2.1.2012 0 Comments

Novinky v účtovníctve a mzdách po 1.1.2012. Budete pripravení?

Od 1. januára 2012 vstupuje v platnosť viacero legislatívnych noviniek. Jednou z tých, ktorá ovplyvní podnikanie stoviek živnostníkov a firiem je aj povinnosť predaja cez fiskalizované registračné pokladnice, cez ktoré je nutné evidovať úhrady faktúr v hotovosti. Aj v mzdách zamestnancov a ich výpočtu dochádza od nového roka k viacerých úpravám. Zatiaľ, čo niektorí používatelia účtovných programov si budú musieť na zmeny počkať alebo si ich upraviť sami, používateľom programov ALFA, OLYMP a OMEGA stačí, ak si po 1.1.2012 stiahnu novú verziu.

V nových verziách účtovných programov ALFA 18.00 a OMEGA 15.00 sa používatelia môžu tešiť na podporu viacerých fiškálnych registračných pokladníc od firmy Elcom a Varos.

Ďalšou významnou novinkou je podpora elektronického doručovania daňových priznaní a výkazov (DPMV, DPH, DPFO, DPPO) na daňové úrady. Táto legislatívna zmena pre platiteľov DPH, pôvodne platná od 1.1.2012 bola nakoniec v decembri odsunutá a začne platiť až od 1.4.2012, no programy už sú v predstihu pripravené pre export XML súborov.

V programe ALFA okrem toto používatelia ocenia aj rýchlejší výber z užívateľských textov, rýchlejší prístup k Daňovému priznaniu typu A či inventúru len za vybrané skladové karty.

Aj nová verzia mzdového softvéru OLYMP 12.00 je aktualizovaná v súlade s najnovšou legislatívou. Používatelia v programe nájdu novú výšku minimálnej mzdy, nezdaniteľnej časti základu dane, zmenené maximálne vymeriavacie základy, prehľady o zrazených preddavkoch a zmeny týkajúce sa dovolenky. Program po dovŕšení 33 rokov automaticky stanoví dĺžku dovolenky na 5 týždňov. Sám nastaví aj krátenie dovolenky pre zamestnancov pracujúcich podľa iného ako 5-dňového pracovného týždňa.
Užívatelia tiež ocenia modernejší vzhľad Personalistiky, prehľadnejšiu mzdovú osnovu a možnosť evidovať aj poslancov, konateľov a príkazné zmluvy v novom type pracovného pomeru. U každého zamestnanca je možné evidovať viac údajov - napríklad fotku alebo dokumenty, zmluvy a dotazníky.

Používatelia účtovného programu OMEGA 15.00 ocenia nový, svieži dizajn fakturácie. Pri predaji so zľavou sa na novom info paneli zobrazí nielen výška zľavy v % a v €, ale aj zisk za položku a faktúru. Pri nahadzovaní tovaru do faktúry stačí používateľovi zadať len pár znakov a program ponúkne vyhovujúci tovar s označením, do ktorého skladu patrí. Nový info panel ponúka aj prehľad o uhradených a neuhradených faktúrach, celkové sumy podrobne a merné jednotky.

Používatelia si najnovšie verzie programov ALFA, OLYMP a OMEGA môžu od 1.1.2012 stiahnuť na stránke www.kros.sk/upgrade


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá