Image
13.9.2016 1 Comments

Nové hi-tech zrkadlo ukáže, ako sa mení vaša postava pôsobením diéty a cvičenia

Nič nezabije vaše odhodlanie chudnúť tak rýchlo ako nedostatok spätnej väzby. Váha vám síce ukáže úbytok hmotnosti, ale nepovie, koľko tukov sa podarilo premeniť na svalovú hmotu. A zrkadlo vám síce ukáže, ako vyzeráte teraz, ale neumožní vám porovnať, ako by ste mohli vyzerať, keby ste začali na sebe pracovať.

A práve túto medzeru má vyplniť Naked 3D Fitness Tracker, zrkadlo, ktoré využíva zabudované kamery RealSense a umožní vám pohľad na to, ako sa vaše telo bude meniť v priebehu času vplyvom diéty a cvičenia. Je teda určené pre ľudí, ktorí chcú podrobne sledovať svoj pokrok v oblasti fitnes. Prechod na nový spôsob stravovania a cvičebný plán nemusí znamenať okamžitý prínos. CEO a spoluzakladateľ spoločnosti Naked Labs Farhad Farahbakhshian vysvetľuje, že zrkadlo Naked 3D Fitness Tracker má pomôcť udržať motiváciu.

Ak teda chcete vedieť, ako sa vaše telo zmení pôsobením diéty a cvičenia, zrkadlo vykoná 3D skenovanie vášho tela. Postavíte sa na rotujúcu váhu pred zrkadlom iba v spodnej bielizni (nie náhodou je v názve slovo Naked – obnažený), aby trojica kamier RealSense mohla zachytiť 3D obraz vášho tela pri otáčaní. Zrkadlo obsahuje štvorjadrový procesor Intel Atom X5, ktorý sa postará o spojenie snímok z troch kamier do jedného celku.

Zrkadlo nezachytáva len sken toho, ako vyzeráte v danej chvíli, ale zmeria aj rôzne časti tela – krk, plecia, hrudník, biceps, predlaktie, pás, boky a lýtkové svaly. Po zaznamenaní týchto údajov vám sprievodná mobilná aplikácia (pre iOS a Android) pomôže získať lepšiu predstavu o tom, aké výsledky prinesú vaše fitnes aktivity.

Zariadenia na meranie podielu tuku na hmotnosti tela síce existujú už niekoľko desaťročí, no pri meraní využívajú bioelektrickú impedanciu. To znamená, že vyšlú do tela elektrický impulz a pokúšajú sa extrapolovať, čo je kosť, koža alebo svaly, čo je veľmi nepresný proces. V prípade použitia 3D kamery je výsledná tolerancia ±2,5 %.

No zrkadlo vie aj naznačiť, v ktorej oblasti tela sa udiali zmeny. Ak priberiete tuk, na 3D modeli je to zvýraznené červenou farbou, ak naberiete svaly, tie sú označené modrou farbou.

3D Naked Fitness Tracker síce nie je určený výhradne pre nadšencov fitnes a profesionálnych športovcov, ale zrejme vyžaduje špecifikovanejších používateľov než ľudí príležitostne odhodlaných na odtučňovanie. Stojí totiž 499 dolárov. Zariadenie by sa malo dostať na trh začiatkom roka 2017.

Zdroj: tomsguide.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Technológie 1

Inteligentná čelenka vám sprostredkuje sny podľa vlastného výberu

18.10.2016 00:22

Vo filme Inception z roku 2010 dostane hlavná postava zložitú úlohu implantovať spomienky do niečej mysle počas sna. A zdá sa, že zámerné vyvolávanie snov môže byť čoskoro realitou mimo filmového plát ...

1 Comments

  1. :-) reakcia na: Nové hi-tech zrkadlo ukáže, ako sa mení vaša postava pôsobením diéty a cvičenia
    13.9.2016 14:09
    Super, poďme sa všetci do smartfónov holí skenovať. Kam to spejeme....
    Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videá