21.9.2012 0 Comments

Nové objektívy Samsung NX s ohniskovou vzdialenosťou 12-24 mm a 45 mm

Nový ultraširokouhlý objektív s premenlivou ohniskovou vzdialenosťou a základný pevný objektív s vysokou svetelnosťou umožnia každému používateľovi robiť snímky profesionálnej kvality.

Nové prírastky do rodiny NX dávajú milovníkom fotografovania možnosť maximalizovať ich tvorivý potenciál pri malej hmotnosti a jednoduchej prenosnosti fotoaparátu. Ultraširokouhlý objektív s premenlivou ohniskovou vzdialenosťou 12-24 mm a svetelnosťou F4-5.6 ED a základný objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou 45 mm a svetelnosťou F1.8 patria medzi najľahšie objektívy na trhu. Kombinujú prenositeľnosť s jednoduchosťou použitia, takže umožňujú každému používateľovi ľahko rozvinúť svoj tvorivý potenciál.

Nové objektívy prinášajú jedinečné inovácie pre oceňovaný rad fotoaparátov NX a sú kompatibilné so systémom i-Function spoločnosti Samsung, ktorý používateľovi umožňuje dosiahnuť profesionálne výsledky pomocou jedinečného ovládania. Uvedenie nového ultraširokuhlého objektívu s premenlivou ohniskovou vzdialenosťou 12-24 mm a svetelnosťou F4-5.6 ED (ekvivalent 18,5-37 mm pri 35mm formáte) a objektívu s pevnou ohniskovou vzdialenosťou 45 mm a svetelnosťou F1.8 (ekvivalent 69,3 mm pri 35mm formáte) znamená, že pre systém NX je teraz k dispozícii celkovo jedenásť špičkových objektívov. O úspešnosti radu NX svedčí aj ocenenie EISA, ktoré získal tento rok model NX20.

Objektív Samsung NX s premenlivou ohniskovou vzdialenosťou 12-24 mm a svetelnosťou F4-5.6 ED
Vďaka svojmu ultraširokému uhlu dokáže tento objektív zachytiť impozantne pôsobiace snímky krajiny, ale zároveň tiež uľahčuje fotografovanie v stiesnených interiéroch. So svojimi 208 g je pritom kompaktný a ľahký, takže sa ľahko prenáša a výborne sa hodí na fotografovanie na cestách. Kvalitu obrazu zvyšuje jedna sklenená šošovka s extrémne nízkou disperziou a dve asférické sklenené šošovky, ktoré zaručujú vynikajúcu ostrosť a nízku chromatickú aberáciu.

Objektív Samsung NX s pevnou ohniskovou vzdialenosťou 45 mm a svetelnosťou F1.8
Tento stredný teleobjektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou ponúka malú hĺbku ostrosti profesionálneho štandardu s rozostrením pozadia, takže je schopný urobiť úchvatné portréty alebo zábery vašich obľúbených jedál doplnené prekrásnymi efektmi bokeh. Fotoaparát má nízke clonové číslo F1.8, ktoré umožňuje rýchle fotografovanie so skvelými výsledkami najmä v noci alebo v interiéri, a je vybavený krokovým motorom pre rýchle a supertiché automatické zaostrovanie. Vďaka svojim 115 g (bez puzdra) je ľahký a ľahko prenosný, má pevné kovové telo a kovové upevnenie, takže pôsobí profesionálnym dojmom.

Špecifikácia objektívu Samsung NX s premenlivou ohniskovou vzdialenosťou 12-24 mm a svetelnosť F4-5.6 ED

Ohnisková vzdialenosť

12-24 mm (zodpovedá ohniskovej vzdialenosti 18,5-37 mm pri 35mm formáte)

Optické členy v skupinách

10 členov v 8 skupinách (2 asférické šošovky, 1 šošovka s extrémne nízkou disperziou)

Zorný uhol

99,0°-60,7°

Clonové číslo

F4-5.6 (min. F22), (počet lamiel: 7, lamelová kruhová clona)

OIS (optická stabilizácia obrazu)

Nie

Minimálna zaostrovacia vzdialenosť

0,24 m

Maximálne zväčšenie

  1. 0,14 X

i Scene

Protisvetlo, krajina, východ slnka, západ slnka, pláž a sneh, noc

Puzdro na objektív

Áno (súčasť príslušenstva)

Veľkosť filtra

58 mm

Typ upevnenia

Samsung NX Mount

Rozmery (hxd)

63,5 x 65,5 mm

Hmotnosť

208 g (bez puzdra)

Špecifikácia objektívu Samsung NX s pevnou ohniskovou vzdialenosťou 45 mm a svetelnosťou F1.8 ED

Ohnisková vzdialenosť

45 mm (zodpovedá ohniskovej vzdialenosti 69,3 mm pri 35mm formáte)

Optické členy v skupinách

7 členov v 6 skupinách

Zorný uhol

34,7°

Clonové číslo

F1.8 (min. F22), (počet lamiel: 9, lamelová kruhová clona)

OIS (optická stabilizácia obrazu)

Nie

Minimálna zaostrovacia vzdialenosť

0,45 m

Maximálne zväčšenie

  1. 0,13x

i Scene

Noc, portrét, odstraňovanie nedokonalostí, deti, podsvietenie, šport

Puzdro na objektív

Áno (súčasť príslušenstva)

Veľkosť filtra

43 mm

Typ upevnenia

Samsung NX Mount

Rozmery (hxd)

62,0 x 44,5 mm

Hmotnosť

115 g (bez puzdra)

* Všetky funkcie, vlastnosti, špecifikácie a ďalšie informácie, ktoré sú v tomto dokumente uvádzané a týkajú sa výrobkov, okrem iného vrátane informácií o výhodách, dizajne, cene, súčiastkach, výkone, dostupnosti a funkciách výrobku, sú nezáväzné a môžu sa bez predchádzajúceho upozornenia zmeniť.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá