Image
4.2.2016 0 Comments

Novinky od HP predstavené na CES sa chystajú na slovenský trh

HP na januárovom veľtrhu CES uviedlo niekoľko noviniek, prevažne inovovaných verzií etablovaných produktov, ktoré budú onedlho dostupné aj na slovenskom trhu, takže ich spoločnosť predstavila na tlačovej konferencii.

Po rozdelení HP, ktoré sa uskutočnilo 1. 11. 2015, vznikli dve spoločnosti. Prvá z nich, Hewlett-Packard Enterprise, je zameraná na servery, storage, networking a cloudové služby. HP Inc zastrešuje koncové zariadenia, počítače, notebooky, tablety, tlačiarne a služby spojené s prenájmom koncových zariadení. O objeme dodávok a etablovaní počítačov HP uvedieme len dva fakty. Každú sekundu je distribuované jedno komerčné klientske zariadenie a štyri filmy z piatich nominovaných na Oscara boli vytvárané a spracúvané na pracovných staniciach HP.


Inovovaný konvertibilný notebook HP Spectre x360 má hliníkové šasi s ultratenkým krytom displeja. S hmotnosťou začínajúcou sa na 1,83 kg a hrúbkou 15,9 mm je nový Spectre najtenším a najľahším konvertibilným zariadením s uhlopriečkou 15,6". Zdôrazňujeme hlavne 13 hodín výdrž na batériu (9,5 hodiny pri Ultra HD modeloch). Zariadenie má batériu s kapacitou 64,5 Wh, najväčšou, akú firma HP vo svojich konvertibilných PC použila. Dostupnosť na našom trhu - polovica februára.

HP Spectre 360.png

HP EliteBook Folio je najtenší a najľahší podnikový notebook (12,4 mm, hmotnosť pod 1 kg). Napriek malému objemu a hmotnosti má lepšie reproduktory a podporu komunikácie cez Skype. Výdrž batérie je 10 hodín. K dispozícii bude aj voliteľná konfigurácia so 4K displejom AMOLED. Dostupnosť sa predpokladá v marci.

HP elitebook folio.png

HP EliteBook 1040 s hrúbkou 15,8 mm je najtenší 14-palcový podnikový notebook. Inovovaný model má procesor Intel Core šiestej generácie a veľa používateľov ocení aj port USB-C. Smerovanie do biznisu potvrdzuje slot na smart card a snímač odtlačkov prstov. Dostupnosť v polovici februára.

HP elitebook 1040.png

HP Elitebook 800 G3 Series bol prezentovaný ako najtenší mainstreamový notebook. Charakteristické znaky sú telo vo vyhotovení silver magnézium, vodovzdorná klávesnica, pri niektorých modeloch dedikovaná grafická karta a UHD displej.

HP elitebook 800.png

Záujemcov o stolové počítače all-in-one určite uspokojí HP 34" ENVY Pro Curved AiO s ohnutým displejom.

HP ProCurved.png

Na tlačovej konferencii boli predstavené aj riešenia na tlač, napríklad voliteľná kontrola originálnosti tonera a nový toner. Kontrola originálnosti zabraňuje častým podvodom takého typu, že firma vysúťaží tlačiareň a originálny spotrebný materiál, no dodávateľ môže dodať iný, lacný a menej kvalitný toner. Kontrola sa dá vypnúť z dôvodu možných legislatívnych problémov (protimonopolné úrady...). Nový toner umožňuje rýchlejšiu tlač. Jeho častice majú mäkké jadro, ktoré sa taví pri nižšej teplote, a trvanlivý obal, ktorý zvyšuje výťažnosť tonera.


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá