Image
30.6.2014 0 Comments

Novinky na YouTube: podpora 60 fps videa, fanúšikovské titulky, crowdfunding

youtube_2410.jpg YouTube je najväčšia a najsledovanejšia platforma pre on-line video. Na dosiahnutie úspechu sú však potrební aj tvorcovia. Na podujatí VidCon preto Google v snahe podporiť ich kreativitu oznámil množstvo nových nástrojov. Umožnením pohľadu do budúcnosti zároveň vyhovel požiadavke tvorcov videí na väčšiu transparentnosť ohľadom pripravovaných zmien v platforme.

Správcovia kanálov budú mať k dispozícii mobilný nástroj YouTube Creator Studio, ktorý im umožní manažovanie videí, zobrazenie rôznych analýz a pod. Zatiaľ je dostupný pre Android, no čoskoro príde aj verzia pre iOS.

Ďalšia novinka je audioknižnica so zvukovými efektmi, ku ktorej budú mať tvorcovia bezplatný prístup, takže nebudú musieť vytvárať vlastné zvukové efekty.

Onedlho bude možné zdieľať videá pri 60 snímkach za sekundu, čo bude užitočné najmä pri hrách a filmoch. Doteraz mali videá maximálne 30 fps.

Zmeny sa dotknú aj financovania kanálov. Doposiaľ kanály žili väčšinou z reklamy, po novom dostanú fanúšikovia možnosť finančne podporiť svoje obľúbené kanály. Bude to podobná možnosť, ako ponúkajú portály Kickstarter či Indiegogo. V súčasnosti sa už uskutočňuje testovanie.

V pláne aj funkcia Creator Credits. Keďže tvorcovia videí vzájomne spolupracujú, YouTube ponúka možnosť uviesť mená spoluautorov a link, na ktorý môžu diváci kliknúť.

A pre fanúšikov je tu ešte jedna novinka - fanúšikovské titulky. Keďže všetci diváci nehovoria rovnakým jazykom, fanúšikovia budú môcť k svojim obľúbeným videám vytvárať titulky. Táto možnosť sa sprístupní v nasledujúcich mesiacoch.

Zlepší sa aj spôsob, ako možno odkazovať na videá. Anotácie budú nahradené interaktívnymi kartami s informáciami, ktoré sa budú zobrazovať vo videu. Tieto karty budú fungovať na stolových počítačoch, mobilných telefónoch i tabletoch.

Zmeny sa dotknú aj playlistov. Tvorcovia budú mať k dispozícii viac kreatívnych spôsobov na vytvorenie zoznamu videí, aby diváci ľahšie objavili ich klipy.

Zdroj: techcrunch.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá