23.3.2016 0 Comments

Nové verzie Acronis Backup poskytujú jednoduchú cestu k novej generácii hybridných cloudových riešení

Acronis, celosvetový líder hybridných cloudových riešení ochrany dát, ohlásil nové verzie svojich zálohovacích riešení, a to Acronis Backup a Acronis Backup Advanced 11.7 a Acronis Backup Cloud 5. Nové riešenie Acronis Backup určené pre SMB spoločnosti kombinuje vysoký výkon, kvalitu a spoľahlivosť s novými funkciami uľahčujúcimi procesy nákupu a upgradu vrátane garancie jednoduchého prechodu na budúcu verziu Acronis Backup 12.

Podľa nezávislých zdrojov sa problematika zálohovania dát a ich obnovy pravidelne umiestňuje medzi top IT prioritami v podnikoch všetkých veľkostí, ale výzvou je hlavne pre stredne veľké firmy. Zároveň s tým organizácia čelí v súčasnosti aktuálnym výzvam v podobe veľkých nárastov objemu dát, prírodných katastrof, ľudského faktora či kybernetických útokov.

„Podľa našich skúseností rad firiem a organizácií si stále neuvedomuje význam zálohovania svojich kritických dát a zaujímať sa začínajú až vtedy, až o nejaké dáta prídu,” povedal Zdeněk Bínek, zodpovedný za predaj riešení Acronis na českom a slovenskom trhu. „V zrkadle najrôznejších hrozieb je skutočne ten pravý čas začať sa o ochranu dát zaujímať. Dôležité je zvoliť si nielen riešenie podporujúce zálohovanie z najrôznejších platforiem, ale tiež riešení poskytujúcich rýchlu a spoľahlivú obnovu stratených dát. A obnova je to, na čo kladú nové verzie riešení Acronis Backup špecifický dôraz.“

Novinky v Acronis Backup a Acronis Backup Advanced, verzia 11.7

Riešenia Acronis Backup poskytujú rýchlu obnovu dát na jedno kliknutie – ako obnovu jednotlivých súborov a aplikačných dát, tak obnovu kompletného systému – všetko z jednej zálohy. Acronis Backup a Acronis Backup Advanced 11.7 sú doteraz najvýkonnejšie verzie pripravené na hladký prechod na verziu 12. Acronis Backup podporuje firmy s 5 až 50 zamestnancami a od jedného do 5 serverov. Acronis Backup Advanced je riešenie pre podniky  50 – 1000 zamestnancami a od 5 až do 100 serverov.

Nové verzie oboch produktov ponúkajú nasledujúce prínosy:

  • Nové licencovanie predplatného – Jednoduché a flexibilné možnosti ochrany kompletného dátového centra SMB firmy bez nutnosti investičných nákladov.
  • Vyššia výkonnosť a nižšie náklady na úložný priestor – Deduplikačná technológia umožňuje uložiť až 24x viac dát s rovnakým množstvom RAM pamäte, čo redukuje celkové náklady na úložný priestor. Zákazníci môžu tiež využiť až o 40 % rýchlejšiu obnovu dát z deduplikovaného úložiska.
  • Rýchlejšie zálohovanie s rozšírenou podporu úložísk – Umožňuje zálohovať zdieľané adresáre v sieťovom súborovom systéme (NFS) a poskytovať rýchlejšie zálohovanie v úložiskách typu NAS, SMB/CIFS, FTP a SFTP.
  • Rozšírená podpora operačných systémov – Kompletná podpora pre Microsoft Exchange 2016, Microsoft Windows 10, Microsoft Windows Server 2016 Tech Preview 4, VMware vSphere 6, Linux kernel do verzie 4.4 a Red Hat Enterprise Linux 7.x.

Novinky v Acronis Backup Cloud, verzia 5

Acronis Backup Cloud je dostupné, bezpečné a škálovateľné hybridné cloudové riešenie, ktoré uľahčuje SMB podnikom správu ochrany svojich zariadení bez ohľadu na ich lokalitu a ktoré umožňuje umiestniť zálohu podľa želania zákazníka – lokálne, v cloude alebo v oboch umiestneniach. Acronis Backup Cloud 5 je postavený na cloudovej architektúre a je možné ho integrovať s prostredím či business modelom akéhokoľvek poskytovateľa služieb.

Nová verzia Acronis Backup Cloud ponúka nasledujúce prínosy:

  • Nástroje automatizovaného riadenia služieb – Umožňuje poskytovateľom služieb lepšie riadiť dodávky služieb svojim zákazníkom a zaznamenávať hlásenia zálohovacích systémov, čo im usporí čas a zvýši príjmy.
  • Samoobslužný monitoring zálohovania – Poskytuje koncovým užívateľom lepšiu kontrolu zálohovacích procesov, vrátane možnosti ochrany zariadení na jediné kliknutie po inštalácii agenta.
  • Centralizovaný panel – Dovoľuje koncovým užívateľom sledovať hlásenia systému a vykonávať audit z jedného miesta a prostredníctvom jednej riadiacej konzoly.

Dostupnosť

Verzia 11.7 riešení Acronis Backup a Acronis Backup Advanced rovnako ako verzia 5 riešení Acronis Backup Cloud sú dostupné už teraz.

Autor: TS Acronis

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Veracomp plánuje predstaviť mrazivé novinky z Red Hatu

19.01.2017 12:00

Veracomp Slovakia s.r.o., distribútor s prívlastkom VAD (čiže Value Added Distributor), poskytuje pridanú hodnotu aj vo forme vzdelávania. V spolupráci s Red Hat na Slovensku plánuje Veracomp pre svo ...

Tlačové správy

ČR: Audiosystémy pre domáce kino Bose Lifestyle 600 a Lifestyle 650 - potešenie pre uši aj oči

19.01.2017 11:00

Systémy pro domácí kino mají u Bose dlouholetou tradici a uživateli i odborníky jsou řazeny na vrchol nabídky v této oblasti. Nyní přichází na náš trh dvě zcela nová řešení – Bose Lifestyle 600 a Life ...

Tlačové správy

Taxify ponúka zľavu 20 % na všetky jazdy

19.01.2017 10:40

Populárna aplikácia Taxify spustila akciu, ktorá o pätinu znižuje cenu za každé využitie služby do konca januára. Vďaka nízkej minimálnej platbe za jazdu sa služba vyplatí aj pri kratších presunoch po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá