Image
5.6.2014 0 Comments

Nový Samsung TV SDK na báze Tizen dá vývojárom väčšie možnosti

samsung-tv-sdk.jpg Kórejská spoločnosť Samsung Electronics plánuje uvoľniť pre vývojárov prvý Software Development Kit (SDK), ktorý umožní vývoj aplikácií pre televízory s operačným systémom Tizen. Nový vývojársky balíček disponuje podporou štandardu HTML5 prostredníctvom rámca nazývaného Caph. Samsung TV SDK Beta, ktorý je založený na OS Tizen, bude k dispozícii začiatkom júla v nadväznosti na konferenciu pre vývojárov Tizen Developer Conference. Táto konferencia sa uskutočnila v San Franciscu 2. - 4. júna 2014.

Viceprezident tímu Visual Display Business S/W R&D Samsung Electronics uviedol:

„S potešením ponúkame vývojárom aplikácií možnosť vyskúšať si túto novú platformu vopred pri uvedení Beta SDK. V súlade s cieľom rozšíriť televízny ekosystém pre aplikácie budeme pokračovať v našom úsilí poskytovať inovatívne funkcie a zlepšovať vývojárske prostredie."

Nový SDK od spoločnosti Samsung znamená prvý pokus v rámci tohto odvetvia o výrazné zlepšenie vývojárskeho ekosystému tým, že ponúka nové technológie, ako je rozhranie na vývoj virtuálnych TV aplikácií. Vývojári teraz uvidia prakticky všetky potrebné funkcie televízora, a to aj bez jeho fyzickej prítomnosti. Takisto majú s novou funkciou ladenia možnosť meniť kód na svojich počítačoch, zatiaľ čo v minulosti sa museli pripojiť priamo k televízoru, aby chyby aplikácie mohli opraviť.

Stále dokonalejšie efekty animácie a dizajnu predstavujú pre Samsung TV SDK Beta založenú na Tizene rôzne scenáre vrátane Smart Interaction, ktorý umožňuje ovládať TV jednoduchými gestami a hlasovými povelmi. Výhodou bude aj multi-screen, ktorý môže byť použitý na prepojenie televízora s rôznymi zariadeniami vrátane mobilných a nositeľných.

Samsung TV SDK založený na Tizene bude možné stiahnuť od júla 2014 na webových stránkach Samsung Developers Forum: www.samsungdforum.com.

Zdroj: Svet IT


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá