Image
9.9.2014 0 Comments

Nové iPhony s väčším displejom budú mať špeciálne ovládanie jednou rukou

iphones.JPG Apple má v utorok na tlačovej konferencii predstaviť niekoľko nových produktov - dva iPhony s väčšími displejmi a dlho očakávané smart hodinky, označované ako iWatch. Noviny The New York Times o nich priniesli niekoľko informácií, ktoré sú však podľa ich tvrdenia neoverené.

Inteligentné hodinky budú vlastne prvý úplne nový produkt od čias, keď kormidlo firmy po smrti Steva Jobsa prevzal Tim Cook. Očakáva sa, že budú predstavené v dvoch veľkostiach a budú kombinovať funkcie ako fitnes, sledovanie zdravia, zobrazovanie máp a pod. Budú mať flexibilný displej, chránený vrstvou syntetického zafíru, ktorý je tvrdší ako sklo, a rovnako ako nové telefóny budú podporovať bezdrôtové platby.

Spoločnosť vraj do návrhu snímačov pre hodinky investovala obrovské množstvo času a peňazí. Mali by sledovať aktivity a vitálne funkcie používateľa oveľa presnejšie než existujúce fitnes zariadenia. Batérie sa majú nabíjať bezdrôtovo.

Pokiaľ ide o softvér, hodinky budú využívať HealthKit, súbor nástrojov na ukladanie údajov týkajúcich sa zdravia, ktorý Apple predstavil v júni.

Nový iPhone by mal byť väčší ako jeho predchodcovia. Príde s dvoma veľkosťami displeja - menší model bude mať uhlopriečku 4,7 palca, väčší 5,5 palca. Ten väčší bude aj drahší. Na rozdiel od starších iPhonov, ktoré mali ostré hrany, budú mať nové modely zaoblené hrany podobne ako najnovšie iPady.

Keďže väčšie rozmery môžu skomplikovať ovládanie telefónu jednou rukou, výrobca prinesie niektoré zmeny v dizajne používateľského rozhrania, zamerané na umožnenie písania a používania aplikácií jednou rukou.


Nové iPhony budú mať NFC a budú podporovať platby pomocou tejto technológie v spolupráci so spoločnosťami VISA, MasterCard a American Express.

Očakáva sa, že nové iPhony sa dostanú do predaja v najbližších týždňoch, no so smart hodinkami sa pravdepodobne nestretneme na pultoch skôr ako v budúcom roku. Cena nových zariadení zatiaľ nie je známa.

Zdroj: nytimes.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Produkty

Smart okuliare ponúknu cez rozšírenú realitu rovnaké funkcie ako smart hodinky. Uvidíme ich na CES 2017

01.12.2016 00:19

Výrobca Vuzix sa snaží spojiť svet nositeľnej elektroniky s rozšírenou realitou vo svojich inteligentných slnečných okuliaroch Blade 3000. Majú poskytnúť používateľovi priehľadový displej, ktorý v mno ...

Produkty

ASUS ZenFone 3 Max v predaji už aj na Slovensku. S veľkou 4100 mAh batériou dokáže fungovať v pohotovostnom režime až mesiac

30.11.2016 00:07

Spoločnosť ASUS uviedla do predaja nový smartfón ASUS ZenFone 3 Max. Novinka v portfóliu smartfónov ZenFone 3 ponúka 5,2-palcový HD IPS displej, procesor MediaTek a najmä veľkú 4100 mAh batériu, ktorá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá