Image
6.3.2015 0 Comments

Novinky o Xboxe na Game Developers Conference 2015

Xboxe.jpg Tento týždeň na Game Developers Conferece v San Franciscu patril vývojárom. Phil Spencero, šéf divízie Xbox, vystúpil pred plnou miestnosťou účastníkov konferencie a rozprával o tom, čo ich čaká a neminie.

Nový príspevok na Xbox Wire detailnejšie opisuje ohlásenia a plány Microsoftu s poskytovaním nástrojov vývojárom na tvorbu hier, ktoré im pomôžu osloviť čo najširšiu skupinu používateľov.

Ohlásenia Microsofu na GDC 2015

- Xbox Live SDK pre Windows 10 umožní vývojárom prístup k mnohým funkciám Xbox Live dostupným zatiaľ iba na platforme Xbox One. Čoskoro bude dostupné SDK aj vývojárom na iných platformách.

- Každý vývojár môže vytvoriť projekt a zacieliť ho na viaceré platformy. Vďaka Universal App Platform môžu herní vývojári prinášať obsah širšej skupine používateľov.

- Cez Windows Store môžu vývojári prinášať obsah bez ohľadu na platformu: na PC, konzoly, tablety aj mobilné telefóny a osloviť viac ako 1,5 miliardy používateľov.

- Portálom na tvorbu a vydávanie hier cez Windows Store je Universal Development Center.

- Vývojárom na PC umožní dosiahnuť novú úroveň výkonu a kontroly DirectX 12, jednotné API, ku ktorému môžu pristupovať na viacerých zariadeniach.

- Bezdrôtové herné príslušenstvo pre Xbox bude navrhované a podporované tak konzolami Xbox One, ako aj PC s Windows 10.

- Elite: Dangerous od Frontier Developments vychádza pre Xbox One toto leto.

- Program ID Xbox rozširuje podporu na všetky zariadenia s Windows 10 vrátane HoloLens.

- Vďaka spolupráci s Motiga sa Gigantic, prvá hra tohto štúdia, dostane na zariadenia s Windows 10 a platformu Xbox One.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá