1.2.2013 0 Comments

Novinky v Azete: Úspešné akvizície, redizajny a nové rubriky na obsahových weboch

Spoločnosť Azet.sk aktívne pracovala na akvizíciách a rozvoji svojich webových stránok aj v minulom roku. Pripravila niekoľko nových webov, ale zároveň aktualizovala, redizajnovala a obohatila svoje súčasné portály viacerými novinkami.

Spoločnosť Azet.sk sa neustále rozrastá a svedčí o tom vytvorenie a akvizícia viacerých webov v minulom roku - Nawebe.sk, Dobruchut.sk, Nehnutelnosti.sk, Byty.sk, Novostavby.sk. Do skupiny Azet.sk už patrí takmer 40 slovenských webových stránok, pričom veľa z nich je najnavštevovanejšími vo svojom segmente a napríklad najväčší komunitný portál Pokec.sk je dokonca najvyhľadávanejším slovenským webom. Internetová jednotka Azet.sk uskutočnila v minulom roku aj viacero redizajnov. Asi najvýraznejším bol redizajn online rozšírenej verzie denníka Nový Čas - Čas.sk. Medzi ďalšie vynovené portály patrí aj Pokec.sk, Cestovanie.sk a humorný web - Vtipy.sk.

Na konci minulého roka bola tiež úspešne spustená nová mobilná verzia HP Azet.sk - m.azet.sk. Na základe štatistík návštevnosti je táto verzia prispôsobená pre nové typy telefónov - touch friendly. Výhodou je, že šírka webu sa prispôsobuje šírke displeja zariadenia. Stránka je následne personalizovaná - nastavenie horoskopu pre vybrané znamenie ako aj lokality pre zobrazovanie počasia, nastavenie obľúbených staníc v TV programe a po prihlásení odklik do Pokecu a Azet e-mailu. Pribudlo vyhľadávanie na internete, vo firmách (Azet Katalóg) a v slovníku. Zobrazuje sa tiež kompletný prehľad magazínov: Aktuality, Koktejl, Čas.sk, Šport.sk, Diva.sk, Žive.sk a ďalšie. Pribudol tiež program kín pre Bratislavu, Košice a Žilinu ako aj kurzový lístok.

Novej mobilnej verzie sa dočkal aj najnavštevovanejší športový online magazín - Sport.sk. V auguste sa uskutočnil veľký update iphonovej aplikácie a vznikla tiež nová androidová aplikácia s výsledkami zápasov.

Viacerými novinkami sa môžu pochváliť aj obsahové weby Azetu. Medzi tie minuloročné patrí napríklad rubrika - Veda v hornom menu spravodajského magazínu - Aktuality.sk, ktorá prináša niekoľko zaujímavých tém z rôznych oblastí vedy, výskumu a technologické novinky. Novinkou je tiež novovzniknutá sekcia - Infogramatika. „S infografikami sme na stránkach Aktuality.sk aktívne pracovali v poslednom roku. V podstate sme ich skúšali a testovali ich účinnosť na čitateľa, takže bolo len otázkou času, kedy si túto graficko-obsahová súčasť článkov sama vypýta vlastnú sekciu. Infografika je článok v článku, pretože neraz dokáže obsahovo nahradiť siahodlhé texty. Preto sme ku každej pridali možnosť jej preberania a vkladania na iné stránky prostredníctvom embed kódu," hovorí šéfredaktor Aktuality.sk Peter Bárdy.

„Veľkú pozornosť sme venovali aj prezeraniu fotiek vo fotogalériách. Fotogalérie sme upravili tak, aby boli užívateľsky čo najpríjemnejšie. Aby si čitateľ bez nejakého nadbytočného klikania pozrel galériu, ktorá ho zaujíma. Použili sme dnes už štandardné rozhranie, ktoré zmodernizovalo dizajn článkov na Aktualitách a čitateľovi uľahčilo prezeranie si fotogalérií," dodáva Bárdy.

Ďalšou novinkou je rubrika - Čierna diera na mužskom magazíne Badman.sk. Ide o tzv. nekorektný humor (pre) (ne)korektných ľudí.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

VMworld 2016: Čo sa stane 29. 6. 2021 o 15:57?

19.10.2016 00:08

V Barcelone sa začalo jedno z najvýznamnejších podujatí zameraných na cloudové a virtualizačné technológie VMworld 2016. Viac než 10 000 účastníkov z 96 krajín si na prvej hlavnej prednáške okrem inéh ...

Biznis

PR: PAM – správa privilegovaných účtov

19.10.2016 00:07

Prečo neukladať heslá v Exceli? Skratka PAM v nadpise znamená Privileged Account Management, čiže správa privilegovaný účtov. Takto sa zvyknú označovať nástroje na zabezpečenie a správu prístupových ...

Biznis

Problémy s mobilom Note 7 budú Samsung stáť vyše 5 mld. USD

15.10.2016 00:10

Zastavenie výroby smartfónu Galaxy Note 7 bude juhokórejskú spoločnosť Samsung Electronics stáť zhruba 3 mld. USD v tomto a nasledujúcom štvrťroku, čiže celkové náklady stiahnutia budú prinajmenšom 5, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá