Image
4.2.2016 0 Comments

Novinky od HP predstavené na CES sa chystajú na slovenský trh

HP na januárovom veľtrhu CES uviedlo niekoľko noviniek, prevažne inovovaných verzií etablovaných produktov, ktoré budú onedlho dostupné aj na slovenskom trhu, takže ich spoločnosť predstavila na tlačovej konferencii.

Po rozdelení HP, ktoré sa uskutočnilo 1. 11. 2015, vznikli dve spoločnosti. Prvá z nich, Hewlett-Packard Enterprise, je zameraná na servery, storage, networking a cloudové služby. HP Inc zastrešuje koncové zariadenia, počítače, notebooky, tablety, tlačiarne a služby spojené s prenájmom koncových zariadení. O objeme dodávok a etablovaní počítačov HP uvedieme len dva fakty. Každú sekundu je distribuované jedno komerčné klientske zariadenie a štyri filmy z piatich nominovaných na Oscara boli vytvárané a spracúvané na pracovných staniciach HP.


Inovovaný konvertibilný notebook HP Spectre x360 má hliníkové šasi s ultratenkým krytom displeja. S hmotnosťou začínajúcou sa na 1,83 kg a hrúbkou 15,9 mm je nový Spectre najtenším a najľahším konvertibilným zariadením s uhlopriečkou 15,6". Zdôrazňujeme hlavne 13 hodín výdrž na batériu (9,5 hodiny pri Ultra HD modeloch). Zariadenie má batériu s kapacitou 64,5 Wh, najväčšou, akú firma HP vo svojich konvertibilných PC použila. Dostupnosť na našom trhu - polovica februára.

HP Spectre 360.png

HP EliteBook Folio je najtenší a najľahší podnikový notebook (12,4 mm, hmotnosť pod 1 kg). Napriek malému objemu a hmotnosti má lepšie reproduktory a podporu komunikácie cez Skype. Výdrž batérie je 10 hodín. K dispozícii bude aj voliteľná konfigurácia so 4K displejom AMOLED. Dostupnosť sa predpokladá v marci.

HP elitebook folio.png

HP EliteBook 1040 s hrúbkou 15,8 mm je najtenší 14-palcový podnikový notebook. Inovovaný model má procesor Intel Core šiestej generácie a veľa používateľov ocení aj port USB-C. Smerovanie do biznisu potvrdzuje slot na smart card a snímač odtlačkov prstov. Dostupnosť v polovici februára.

HP elitebook 1040.png

HP Elitebook 800 G3 Series bol prezentovaný ako najtenší mainstreamový notebook. Charakteristické znaky sú telo vo vyhotovení silver magnézium, vodovzdorná klávesnica, pri niektorých modeloch dedikovaná grafická karta a UHD displej.

HP elitebook 800.png

Záujemcov o stolové počítače all-in-one určite uspokojí HP 34" ENVY Pro Curved AiO s ohnutým displejom.

HP ProCurved.png

Na tlačovej konferencii boli predstavené aj riešenia na tlač, napríklad voliteľná kontrola originálnosti tonera a nový toner. Kontrola originálnosti zabraňuje častým podvodom takého typu, že firma vysúťaží tlačiareň a originálny spotrebný materiál, no dodávateľ môže dodať iný, lacný a menej kvalitný toner. Kontrola sa dá vypnúť z dôvodu možných legislatívnych problémov (protimonopolné úrady...). Nový toner umožňuje rýchlejšiu tlač. Jeho častice majú mäkké jadro, ktoré sa taví pri nižšej teplote, a trvanlivý obal, ktorý zvyšuje výťažnosť tonera.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá