Image
9.9.2014 0 Comments

Nové iPhony s väčším displejom budú mať špeciálne ovládanie jednou rukou

iphones.JPG Apple má v utorok na tlačovej konferencii predstaviť niekoľko nových produktov - dva iPhony s väčšími displejmi a dlho očakávané smart hodinky, označované ako iWatch. Noviny The New York Times o nich priniesli niekoľko informácií, ktoré sú však podľa ich tvrdenia neoverené.

Inteligentné hodinky budú vlastne prvý úplne nový produkt od čias, keď kormidlo firmy po smrti Steva Jobsa prevzal Tim Cook. Očakáva sa, že budú predstavené v dvoch veľkostiach a budú kombinovať funkcie ako fitnes, sledovanie zdravia, zobrazovanie máp a pod. Budú mať flexibilný displej, chránený vrstvou syntetického zafíru, ktorý je tvrdší ako sklo, a rovnako ako nové telefóny budú podporovať bezdrôtové platby.

Spoločnosť vraj do návrhu snímačov pre hodinky investovala obrovské množstvo času a peňazí. Mali by sledovať aktivity a vitálne funkcie používateľa oveľa presnejšie než existujúce fitnes zariadenia. Batérie sa majú nabíjať bezdrôtovo.

Pokiaľ ide o softvér, hodinky budú využívať HealthKit, súbor nástrojov na ukladanie údajov týkajúcich sa zdravia, ktorý Apple predstavil v júni.

Nový iPhone by mal byť väčší ako jeho predchodcovia. Príde s dvoma veľkosťami displeja - menší model bude mať uhlopriečku 4,7 palca, väčší 5,5 palca. Ten väčší bude aj drahší. Na rozdiel od starších iPhonov, ktoré mali ostré hrany, budú mať nové modely zaoblené hrany podobne ako najnovšie iPady.

Keďže väčšie rozmery môžu skomplikovať ovládanie telefónu jednou rukou, výrobca prinesie niektoré zmeny v dizajne používateľského rozhrania, zamerané na umožnenie písania a používania aplikácií jednou rukou.


Nové iPhony budú mať NFC a budú podporovať platby pomocou tejto technológie v spolupráci so spoločnosťami VISA, MasterCard a American Express.

Očakáva sa, že nové iPhony sa dostanú do predaja v najbližších týždňoch, no so smart hodinkami sa pravdepodobne nestretneme na pultoch skôr ako v budúcom roku. Cena nových zariadení zatiaľ nie je známa.

Zdroj: nytimes.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá