Image
11.6.2014 0 Comments

Novinky v cloude Microsoft Azure

win-azure.jpg Cloudové služby Microsoft Azure začínali pomaly - predstavené boli v roku 2008, spustené v roku 2009, ale príliš sa vtedy neujali. V roku 2012 sa z Azure stalo naozaj ucelené riešenie s príjemným používateľským rozhraním a v apríli 2013 pribudli nové zaujímavé nástroje.

Rast Azure teraz nabral na obrátkach - od poslednej konferencie TechEd v apríli 2012 bolo pridaných veľa zaujímavých funkcií. Poďme sa pozrieť na štyri najlepšie.

Azure Site Recovery

V októbri 2013 Microsoft predstavil Hyper-V-Recovery Manager, službu, ktorá umožňovala Azure vykonať replikáciu stránky či obnovu webu v prípade nehody. No na to, aby Hyper-V Recovery Manager fungoval, potreboval používateľ servery v dvoch dátových centrách, takže služba bola vhodná len pre veľké spoločnosti.

Služba bola teraz premenovaná na Azure Site Recovery a umožňuje replikovať a obnovovať stránky na virtuálne servery hostované na samotnom Azure, takže teraz je služba vhodná pre firmy všetkých veľkostí. Obnova stránok je založená na Hyper-V Replica, takže virtuálne servery sú synchronizované s iba malým oneskorením.

Azure ExpressRoute

Azure ExpressRoute vám umožní prepojiť vaše dátové centrum s Azure cez súkromnú linku mimo internetu. Výhodou je bezpečnosť, kratšia latencia a vyššia spoľahlivosť. Bandwitch je až 1 Gp/s alebo až 10 Gp/s pri priamom pripojení cez vybraných providerov. Na konferencii TechEd Microsoft oznámil partnerstvo s poskytovateľmi AT&T, Equinix, Verizon, BT, Level 3, TelecityGroup, SingTel a Zadara.

Aby služba fungovala, treba mať existujúcu VPN či eternetové pripojenie k providerovi alebo servery umiestniť v jeho dátovom centre.

Nové prídavky Azure VM

Microsoft pre Azure Virtual Machine vyvinul nové prídavky. Nájdeme medzi nimi podporu pre Puppet a Chef, ktoré používateľovi umožnia nastaviť na virtuálnych serveroch agentov, ktorí spravujú ich konfigurácie. V ponuke sú aj bezpečnostné prídavky, ktoré používateľom umožnia nainštalovať ochranu proti škodlivým kódom za použitia riešenia od spoločností Symantec, Trend Micro alebo samotného Microsoftu. Bezpečnostné služby tretích strán sú nainštalované v skúšobnej verzii, takže je nevyhnutné dokúpiť licenciu od každého jednotlivého poskytovateľa.

Antimalvérový softvér od Microsoftu je v preview verzii dostupný zadarmo a možno ho spustiť aj na iných cloudových službách ako Web Roles alebo Worker Roles.

Nový portál Azure

Microsoft ukázal nový portál Azure na konferencii Build na začiatku apríla tohto roka. Ani teraz nie je vo finálnej verzii a pre množstvo funkcií musíte kliknúť na odkaz na starý portál, ale aj tak prináša zaujímavé funkcie. Sú tu nové nástroje na monitorovanie a analyzovanie Azure Web Sites - napríklad nastavenie upozornenia pri výpadku webu. Nechýba ani prepojenie so službou Visual Studio Online. Možno povedať, že nový portál je viac zameraný na aplikácie, zatiaľ čo ten existujúci na jednotlivé služby.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá