Image
6.3.2015 0 Comments

Novinky o Xboxe na Game Developers Conference 2015

Xboxe.jpg Tento týždeň na Game Developers Conferece v San Franciscu patril vývojárom. Phil Spencero, šéf divízie Xbox, vystúpil pred plnou miestnosťou účastníkov konferencie a rozprával o tom, čo ich čaká a neminie.

Nový príspevok na Xbox Wire detailnejšie opisuje ohlásenia a plány Microsoftu s poskytovaním nástrojov vývojárom na tvorbu hier, ktoré im pomôžu osloviť čo najširšiu skupinu používateľov.

Ohlásenia Microsofu na GDC 2015

- Xbox Live SDK pre Windows 10 umožní vývojárom prístup k mnohým funkciám Xbox Live dostupným zatiaľ iba na platforme Xbox One. Čoskoro bude dostupné SDK aj vývojárom na iných platformách.

- Každý vývojár môže vytvoriť projekt a zacieliť ho na viaceré platformy. Vďaka Universal App Platform môžu herní vývojári prinášať obsah širšej skupine používateľov.

- Cez Windows Store môžu vývojári prinášať obsah bez ohľadu na platformu: na PC, konzoly, tablety aj mobilné telefóny a osloviť viac ako 1,5 miliardy používateľov.

- Portálom na tvorbu a vydávanie hier cez Windows Store je Universal Development Center.

- Vývojárom na PC umožní dosiahnuť novú úroveň výkonu a kontroly DirectX 12, jednotné API, ku ktorému môžu pristupovať na viacerých zariadeniach.

- Bezdrôtové herné príslušenstvo pre Xbox bude navrhované a podporované tak konzolami Xbox One, ako aj PC s Windows 10.

- Elite: Dangerous od Frontier Developments vychádza pre Xbox One toto leto.

- Program ID Xbox rozširuje podporu na všetky zariadenia s Windows 10 vrátane HoloLens.

- Vďaka spolupráci s Motiga sa Gigantic, prvá hra tohto štúdia, dostane na zariadenia s Windows 10 a platformu Xbox One.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá