Image
24.3.2014 0 Comments

Nové technológie pre domácich miláčikov: psie známky využívajúce technológiu NFC

dogntag-kolaz.jpg Psie známka DogNTag je múdra psia známka spárovaná s webovým profilom psíka. Profil možno pohotovo zobraziť vďaka čipu NFC zabudovanému v známke, prípadne QR kódu na zadnej strane. Nálezcovi psíka tak postačí bežný mobilný telefón alebo počítač. Známky sú v predaji na webe www.dogntag.com za 20,40 eura, súčasne prebieha distribúcia do obchodov s chovateľskými potrebami.

Svojím tvarom, veľkosťou sú podobné klasickým „hlúpym“ známkam a možnosťami ich vysoko prevyšujú. Prednú stranu zdobí labka s nápisom DogNTag a zadná strana slúži na identifikáciu psíka, je na nej natlačený QR kód na rýchle načítanie fotoaparátom a číslo známky, ktoré slúži na manuálne zadanie na webových stránkach www.dogntag.com. DogNTagy sú dostupné v štyroch farebných kombináciách: čierna, biela, hnedá a červená.

cervena.png

Použitý čip NFC je kompatibilný so všetkými telefónmi NFC, zobraziť informácie o psíkovi teda možno jednoduchým priložením telefónu k známke. Hlavná výhoda čipu NFC v známke oproti štandardnému čipovaniu je možnosť zobraziť jeho obsah aj tými najlacnejšími smartfónmi s podporou NFC (mobilné telefóny už od 109,26 eura). Pri čipovaní je implementovaný pod kožu psíka špeciálny čip RFID, ku ktorému je potrebná špeciálna čítačka, ktorej obstaranie je veľmi nákladné.

Na webovom profile psíka môže byť zobrazené veľké množstvo rôznych informácií. Na prvom mieste sú určite kontaktné informácie. Pri vyčítanie informácií zo známky je zariadenie požiadané o prístup k polohe. Vďaka tomu sa môže majiteľ pri strate psíka dozvedieť ihneď o lokalite, kde sa práve jeho maznáčik vyskytol. 

Systém odosiela po každom načítaní e-mail s mapou a presnými súradnicami (toto upozorňovanie možno v administrácii deaktivovať a využívať ho iba v prípade straty psíka). Lokalizácia prebieha podľa všetkých dostupných možností konkrétneho zariadenia, najčastejšie pomocou siete Wi-Fi, systému GPS alebo triangulácie v mobilnej sieti.


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá