Image
30.6.2014 0 Comments

Novinky na YouTube: podpora 60 fps videa, fanúšikovské titulky, crowdfunding

youtube_2410.jpg YouTube je najväčšia a najsledovanejšia platforma pre on-line video. Na dosiahnutie úspechu sú však potrební aj tvorcovia. Na podujatí VidCon preto Google v snahe podporiť ich kreativitu oznámil množstvo nových nástrojov. Umožnením pohľadu do budúcnosti zároveň vyhovel požiadavke tvorcov videí na väčšiu transparentnosť ohľadom pripravovaných zmien v platforme.

Správcovia kanálov budú mať k dispozícii mobilný nástroj YouTube Creator Studio, ktorý im umožní manažovanie videí, zobrazenie rôznych analýz a pod. Zatiaľ je dostupný pre Android, no čoskoro príde aj verzia pre iOS.

Ďalšia novinka je audioknižnica so zvukovými efektmi, ku ktorej budú mať tvorcovia bezplatný prístup, takže nebudú musieť vytvárať vlastné zvukové efekty.

Onedlho bude možné zdieľať videá pri 60 snímkach za sekundu, čo bude užitočné najmä pri hrách a filmoch. Doteraz mali videá maximálne 30 fps.

Zmeny sa dotknú aj financovania kanálov. Doposiaľ kanály žili väčšinou z reklamy, po novom dostanú fanúšikovia možnosť finančne podporiť svoje obľúbené kanály. Bude to podobná možnosť, ako ponúkajú portály Kickstarter či Indiegogo. V súčasnosti sa už uskutočňuje testovanie.

V pláne aj funkcia Creator Credits. Keďže tvorcovia videí vzájomne spolupracujú, YouTube ponúka možnosť uviesť mená spoluautorov a link, na ktorý môžu diváci kliknúť.

A pre fanúšikov je tu ešte jedna novinka - fanúšikovské titulky. Keďže všetci diváci nehovoria rovnakým jazykom, fanúšikovia budú môcť k svojim obľúbeným videám vytvárať titulky. Táto možnosť sa sprístupní v nasledujúcich mesiacoch.

Zlepší sa aj spôsob, ako možno odkazovať na videá. Anotácie budú nahradené interaktívnymi kartami s informáciami, ktoré sa budú zobrazovať vo videu. Tieto karty budú fungovať na stolových počítačoch, mobilných telefónoch i tabletoch.

Zmeny sa dotknú aj playlistov. Tvorcovia budú mať k dispozícii viac kreatívnych spôsobov na vytvorenie zoznamu videí, aby diváci ľahšie objavili ich klipy.

Zdroj: techcrunch.com


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá