24.10.2012 0 Comments

Nové modely VAIO: dotyk budúcnosti

Na medzinárodnej výstave spotrebnej elektroniky IFA, ktorá sa pravidelne koná v Berlíne, predstavilo Sony nové dotykové notebooky s operačným systémom Windows 8. VAIO T13 je už známy ultrabook z dielne Sony, ktorý prichádza s novým dotykovým displejom. Druhou novinkou je VAIO Duo 11, ktorý predstavuje úplne nový koncept - hybrid medzi notebookom a tabletom. Oba modely budú dostupné aj na Slovensku.

Nové jesenné modely notebookov VAIO disponujú citlivými dotykovými displejmi a operačným systémom Windows 8, vďaka čomu sa práca a zábava stávajú úžasne intuitívnymi. „Kombinácia pôsobivých aplikácií, sieťových služieb Sony a širokých možností konektivity prináša jedinečné užívateľské zážitky s produktmi VAIO," uviedol Ryosuke Akahane, SVP a prezident VAIO & Mobile Business Group, Sony Corporation.

VAIO Duo 11: ultrabook, alebo tablet?
Model VAIO Duo 11 spája výhody ultrabooku a tabletu do jedného zariadenia. Výkonný ultrabook s hmotnosťou iba 1,3 kg a hrúbkou menšou ako 18 mm je možné v okamihu zmeniť na ľahko prenosný tablet. To umožňuje unikátny dizajn s názvom „Surf slider", v ktorom sa pod dotykovým Full HD displejom s uhlopriečkou 29,4 cm (11,6") ukrýva podsvietená klávesnica. Vďaka dotykovému peru citlivému na tlak môžete dokonca používať písanie rukou, pričom notebook pretransformuje písaný text do elektronickej podoby. Práca s novým VAIO Duo 11 je teda skutočne jednoduchá a intuitívna. Písanie, kreslenie či interaktívna zábava s médiami a aplikáciami bude na jasnom LCD displeji naozaj pohodlná. O rýchlu a bezproblémovú prácu sa stará procesor Intel Core najnovšej generácie. Napriek svojmu štíhlemu vyhotoveniu je VAIOT Duo 11 ideálnym pracovným nástrojom. Obsahuje celý rad portov a rozhraní, medzi ktoré patrí Bluetooth Smart Ready, USB 3.0, HDMI, Ethernet a video porty VGA. Nepotrebujete žiadne ďalšie zariadenia, ani adaptéry na pripojenie projektora alebo ďalšieho monitora. všetko potrebné je už v zariadení integrované. VAIO Duo 11 spája mobilitu a intuitívne dotykové ovládanie tabletu, pričom zachováva plnohodnotný výkon notebooku.

VAIO série T: notebook, ktorý počúva na dotyk
Nové VAIO T13 je na prvý pohľad klasický notebook. Keď sa však dotknete displeja zistíte, že úplne klasický nie je. Dotykové ovládanie poskytuje netradičný a komfortný spôsob práce s notebookom. T13ka je vyrobená z prvotriednych materiálov ako sú horčík a hliník. Tento štýlový dotykový ultrabook sa pýši citlivým 33,7 cm (13,3") dotykovým displejom, procesormi Intel Core najnovšej generácie a rýchlym SSD alebo hybridným HDD/SSD diskom. Navyše sa vyznačuje jedinečnou eleganciou, ktorú umocňujú použité materiály. Hlavnou prednosťou však zostáva dotykové ovládanie. Vďaka operačnému systému Windows 8 s dotykovým ovládaním je práca s notebookom jednoduchá a intuitívna. Stačí sa len dotknúť displeja a získate úplne nový užívateľský zážitok. Surfovanie na internete, prehliadanie dokumentov, spravovanie mediálnej zbierky - to všetko je rýchle a jednoduché v kombinácií s klávesnicou a dotykovým displejom.

Nové dotykové modely notebookov VAIO od spoločnosti Sony budú dostupné od konca októbra 2012 aj na slovenskom trhu. Vaio Duo 11 za cenu 1339 EUR, VAIO série T bude dostupné v 2 verziách za 869 EUR a 1 029 EUR.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá