24.10.2012 0 Comments

Nové modely VAIO: dotyk budúcnosti

Na medzinárodnej výstave spotrebnej elektroniky IFA, ktorá sa pravidelne koná v Berlíne, predstavilo Sony nové dotykové notebooky s operačným systémom Windows 8. VAIO T13 je už známy ultrabook z dielne Sony, ktorý prichádza s novým dotykovým displejom. Druhou novinkou je VAIO Duo 11, ktorý predstavuje úplne nový koncept - hybrid medzi notebookom a tabletom. Oba modely budú dostupné aj na Slovensku.

Nové jesenné modely notebookov VAIO disponujú citlivými dotykovými displejmi a operačným systémom Windows 8, vďaka čomu sa práca a zábava stávajú úžasne intuitívnymi. „Kombinácia pôsobivých aplikácií, sieťových služieb Sony a širokých možností konektivity prináša jedinečné užívateľské zážitky s produktmi VAIO," uviedol Ryosuke Akahane, SVP a prezident VAIO & Mobile Business Group, Sony Corporation.

VAIO Duo 11: ultrabook, alebo tablet?
Model VAIO Duo 11 spája výhody ultrabooku a tabletu do jedného zariadenia. Výkonný ultrabook s hmotnosťou iba 1,3 kg a hrúbkou menšou ako 18 mm je možné v okamihu zmeniť na ľahko prenosný tablet. To umožňuje unikátny dizajn s názvom „Surf slider", v ktorom sa pod dotykovým Full HD displejom s uhlopriečkou 29,4 cm (11,6") ukrýva podsvietená klávesnica. Vďaka dotykovému peru citlivému na tlak môžete dokonca používať písanie rukou, pričom notebook pretransformuje písaný text do elektronickej podoby. Práca s novým VAIO Duo 11 je teda skutočne jednoduchá a intuitívna. Písanie, kreslenie či interaktívna zábava s médiami a aplikáciami bude na jasnom LCD displeji naozaj pohodlná. O rýchlu a bezproblémovú prácu sa stará procesor Intel Core najnovšej generácie. Napriek svojmu štíhlemu vyhotoveniu je VAIOT Duo 11 ideálnym pracovným nástrojom. Obsahuje celý rad portov a rozhraní, medzi ktoré patrí Bluetooth Smart Ready, USB 3.0, HDMI, Ethernet a video porty VGA. Nepotrebujete žiadne ďalšie zariadenia, ani adaptéry na pripojenie projektora alebo ďalšieho monitora. všetko potrebné je už v zariadení integrované. VAIO Duo 11 spája mobilitu a intuitívne dotykové ovládanie tabletu, pričom zachováva plnohodnotný výkon notebooku.

VAIO série T: notebook, ktorý počúva na dotyk
Nové VAIO T13 je na prvý pohľad klasický notebook. Keď sa však dotknete displeja zistíte, že úplne klasický nie je. Dotykové ovládanie poskytuje netradičný a komfortný spôsob práce s notebookom. T13ka je vyrobená z prvotriednych materiálov ako sú horčík a hliník. Tento štýlový dotykový ultrabook sa pýši citlivým 33,7 cm (13,3") dotykovým displejom, procesormi Intel Core najnovšej generácie a rýchlym SSD alebo hybridným HDD/SSD diskom. Navyše sa vyznačuje jedinečnou eleganciou, ktorú umocňujú použité materiály. Hlavnou prednosťou však zostáva dotykové ovládanie. Vďaka operačnému systému Windows 8 s dotykovým ovládaním je práca s notebookom jednoduchá a intuitívna. Stačí sa len dotknúť displeja a získate úplne nový užívateľský zážitok. Surfovanie na internete, prehliadanie dokumentov, spravovanie mediálnej zbierky - to všetko je rýchle a jednoduché v kombinácií s klávesnicou a dotykovým displejom.

Nové dotykové modely notebookov VAIO od spoločnosti Sony budú dostupné od konca októbra 2012 aj na slovenskom trhu. Vaio Duo 11 za cenu 1339 EUR, VAIO série T bude dostupné v 2 verziách za 869 EUR a 1 029 EUR.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá