Image
24.3.2014 0 Comments

Nové technológie pre domácich miláčikov: psie známky využívajúce technológiu NFC

dogntag-kolaz.jpg Psie známka DogNTag je múdra psia známka spárovaná s webovým profilom psíka. Profil možno pohotovo zobraziť vďaka čipu NFC zabudovanému v známke, prípadne QR kódu na zadnej strane. Nálezcovi psíka tak postačí bežný mobilný telefón alebo počítač. Známky sú v predaji na webe www.dogntag.com za 20,40 eura, súčasne prebieha distribúcia do obchodov s chovateľskými potrebami.

Svojím tvarom, veľkosťou sú podobné klasickým „hlúpym“ známkam a možnosťami ich vysoko prevyšujú. Prednú stranu zdobí labka s nápisom DogNTag a zadná strana slúži na identifikáciu psíka, je na nej natlačený QR kód na rýchle načítanie fotoaparátom a číslo známky, ktoré slúži na manuálne zadanie na webových stránkach www.dogntag.com. DogNTagy sú dostupné v štyroch farebných kombináciách: čierna, biela, hnedá a červená.

cervena.png

Použitý čip NFC je kompatibilný so všetkými telefónmi NFC, zobraziť informácie o psíkovi teda možno jednoduchým priložením telefónu k známke. Hlavná výhoda čipu NFC v známke oproti štandardnému čipovaniu je možnosť zobraziť jeho obsah aj tými najlacnejšími smartfónmi s podporou NFC (mobilné telefóny už od 109,26 eura). Pri čipovaní je implementovaný pod kožu psíka špeciálny čip RFID, ku ktorému je potrebná špeciálna čítačka, ktorej obstaranie je veľmi nákladné.

Na webovom profile psíka môže byť zobrazené veľké množstvo rôznych informácií. Na prvom mieste sú určite kontaktné informácie. Pri vyčítanie informácií zo známky je zariadenie požiadané o prístup k polohe. Vďaka tomu sa môže majiteľ pri strate psíka dozvedieť ihneď o lokalite, kde sa práve jeho maznáčik vyskytol. 

Systém odosiela po každom načítaní e-mail s mapou a presnými súradnicami (toto upozorňovanie možno v administrácii deaktivovať a využívať ho iba v prípade straty psíka). Lokalizácia prebieha podľa všetkých dostupných možností konkrétneho zariadenia, najčastejšie pomocou siete Wi-Fi, systému GPS alebo triangulácie v mobilnej sieti.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá