23.3.2016 0 Comments

Nové verzie Acronis Backup poskytujú jednoduchú cestu k novej generácii hybridných cloudových riešení

Acronis, celosvetový líder hybridných cloudových riešení ochrany dát, ohlásil nové verzie svojich zálohovacích riešení, a to Acronis Backup a Acronis Backup Advanced 11.7 a Acronis Backup Cloud 5. Nové riešenie Acronis Backup určené pre SMB spoločnosti kombinuje vysoký výkon, kvalitu a spoľahlivosť s novými funkciami uľahčujúcimi procesy nákupu a upgradu vrátane garancie jednoduchého prechodu na budúcu verziu Acronis Backup 12.

Podľa nezávislých zdrojov sa problematika zálohovania dát a ich obnovy pravidelne umiestňuje medzi top IT prioritami v podnikoch všetkých veľkostí, ale výzvou je hlavne pre stredne veľké firmy. Zároveň s tým organizácia čelí v súčasnosti aktuálnym výzvam v podobe veľkých nárastov objemu dát, prírodných katastrof, ľudského faktora či kybernetických útokov.

„Podľa našich skúseností rad firiem a organizácií si stále neuvedomuje význam zálohovania svojich kritických dát a zaujímať sa začínajú až vtedy, až o nejaké dáta prídu,” povedal Zdeněk Bínek, zodpovedný za predaj riešení Acronis na českom a slovenskom trhu. „V zrkadle najrôznejších hrozieb je skutočne ten pravý čas začať sa o ochranu dát zaujímať. Dôležité je zvoliť si nielen riešenie podporujúce zálohovanie z najrôznejších platforiem, ale tiež riešení poskytujúcich rýchlu a spoľahlivú obnovu stratených dát. A obnova je to, na čo kladú nové verzie riešení Acronis Backup špecifický dôraz.“

Novinky v Acronis Backup a Acronis Backup Advanced, verzia 11.7

Riešenia Acronis Backup poskytujú rýchlu obnovu dát na jedno kliknutie – ako obnovu jednotlivých súborov a aplikačných dát, tak obnovu kompletného systému – všetko z jednej zálohy. Acronis Backup a Acronis Backup Advanced 11.7 sú doteraz najvýkonnejšie verzie pripravené na hladký prechod na verziu 12. Acronis Backup podporuje firmy s 5 až 50 zamestnancami a od jedného do 5 serverov. Acronis Backup Advanced je riešenie pre podniky  50 – 1000 zamestnancami a od 5 až do 100 serverov.

Nové verzie oboch produktov ponúkajú nasledujúce prínosy:

  • Nové licencovanie predplatného – Jednoduché a flexibilné možnosti ochrany kompletného dátového centra SMB firmy bez nutnosti investičných nákladov.
  • Vyššia výkonnosť a nižšie náklady na úložný priestor – Deduplikačná technológia umožňuje uložiť až 24x viac dát s rovnakým množstvom RAM pamäte, čo redukuje celkové náklady na úložný priestor. Zákazníci môžu tiež využiť až o 40 % rýchlejšiu obnovu dát z deduplikovaného úložiska.
  • Rýchlejšie zálohovanie s rozšírenou podporu úložísk – Umožňuje zálohovať zdieľané adresáre v sieťovom súborovom systéme (NFS) a poskytovať rýchlejšie zálohovanie v úložiskách typu NAS, SMB/CIFS, FTP a SFTP.
  • Rozšírená podpora operačných systémov – Kompletná podpora pre Microsoft Exchange 2016, Microsoft Windows 10, Microsoft Windows Server 2016 Tech Preview 4, VMware vSphere 6, Linux kernel do verzie 4.4 a Red Hat Enterprise Linux 7.x.

Novinky v Acronis Backup Cloud, verzia 5

Acronis Backup Cloud je dostupné, bezpečné a škálovateľné hybridné cloudové riešenie, ktoré uľahčuje SMB podnikom správu ochrany svojich zariadení bez ohľadu na ich lokalitu a ktoré umožňuje umiestniť zálohu podľa želania zákazníka – lokálne, v cloude alebo v oboch umiestneniach. Acronis Backup Cloud 5 je postavený na cloudovej architektúre a je možné ho integrovať s prostredím či business modelom akéhokoľvek poskytovateľa služieb.

Nová verzia Acronis Backup Cloud ponúka nasledujúce prínosy:

  • Nástroje automatizovaného riadenia služieb – Umožňuje poskytovateľom služieb lepšie riadiť dodávky služieb svojim zákazníkom a zaznamenávať hlásenia zálohovacích systémov, čo im usporí čas a zvýši príjmy.
  • Samoobslužný monitoring zálohovania – Poskytuje koncovým užívateľom lepšiu kontrolu zálohovacích procesov, vrátane možnosti ochrany zariadení na jediné kliknutie po inštalácii agenta.
  • Centralizovaný panel – Dovoľuje koncovým užívateľom sledovať hlásenia systému a vykonávať audit z jedného miesta a prostredníctvom jednej riadiacej konzoly.

Dostupnosť

Verzia 11.7 riešení Acronis Backup a Acronis Backup Advanced rovnako ako verzia 5 riešení Acronis Backup Cloud sú dostupné už teraz.

Autor: TS Acronis

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá