Image
6.3.2015 0 Comments

Novinky o Xboxe na Game Developers Conference 2015

Xboxe.jpg Tento týždeň na Game Developers Conferece v San Franciscu patril vývojárom. Phil Spencero, šéf divízie Xbox, vystúpil pred plnou miestnosťou účastníkov konferencie a rozprával o tom, čo ich čaká a neminie.

Nový príspevok na Xbox Wire detailnejšie opisuje ohlásenia a plány Microsoftu s poskytovaním nástrojov vývojárom na tvorbu hier, ktoré im pomôžu osloviť čo najširšiu skupinu používateľov.

Ohlásenia Microsofu na GDC 2015

- Xbox Live SDK pre Windows 10 umožní vývojárom prístup k mnohým funkciám Xbox Live dostupným zatiaľ iba na platforme Xbox One. Čoskoro bude dostupné SDK aj vývojárom na iných platformách.

- Každý vývojár môže vytvoriť projekt a zacieliť ho na viaceré platformy. Vďaka Universal App Platform môžu herní vývojári prinášať obsah širšej skupine používateľov.

- Cez Windows Store môžu vývojári prinášať obsah bez ohľadu na platformu: na PC, konzoly, tablety aj mobilné telefóny a osloviť viac ako 1,5 miliardy používateľov.

- Portálom na tvorbu a vydávanie hier cez Windows Store je Universal Development Center.

- Vývojárom na PC umožní dosiahnuť novú úroveň výkonu a kontroly DirectX 12, jednotné API, ku ktorému môžu pristupovať na viacerých zariadeniach.

- Bezdrôtové herné príslušenstvo pre Xbox bude navrhované a podporované tak konzolami Xbox One, ako aj PC s Windows 10.

- Elite: Dangerous od Frontier Developments vychádza pre Xbox One toto leto.

- Program ID Xbox rozširuje podporu na všetky zariadenia s Windows 10 vrátane HoloLens.

- Vďaka spolupráci s Motiga sa Gigantic, prvá hra tohto štúdia, dostane na zariadenia s Windows 10 a platformu Xbox One.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá