkcie televízora, a to aj bez jeho fyzickej prítomnosti. Takisto majú s novou funkciou ladenia možnosť meniť kód na svojich počítačoch, zatiaľ čo v minulosti sa museli pripojiť priamo k televízoru, aby chyby aplikácie mohli opraviť.

Stále dokonalejšie efekty animácie a dizajnu predstavujú pre Samsung TV SDK Beta založenú na Tizene rôzne scenáre vrátane Smart Interaction, ktorý umožňuje ovládať TV jednoduchými gestami a hlasovými povelmi. Výhodou bude aj multi-screen, ktorý môže byť použitý na prepojenie televízora s rôznymi zariadeniami vrátane mobilných a nositeľných.

Samsung TV SDK založený na Tizene bude možné stiahnuť od júla 2014 na webových stránkach Samsung Developers Forum: www.samsungdforum.com.

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Produkty

ODG ukázal pokročilé okuliare na rozšírenú realitu. V niektorých parametroch prekonávajú HoloLens

13.01.2017 00:25

Spoločnosť Osterhout Design Group (ODG) vystavovala na CES dvoje okuliarov na rozšírenú realitu, ktoré umožňujú umiestniť 3D objekty v reálnom priestore a sú určené pre bežných spotrebiteľov. Modely R ...

Produkty

Inteligentný náramok BACtrack Skyn vám ukáže, ako veľmi ste opití

13.01.2017 00:30

Nositeľné zariadenie BACtrack Skyn vám povie, či ste vypili priveľa. Môže sa vám to hodiť v situácii, keď sa rozhodujete, či si dáte ešte za pohárik. Náramok funguje samostatne alebo v integrácii s A ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá